Aké potraviny kupujete počas sviatkov?

timotej_hsh
14. dec 2016

V zimnom období ľudia všeobecne jedávajú viac mäsa ako v lete. Teraz, pred sviatkami, chodíte isto domov s plnými nákupnými taškami aj vy. Alebo ste začali s prípravami na vianočné sviatky už skôr? U nás sa pečú prvé medovníčky na prvú adventnú nedeľu, aby sme si navodili atmosféru Vianoc. A potom dopekáme zvyšok maškŕt. A mäso? Jedávate na štedrý deň mäso alebo dodržiavate pôst? Pomáhajú vám v kuchyni deti aj manžel?

dankaa78
14. dec 2016

ešte sa len chystáme na mega nákup - ale na štedrý deň varí cela naša roďa🙂
Rezne a ryba a zemiakový šalát a kapustnica😅

lenkaemka
14. dec 2016

@timotej_hsh môj muž je expert na šalat a obalovanue rezňov a rybky čomu som rada lebo mňa tieto 2 veci moc nebavia 😀 zatial porobim ine veci. Celkom rada pečiem keď to ide podla mojich predstáv 😀 mega nakup robiť nejdem lebo drahý pride domov len na tyždeň a s toho 3 dni budeme jesť rybu rezne a šalát na silvestra kapustnicu a tento rok na silvestra idem piecť kačku len tolko čo zjeme na večeru keď na novy rok sa pernate nesmie. Na novy rok udene a dovi dopo. Takže napečene mam, ovocie a drobnosti kupim a čau 🙂

jener
14. dec 2016

Tak ja mam nalozenu kapustu v sude zemiaky zelenina este ostatky zo zahrady maso mame v mraznicke kedze sme Pred 2tyzdnami zabijali takze uz len niake malickosti napecene mam od Mojej mamicky takze tento rok sviatky plne vyzbrojeny

tyelde
14. dec 2016

Nakupujeme viac menej to isté čo počas bežných dní... V kuchyni mi niekto pomáha len veľmi výnimočné, deti sú malé a priateľ lenivý 😂 a som vegetarián, čiže ani mäso ani ryby nebudú, budú pravdepodobne zeleninové "rezne" a priateľ ak sa odlenivie tak si možno spraví rybu 😂

l3yla
14. dec 2016

Ja sa teda ešte na nákup potravín nechystám...viem,čo chcem variť a piecť ale budem to riešiť až bud.týždeň...všetko ostatné už máme,tento víkend nás čaká wellnes ,aby sme vypadli z tohto predvianočného zhonu🙂
Absolútne nestresujem,jeme to čo zvyčajne...🙂 až na moje vyžieračky po mikulášskej nádielke 😀

mijo53
14. dec 2016

@lenkaemka čo by sa snesmelo pernaté, skús jesť a never poverám, nič sa ti nestane

rebeka7501
14. dec 2016

Bežný nákup ako počas roka. Ale keď tak pozerám do nákupných vozíkov niektorých občanov mám pocit, že sa blíži koniec sveta prípadne sa im niekoľkonásobne zväčší žalúdok. Sviatky pokoja sa menia na sviatky obžerstva 😨

kikiklop
14. dec 2016

Ahojte pridam sa kedže mi tiež holdujeme klasikov,šalat rezne ryby, kapusnica kolače a udene na stole no všedko ,tak na silvestra uz určite šalat nechcem vidiet kedze bude na dva try dni aj rezne ,tak si urobyme bočik kapustu knedlu, alebo krkovicku ,, daky kolac a vinko😃😃

lenkaemka
14. dec 2016

@mijo53 ja som hrozne poverčiva...čierna mačka, piatok 13, na novy rok nezametam ani nešijem 😀 proste to neriskujem 😀

kikiklop
14. dec 2016

@lenkaemka ja ani neviem ake su povery😃

lenkaemka
14. dec 2016

@kikiklop na novy rok by si nemala jesť hydinu..nič pernate
Nemala by si zametať lebo člena domacnosti môžeš vyhnať z domu..umrie
A nemala by si držať ihlu v ruke lebo to znamena zvady
Ten jeden deň to prežijeme 🙂

lenkaemka
14. dec 2016

@kikiklop jesť pernate odleti ti šťastie ktore maš

kikiklop
14. dec 2016

Anonto viem ze svokra neroby zerne z kuraciny ,, este ze ju mam😃🙂ja by jedla hoco🙂

mijo53
15. dec 2016

Povery sú hlúposť prvého stupňa, kto verí tak aj sa stane, Nakoniec, čo je šťastie, je to jenom muška zlatá, ktorá môže odletieť kedykoľvek.
Nikomu to nezazlievam, ale čudujem sa kresťanom, že tomu veria a to aj dodržiavajú a veru takých poznám, lebo povera je hriech, neveríš Bohu ale poverám

karolin2
15. dec 2016

Keďže naše deti ešte nejedia kapustnicovú polievku, varím im na Vianoce kuraciu polievku. Väčšia tá by aj mohla, ale len udené mäsko si troška zobne. Kurací vývar s rezencami, to by jedla každý deň. Na NOVÝ ROK robíme šošovicovú kyslú polievku. Ale ako píšu ostatné mamičky klasika - šalát, vyprážaná rybka ...

sense
15. dec 2016

u nas varieva muz, ale 24 budem varit ja , muz je v praci do stvrtej, zvycajne mame rybu ale toho roku budu rezne morcacie al bravcove...zem. salat pre mna s muzom, a dcera dostane k tomu este zeleninu kedze zrejme zje len tu zeleninu, ako ju poznam, a brat namiesto salatu zemiaky v supke....inak kapustnica s udenym a klobasov.... co sa tyka pecenia tak len v ramci zahnania nudy kedze je pocasie take ako je...ziadne vypekacky, a ovocie mame u nas vzdy nielen na stedry den... 25.12 budu zvysky z 24.12 a 26.12 este neviem kedze idem do prace ....

takze ziadne extra nakupy sa u nas nekonaju, ... obchody budu 24.12 otvorene pojdem kupit, chlieb, mlieko a par veci ak bude nieco chybat...a 27.12 uz bude otvorene zas...

vroni
15. dec 2016

ja nic zvlastne nenakupujem. U kamarata zeleninara mam uz roky vianocny zoznam, zasype nas ovocim a zeleninou (na cely mesiac, mame ladovu pivnicu), na Stedry vecer robime sosovicovu polievku (hotovu za pol hodiny, nie kyslu, sosovica je doma cely rok), salat robi mama, ryzu robim ja (pre detiska a z nejakeho zahadneho dovodu sa u nas tradicne je na veceru k salatu ryza), lososa (objednaneho par dni vopred v Metre) strkam do rury az ked ideme sadnut k stolu, kapra pre mamu vypraza chlap (jedine jemu z toho vyjdu zlate podkovicky. Ak vyprazam ja alebo mama, su z kapra zhorence alebo bledule), kolace su davno napecene, ja vlastne neviem, co by som mala kupovat. Takze pred Vianocami robim len bezny vikendovy nakup - potraviny rychlej spotreby ako mlieko, slahacka a tak a nejake maso na 26. (25. dojedame zvysky zo Stedreho dna)

zoizoi
16. dec 2016

U nás doma to máme v kuchyni podelené. partner varí kapustnicu, ja ryby a zemiakový šalát. Pomáha aj naša malá dcérka. 🙂 Niečo už máme nakúpené, ešte sa chystáme na ovocie, zeleninu a mäsko ( z toho budú rezne ) 🙂

tomasko27
16. dec 2016

No u nas je cez den post.Mame sladku fazulovu polievku-je tam fazula,lekvar,skorica,klinceky a susene slivky,potom mame kapustnicu a v nej len ryzu a salat a ryba.

timotej_hsh
autor
16. dec 2016

@tomasko27 kapustnicu s ryzou? zaujimave... pocujem prvy krat

mijo53
16. dec 2016

no my máme viac chodov a väčšina kúpená alebo kdispozícii z vlastných zdrojov
1. chod oplátky s medom - kúpené
kapustová polievka s fazuľou - kapusta v sude, fazuľa domáca
pirohy - sušené slivky kúpené, zemiaky v pivnici
bobáľky - urobím, mak máme
mačanka hríbová - hríby manžel nazbieral, vysušené, šťava bude z kapusty, sladkú smotanu kúpim čerstvú
file so šalátom - file kúpené, zemiaky v pivnici, ostatné ingrediencie už zabezpečené, mrkva, olej, hrášok, kukurica, majonéza
idem piecť sladkosti