Súťaž 21.6

danonino_lucia
21. jún 2014

Navrhnite, ako sa môžu pri hraní a pri vývoji Vášho dieťatka využiť farebné tyčky Danonino (alebo aj iné nápady na využitie) - najviac návrhov a najoriginálnejší návrh vyhrávajú po jednom plyšovom Dinovi !

titkovamiriam
21. jún 2014

pre menšie deticky-hladať dve a dve rovnake 😀 😀 pre starsie lyžičky použiť ako terče pri hadzaní loptičky,či vystrelovat na ne šipy,potom samozrejme rozne sutaze v jedení potravín-ryže cestovín...myslím že sa da najst veľa využití ako aj naberat vodu v bazeniku ,urcite su vhodne ako veže na hrady z piesku 🙂 🙂

ajino
21. jún 2014

poukladať deťom farebné oblečenie napr. na posteľ a oni nech priradia rovnaké farby oblečenia k tyčinkám Danonino, alebo nech nájdu veci v byte, dome takej istej farby ako sú farebné tyčinky Danonino

adulik71
21. jún 2014

Ulozit z kazdej farby po jednej do rady a k nim nech dieta priraduje taku istu farbu 🙂
Prirovnavat farby napriklad zelenu-travicke,modru-oblacikom atd... 🙂
Rozlozit kocky a ich farbam priradovat tycinky Danonino 🙂
A nakoniec otvorit a zjest za odmenu vsetky jogurtiky danonino co mame v chladnicke 🙂 🙂 🙂

alzbeta125
21. jún 2014

pre mensie deticky by som ich vyuzila aby nasli rovnake farby a moja dcerka ked bola mala vyuzivala tieto palicky ze ich hryzkala a pomohli jej pri prerezavani zubkov cize urcite aj nato.pre vacsie deti - dievcata to mozu vyuzit napriklad pri hrani sa na doktorku ako palicku s ktorou sa vysetruje hrdlo, alebo s tym krmit babiky, ( zas cerpam z napadou mojej dcerky) alebo priradovanie farieb napriklad k rovnakym fixam a farbickam, pripadne dat cukriky skitles alebo lentilky a povedat dietatu aby jedlo cukriky s rovnakou farbou lyzicky ( cize napriklad modry cukrik = modra lyzicka )

evulienkaslx
21. jún 2014

pre najmensich: priradovat k sebe podla farieb, z rovnakych farieb poskladat geometricke vzory (3 palicky trojuholnik, 4 stvorec), na palicky napisat cisla a potom na ne nalepit tolko gulocok, aka je cislica na palicke, resp. pripnut tolko stipcov,
na pospajane nalepit obrazok alebo nakreslit, potom rozdelit a deti mozu skladat puzzle, deti si mozu z nich postavit domceky, mosty, rebriky, a pod., porobit reliefne obrazky, celenky pre indianov, rukavniky, "sperky", olepit skarede kvetinace, vazy, ramiky na obrazy, nabytok do domceka pre babiky
pre vacsich : hra na doktora - aaaa, mikado, zasadit svoje rastlinky a na palicky popisat alebo nalepit nazvy na papierik, kto nevie/nemoze pestovat, moze si z paliciek svoje kvetinky vytvorit, zalozky do knihy, minivlajky na povzbudzovanie futbalistov na majstrovstvach 🙂
pre maminky: mozu pouzit na dalsiu vyrobu nanukov, cakepops a inych a dobrot
napady od nasho tatu: maskarne kostymy - upirske zuby, rohy, usi napr., pre nekutilov, vyrovnat kyvajuci sa stol, minidivadielko- postavicky na palickach

ajino
21. jún 2014

môžu sa využiť ešte ako lyžičky na miešanie, záložka do knižky, pre menšie ako hryzátko, môžu napísať mamičky na papierik písmenká a detičky poskladajú názov farby a priradia k jednotlivým paličkám buď po slovensky, alebo v jazyku, aký sa detičky učia v škole

aluxka
21. jún 2014

Myslím, že z farebných tyčiek Danonino by sa dal vymyslieť rozprávkový príbeh... všetky tyčky, myslím vzory Danonino si s dieťatkom rozložiť, zobrať pero a papier a už len povoliť uzdu fantázií...alebo môžeme spomínať na zážitky z dovolenky...Napríklad Kde bolo tam bolo bol raz jeden Dino. Ten Dino býval v krásnom domčeku a jeho najlepší kamarát bol morský koník. Dino sa za ním chodil kúpať a hrať do mora, ked jedného dňa za nimi prišla kamarátka korytnačka....potom podla napísaného príbehu by si dieťa mohlo nakresliť obrázok - ako vo svojej fantázií vidí Dinov dom a tak 🙂 no a menšie deti - píšem podľa svojej menšej ... tú by isto bavilo povyťahovať všetky hrnce a misky a Danonino tyčkami po nich búchať 🙂 to by bola super zábava 🙂

miracle
21. jún 2014

S palickami je stale zabava...a cim viac a tym lepsie.

U nas je najlepsia zabava nastrkat ich do otvoreneho teglika s kremom, strcit do mraznicky a vyrobit si zmrlinu, ktorou potom zababru seba, stolicku, stol, obrus a pol kuchyne.

Ked su palicky mimo zmrzlinovej sluzby, tak najlepsou zabavkou je, brat palicky tomu druhemu, aby jeden mal menej, resp. nic a druhy viac.
Ale hrali sa s nimi uz aj na divadielko, ked jednotlive postavicky putovali svetom a hladali poklad.

Dalej sa palicky mozu nalepit na celenky, nasadit detom na hlavicky, aby nevedeli, ktore zvieratko "predstavuju" a ulohou je hadat, kto ake zvieratko predstavuje..

Kedze spodna cast palicky je taka lyzickoidna, da sa s nou krmit mladsi surodenec, oblubena hracka alebo starsi mozu sutazit, kto zje svoj tvaroh najpomalsie, kto ho zje na co najmensi pocet nabrati.

Alebo super trpezlivi mozu naberat do lyziciek vodu a plnit rozne nadoby a porovnavat ich objem.

Tvorivejsie deti mozu vyuzit palicky aj v roznych umeleckych dielach, daju sa z nich vyrabat kolaze, darceky pr pribuznych, oznacovat si hriadky na zahradke.

Mensie tvorivce si mozu dat palicky (tu rovnejsiu cast) pod papier a kreslit po nej makkou ceruzkou alebo farbickou a obrazok sa pretlaci.

Ak by bolo tych paliciek viac, moze sa s nimi hrat hmatove pexeso...palicky su v dvoch nepriehladnych latkovych vreckach a prava a lava ruka hlada rovnake.

Mensie deticky mozu k roznofarebnym palickam priradovat predmety rovnakej farby. Ak su v zbierke zastupene skoro vsetky farby, moze sa z nich postavit duha...

V skupine deti si moze jedno z nich vytiahnut palicku a ostatnym bez slov stvarnovat, ake zvieratko malo..a ostatni hadaju.

mery333
21. jún 2014

No u nás by to jednoznačne vyhralo DIVADIELKO. Moje malé hádam so všetkým, čo sa dá, hrajú divadlo. Majú neskutočnú fantáziu. Každá palička predstavuje jedného rozprávkového hrdinu a to by sa im veľmi páčilo. Staršia rada vymýšľa rôzne príbehy práve s dinosaurami. Je neuveriteľné, že vo svojich 4 rokoch vie o nich toľko veľa. U nás sa pred spaním nerozprávame o princeznách, ale o tom ako spadol meteorit na zem, o tom ako vyzeral triceratops či tyranosaurus. 🙂

Ďalšie využitie by u nás bola HRA na OBCHOD s pokladňami. Paličky si naukladáme vedľa seba a vzájomne si ich predávame. Samozrejme aj obaly so samotného Danonina sú u nás v obchode aj s čiarovými kódmi. 🙂

Je leto, vonku v záhrade máme veľké PIESKOVISKO a BAZÉN, takže aj tam by sa našlo akékoľvek využitie plastových paličiek. Stavanie hradov zámkov, dekorovanie báboviek z piesku, ponáranie, prelievanie, špliechanie v bazéne. 🙂

A v neposlednom rade ako DIDAKTICKÁ POMôCKA. Ako učiteľka v ZŠ používam na hodinách takmer všetko, čo sa dá. Hlavne malé detičky sú neuveriteľne hravé a motivované. Priraďovanie farieb, priraďovanie rôznych predmetov, učenie farieb po anglicky, využitie paličiek na hodinách čítania, výtvarnej výchovy či pracovného vyučovanie. 🙂

iuc
21. jún 2014

S tyckami sa ucime farby, dame ich do klobuka a hadame, ktora farba bude vylosovana, kto uhadne, zoberie si tycku, kto ich ma nakoniec najviac, ten vyhrava, s tyckami deticky krmia babiky a plysove hracky, ucia sa deticky pocitat, skladat z nich rozne tvary, obrazky a pismenka, hra schovacka - palicky sa ukryju v izbe, a kto najrychlejsie najde najviac paliciek, ten vyhrava, krupicna kasa chuti lepsie, ked sa je s palickou z Danonina, super vyuzitie aj v kuchyni pri koreneni, soleni, davanie byliniek dobre sa nabera s palickami od Danonina, super hracka do piesku, dieta si "vari" v piesku pomocou paliciek a taktiez s mystickami z Danonina, hra s plastelinou, robime odtlacky, popripade urobime snehuliaka z plasteliny a do ruk mu dame palicky a na hlavu kelimok z Danonina ako klobuk, ovocne bowle papaju deticky s palickami, pri mori mozu na plazi deticky pozapichovat palicky do hradu z piesku a pomocou kelimkov z Danonina sa na hrade urobia vezicky, a s vieckami z Danonina sa urobia na hrade okna 🙂, palicky ako naberacka dzemiku, dieta si s palickami nabera dzemik a natiera na palacinky alebo maslovy chlebik, ci rohlik, obkreslovanie paliciek na papier a nasledne vymalovanie obkresleneho obrazka, jedenie Danonina je samozrejmostou, daju sa do vody, alebo vinei do formiciek na lad, necha sa zamrznut, a mame originalnu ladovu ozdobu do koktejlov, zapichnu sa do zakuska, je to aj ozdoba, aj sa moze s nimi zakusok zjest, roztopime cokoladu, namocime do nej palicku, nechame vychladnut a dieta ma cokoladove lyzatko, s palickami sa da kyprit kvetinky v kvetinaci, hamtom po slepiacky hadat ktoru palicku drzi dieta v ruke a kopec dalsich veci 🙂

malzeville
21. jún 2014

moj 16 r vnuk z nich pre zvojum7 r sestricku vyrobil pexeso
ma neskutocnu fantaziu/asi z pc / a tak na vykres nakreslil postavy z jej oblubenych serialov / teraz to je shrek / a nakreslil postavicj v paroch polepil izolepou palickami z danonina a miska odlepujempostavicky a hlada pary niektore obrazky / pary / pokryje rovnakou farbou a miska uz na ten trik prisla a myslimze vsetky su takebale vnuk betarisko urobil tak len niektore a potom sa zlostimale je velmimctiziadodtiva takmhlada dalej a potom sa s palickami hra na skolumsuntam ziacimanpanimucitelka tamje vzdy falova a ziaci su zeleni od strachu ze ich vyvola ...

vanfix
21. jún 2014

@danonino_lucia
Na obchod..
Paličky by slúžili ako ovocie.. 🙂

Potom by sme mali tie paličky a dali ich do klobúka
vyberali by si žltá-nakresli žirafu červená-odpovedz na otázku
zelená-nakresli dina :3
Pre moju dcérku 11 ročnú by tá vyhrá potešila! Odmalička jej kupujem Danonino..
Teraz vždy je len tú zmrzlinu a rada zbiera tyčinky dokonca si ich ukladá do portfolia..
Nalepí tam paličku s lepiacou páskou a poznačí si že moja 1 danonino palička a aké tam je zviera
prečo sa jej to páči a také.. 🙂 Rada to zbiera a kreslí si! Raz z tých paličiek spravila hlavu Danonina 🙂
A vyskladala také vymyslené pexeso Danonino.. Ju by ta výhra potešila! Dá sa využiť na veľa vecí napríklad ako lyžicu
..... Alebo kto si ju udrží na nose vyhrá a také veci! 🙂 Dúfam že to prenu vyhrám! 🙂

vanfix
21. jún 2014

A ešte aj v portfoliu má tie balíčky v čom sú tie paličky 🙂 Zabudla som pripísať

zuzi0110
21. jún 2014

Na výrobu nábytku pre Barbie alebo na Puzzle. Paličky sa poukladajú vedľa seba. Nakreslí sa na na nich jeden veľký obrázok a môžu skladať 🙂

zuzi0110
21. jún 2014

Ešte by ich mohli použiť pri stavbe dinosaura, keď už sme pri tej dino téme 😀 tohto postavila moja dcéra s manželom. Ale to boli original doštičky na stavbu. Má 0,5 metra.

danonino_lucia
autor
21. jún 2014

Teda baby, máte naozaj úžasné nápady 🙂 To naozaj neviem, čo budem robiť 😒

bandurka1979
21. jún 2014

ked citam napady mamičiek tak som prekvapená kolko veci sa z toho dá, mna ako prvé napadlo hladať páry... 😉

luciaf13
22. jún 2014

moji traja chlapi vyuzivau palicky velmi tvorivo :D :D hraju sa na Shreka - strcia si jednu do kazdeho uska a smeju sa ako kone :D :D ale jasne iba pod dohladom aby si neublizili

Potom je najlepsia hra bitka o palicky,ale vlastne oni sa biju zasadne o vsetko, hlavne ak to ma ten druhy alebo treti xixi.

Ale najradsej aj tak cakaju kym zmrzne palicka v kreme aby mohli lizat zmrzku 🙂 🙂

Pekny den vsetkym

danonino_lucia
autor
22. jún 2014

Ahoj Dievčatá, všetky nápady sú úžasné, veľmi ma inšpirovali a bolo naozaj ťažké z nich vybrať ☹
Celé dopoludnia nad tým premýšľam, nakoniec som vybrala iuc a miracle, ale naozaj to bolo veľmi tesné. Výhercom gratulujem a všetkým vám ďakujem za vaše nápady!