Spánok 1,5-ročného dieťaťa v autosedačke

14. jún 2023

Naša malá má 1,5 roka a ani za nič nezaspí v autosedačke. Chodíme k rodine ďalekú cestu. Všetci okolo nás tak chodia, idú niekde autom keď má dieťa spinkať. Nemáte nejakú radu? Skúšali ste dieťa najskor uspať v kočíku a v tom najhlbšom spánku, do cca 30 minut preložiť do sedačky? Ďakujem

ivuska027
14. jún 2023

A preco musi spat v autosedacke? Nemoze byt hore?

banalu
14. jún 2023

Nasa, zacala spavat v autosedacke tiez ked mala viac ako rok a vymenili sme vajce za autosedacku. Musime ist ale v case obedneho spanku, nesmie jej byt teplo a musi sa predtym vybehat.
Predtym bola schopna 2,5 h prerevat bez prestavky a celkovo neznasa cesty autom, max 10 minut aj to uz startuje revy. Ako je starsia tak sa to zlepsuje (nema este dva roky). Ale dlhsiu trasu ako 3 h v case spanku urcite tak skoro neplanujeme.
A ano skusali sme vsetko. Najprv uspat - pospala 10 minut, zobudila sa v autosedacke a koniec... skusali sme ist v casoch spanku aj po spanku. Hracky, knizky, spievanie - NIC nepomohlo... museli sme kazdu chvilu stat na pumpach aby jej ani nam z toho nepreplo 🫣
Prajem vela sil

tani777
14. jún 2023

Nasa ma uz sice viac,ale vzdy je to rovnako-pred cestou dobit,nech je unavena,a kedze je este kojena,normalne ju ulozim do sedacky,nacucne sa,zaspi a ideme🙈 ale uz maloco chodime na spanok,kedze je to pre mna uz strasne nepohodlne..a hlavne teda cesty autom zvlada v pohode,od malicka cestujeme casto okolo 70-80km 🤷‍♀️

andreatytler
14. jún 2023

Podla mna sa dieta zobudi aj z toho najtvrdsieho spanku pri prekladani do sedacky.
U nas pomahalo ked bol najedeny a bolo v aute teplo.

tosomja
14. jún 2023

Tak choďte mimo času kedy má spať a pospí v kočíku, v postieľke, či kde ju uložíte. Prečo musí spať? Ja som nikdy neriešila, kedy budú spať keď sme niekde išli. Niekedy zaspali hneď v kočíku, niekedy v aute, alebo aj vôbec a až večer okolo 18,30-19hod.