Ako trávite s Vašimi deťmi Veľkú noc?

eliska_nutrilon
Moderátor
28. mar 2016

Aké Veľkonočné zvyky dodržiavate? A čo nesmie chýbať na vašom Veľkonočnom stole? Má vaše dieťa nejaké obľúbené Veľkonočné jedlo?
Inšpirujte nás 😉!

bubbles
28. mar 2016

Ahoj.. sme katolíci, takže sa snažíme počas sviatkov chodiť do kostola, dodržať pôst a veľkonočné jedlá jesť až posvätené z košíčka.. Moja malá ešte mnoho z nich neochutnala, síce hrudka z mlieka a vajec s bielym koláčom jej chutí, ale stále sa snaží natiahnuť pre klobásku 🙂

bonaqa2013
28. mar 2016

tiež sme veriaca rodina, takže ja so synom som bola na spovedi, ocinko v kostole. Menšie deti sme do kostola nebrali. U nás nesmie chýbať na stole baba - robí sa len na Veľkú noc a hlavne na východe, šunka, klobásky, vajíčka, šunka, a zákusky. Zákusky? Napiekla som 5 druhov a už nie je ani jeden....Deti boli s kamarátmi hlavne von - hrali sa spolu, čo sme aj radi ,že nepresedeli za mobilmi a notebookmi.

karolin2
28. mar 2016

v kruhu najbližších, v piatok mäso nejeme, v sobotu veľké prípravy v kuchyni, vtedy to krásne rozvoniava, v nedeľu posvätenie košíka, a dneska nás ocko pokropil vodičkou, aby sme nezvädli ....

mipet
28. mar 2016

U nas podobne ako v každej rodinke 🙂 veľké prípravy začínajú vypekanim koláčov, piatok pôst, sobota veľké prípravy varenie a pečenie. Vsetko musí byt domáce, sme východniari takze vajcovy aj masový syrek nesmú chýbať. Maly ochutnal vsetko, no najviac mu chutili syrce a samozrejme linecké 🙂 a dnes sa mu zapáčil korbáč, bola som poriadne vysibana 🙂

dadka_bb
28. mar 2016

Zenyy!!!!! A voda? Nech sme krasne a zdrave ?

cukricek12
28. mar 2016

Čo sa týka zvykov, tak chlapci išli šibať a oblievať dievčatá a na stole nesmie chýbať "veľkonočná baba" u nás.

foolie
28. mar 2016

Kedze sme chorucky doma v posteli :(

anka2103
28. mar 2016

My s detickami tazsie. 4mesacne je chorucke len kycha a kasle a trojrocny sa tesil ako olieval 😊

kotatko1232
28. mar 2016

Ja mam dievcatko a mi sme boli na vylete v Smoleniciach celi den.bolo nam Super 🙂

janettan
29. mar 2016

Prežili sme príjemné sviatky, dcérka mala prvých šibačov a veľmi sa z toho tešila 🙂

sense
29. mar 2016

nezijeme na slovensku tak sme sa trosku prisposobili tradiciam tu kde zijeme ale myslim ze moc toho nechapala ale tesila sa ...inak sme stravili takmer cele doobedia aj poobedie vonku

horana
29. mar 2016

Boli sme vonku na vylete, predtym deti hladali vajicka a male poklady na zahrade.
Vecer sa uz zacali trosku ucit do skoly a citali sme si.
Jedla sme nerobili nic vynimocne, vajicka sme jedli len preto ze ich aj inak radi jeme, rybaciu natierku, na obed potom vyprazany karfiol, zemiaky na masle s petrzlenovou vnatou a tatarsku z jogurtu.

eliska_nutrilon
autorModerátor
29. mar 2016

@bubbles Děkujeme za příspěvek. A barvíte vajíčka či máte nějaké speciální rodinné jídlo?

eliska_nutrilon
autorModerátor
29. mar 2016

@bonaqa2013 Vypadá to na krásné strávené Velikonoce. A jaké zákusky mají děti nejradši?

eliska_nutrilon
autorModerátor
29. mar 2016

@dadka_bb Děkujeme za krásnou fotku - vypadá to, že voda se malé příliš nelíbí 🙂

eliska_nutrilon
autorModerátor
29. mar 2016

@foolie To je nám líto a přejeme brzké uzdravení!

eliska_nutrilon
autorModerátor
29. mar 2016

@anka2103 Děkujeme za krásné fotky a přejeme, aby byli všichni brzy zdraví!

eliska_nutrilon
autorModerátor
29. mar 2016

@sense A co vás na neznámých tradicích nejvíce překvapilo?

bubbles
29. mar 2016

@eliska_nutrilon vajíčka nemaľujeme, malá má rok a pol.. isto nás to čaká, ale zatiaľ mám dom zašpinený len zvyčajným spôsobom 🙂 🙂 🙂 čo sa týka jedla - len zvyčajné veľkonočné, nič špeciálne, keď tak spomínam.. skôr máme tradíciu každý rok sa stretnúť u mojej babky, už od detstva 🙂

sense
29. mar 2016

@eliska_nutrilon v podstate nic, uprimen nase sa mi pacia viac teda okrem toho mnozstva jedla....ale tu je to zas o tom ze rodina je pokope....

monika11m
29. mar 2016

Vyfesakovany na polievacku

matricia
29. mar 2016

my sme travili velkonocne sviatky navstevami starych rodicov, tam sme sa zisli cela rodina, chlapci boli vysibat staru mamu a dostali sladkosti a ovocie, ja som upiekla makove satocky a tiez sme kupili detom cokoladky, a okrem toho sa tesime zo slniecka, rozkvitnutych kvietkov vonku, z vtacikov, ze viac stebotaju.
Specialne rodinne jedlo je u nas baranok na slano, teda rozky s vajickami, klobasou, moze sa tam dat aj slaninka, hriby,je to nieco ako plnka do kuriatka. A tradicne papame aj udene masko s chrenom. Mnam

xenia2
29. mar 2016
Používateľ xenia2 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od xenia2.

@monika11m jeejo no riadny stramak z neho bol, aj si vypolieval teda urcite poriadne 🙂

anka2103
29. mar 2016

@eliska_nutrilon dakujeme 😉

agnes9
29. mar 2016
Používateľ agnes9 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od agnes9.

my sme si s Lucinkom pekne cakali kupacov a bolo nam dobre 🙂

sadul
29. mar 2016

tesime sa zo spolocnych chvil spolu s nasim ocinom, pripominame si pravu podstatu Velkej Noci, no a pondelky su vyletne, tak tomu bolo i tento rok, vybrali sme sa do nedalekej Janskej doliny spolu s nasimi priatelmi...

btus
29. mar 2016

lezením v Ospe. Črni Kale - v Slovinsku 🙂 Na Veľký piatok pôst - vyprážaný syr so zemiakmi.

eliska_nutrilon
autorModerátor
29. mar 2016

@matricia To zní opravdu velmi dobře - děkujeme za inspiraci a příští rok si zkusíme takového beránka na slano také upéct 🙂

eliska_nutrilon
autorModerátor
29. mar 2016

@btus @sadul Výletů není nikdy dost - přejeme mnoho krásných výletů po celý rok 🙂

eliska_nutrilon
autorModerátor
29. mar 2016

@agnes9 To jsme moc rádi a přejeme spousty krásných chvil! Co s Lucinkom děláte nejraději 🙂?