SÚŤAŽ: Prečo Robotický vysávač potrebuje sací výkon, načo mu slúži.

samsung_tomas
Moderátor
16. nov 2017

Prečo pravý Robotický vysávač potrebuje sací výkon ?
Tri najzaujimavejšie a najpresnejšie príspevky získajú Samsung speciálny Cyclone filter pre vysavač.

lucka011
16. nov 2017

Tak čisto laicky si myslím, že každý vysávač potrebuje mať čo najlepší sací výkon. Čím lepší, tým lepšie vysaje prach a špinu za menej času. A pri robotickom si myslím, že je to dôležité, aby sa nechodil často nabíjať. Nemám taký, ani som ho v živote nevidela ako funguje, ale sací výkon treba aj u normálnych... kratši čas vysávam... 😝

katusikkk
16. nov 2017

Vysavac je ako hladny chlap.Cim skor do seba to jedlo nasaje a vycisti tanier,tym skor moze ist pred telku.
V pripade filtra plati,ze na velkosti nezalezi,ale zalezi na sacej sile.Ta setri cas (za vysavanie)a cas su peniaze (zozerie menej elektriny) 😉

igiana
16. nov 2017

Pekny den 🙂
Citala som si recenziu na Robotický vysávač Samsung PowerBot VR7000M a to je ina pecka! Mam o com snivat 😅

Vysoky saci vykon je velkou vyhodou, vdaka nemu nebudete musieť chodiť po jednom mieste s nečistotami viackrát. Nečistoty z kobercov s vysokým vlasom dokáže povysávať naozaj len stroj s vyšším sacím výkonom. Vdaka nemu by sme po plnohodnotnom vysávači nemuseli siahať tak často. Vysoký sací výkon oceníte v praxi napríklad ak máte podlahu s drážkami, odkiaľ sa smeti vysávajú ťažšie. Ak vysávač prechádza kobercom, tak sa prepne do vyššieho resp. úplne najvyššieho sacieho výkonu. Rovnako sa automaticky zvyšuje sací výkon pri vysávaní rohov či krajov miestností. Lepšie upratuje tesne pri stene.
Som rada, ze som sa nenechala zlakat na roombu, tento vas vysavac ma este dalsie super vyhody a vylepsenia, ale to by uz bolo mimo temu 😉

zojka2011
16. nov 2017

Jednoducho ušetrí čas... Zapnem a hotovo... Ú nás by bol plne využity pri dvoch deťoch je stále niečo natrusené... 😉

zojka2011
16. nov 2017

@zojka2011 no ja som si poplietla príspevok... Neviem zmazať prepáčte 😉

lucka227
16. nov 2017

Pretože sací výkon je pri robotickom vysávači kľúčový.Od neho závisí ako kvalitne a dôkladne vysáva.Pri nízkom nezvládne vysávať väčšiu nečistotu čo je v domácnosti s deťmi najdôležitejšie...cyclone filter by nám veľmi pohol,máme veľkú spotreba sáčkov do vysávača

ninka1609
16. nov 2017

Pretože bez sacieho výkonu by som mohla behať každý deň po tri krat s metlou a keby som sa na to vykašľala tak by som chodila dennodenne po rozpucenych piskotach..chrumkach..a všeličom možnom 😁 takže logicky mne nevychádza.. Ze proste vysávač musi mat co najlepší saci výkon nielen koli piskotkam ale aj koli miniaturnej špine a prachu. Čistota rovná sa polka života 😁

kathy7337
16. nov 2017

Štandardne sú všetky robotické vysávače určené na drevené podlahy, linoleum, korok, parkety a dlažby. Ale tie čo majú vyšší sací výkon, majú schopnosť povysávať aj niektoré koberce.
My máme doma iRobot Roomba 886, ktorý má vysoko výkonný motor a ten 5-násobne zvyšuje sací výkon oproti predchádzajúcim sériám Roomba 🙂
a je to hneď po sušičke ten najlepší pomocník v domácnosti ♥

dzanet
16. nov 2017

Usetri cas. Da sa naprogramovat. Zapnut vycisti kym niesom doma. Hlavne pri detoch super vec. Vrati sa na jedno miesto viac krat.

kvetinka75
16. nov 2017

pretože mám pocit, že niektoré ,,špiny,, sa toho koberca držia a držia a nič ich odtiaľ nevie vytiahnuť. Takže čím vyšší sací výkon, tým je koberec čistejší a zbavený špiny, prachu a iných ,,neviditeľných,, kúskov.

shilou
16. nov 2017

Setri čas v prvom rade......Potrebuje kvôli tomu, aby neprechádzal jedno miesto dlho a viackrát....ale veľkým sacím výkonom to zvládne raz-dva a zbaví sa aj maličkých špín

nataliaaa321
16. nov 2017

Potrebujem aby mal saci výkon najme kvôli neporiadku ktorý robí moja dcérka všade kade chodí a u nás sa teda vysáva denne 😅 všade a všetko 😂 a mamina si zakladá na poriadku a denne chodí s handrou v ruke takze toto sa nám neskutočne zíde 😍

erikaemkina
16. nov 2017

Ide o menšie typy vysávačov, ktoré sa pohybujú po priestoroch samostatne. Ich sací výkon podporujú aj rôzne systémy proti sebe rotujúcich kief, ktoré dôkladne zberajú nečistoty, chlpy a vlasy. Fungujú v spojení s tzv. „domovskou základňou“, kde sa nabíjajú. Odtiaľ i zvyčajne vychádzajú do čistiaceho procesu. Drahšie typy sa pred vybitím batérie do tejto základne i vrátia, lacnejšie upratujú do absolútneho vybitia. Vysávač sa pritom nepohybuje len tak, ale jeho pohyb je usporiadaný a navigovaný aj pomocou infračervených senzorov. Tie snímajú okolie, aby sa vyhli kolízii so stenami, či schodmi.

samsung_tomas
autorModerátor
16. nov 2017

@kathy7337 Samsung posunul upratovanie na vyssiu uroven a s priaznivejsimi cenami. Roboticke vysavace su urcene na vsetky povrchy len musia mat aj saci vykon co dotreraz nemali. Teoria, ze roboticky vysavac je to len na tvrde povrchy nieje pravda, tiez ze je do ednej miestnosti tiez nieje pravda a ze ho treba prenasat z miestnoti do miestnosti boli umelo vytvorene. Pretoze to nedokazali. Teraz je situacia ina. Konecne. Mementalne vysavace Samsung na predstavu maju 40x az 80x vykonnejsie motory ako najlepsie modely ktore sa predavali doteraz.Porovnavam to s tym najlepsi a najdrahsim na trhu od konkurencie s dvoma protiiducimi valcami. Tie bohuzial nevytvaraju saci vykon = to je mytus tak jemne povedane. Zial ludia tomu veria. Saci vykon vytvara speicialny motor ktory vytvara sanie.

jankaajanko
16. nov 2017

Vysávače že prečo potrebujú sací výkon no lebo bez sacieho výkonu by sme asi ťažko povysavali naše kobáre ,koberčeky z dlhým aj krátkym vlasom ,dlažby,a plávajúce a povrchy na to určené museli by sme si zobrať metlu a smetak a začať zametať všetko ručne a poctivo a to by teda trvalo asi aj hodinu .preto odborníci vymysleli také niečo ako vysávac ktorý povysáva celý byt za 10 minút ale neskôr vymysleli niečo lepšie čo si robotycke vysávače ktoré chodia sami a vysávajú byť bez pomoci ako to býva čím lepší kvalitnejší a z najlepším sacim vykonom vselikymi funkciami a najme cenou sú tie top vysávače čiže vyššie verzie .a akonsa pyse že saci vykon vytvára špeciálny motor . my máme doma vysávač aj ručný aj robotycky a bez ich pomoci by som
Mala asi doma kopu smeti asi by sa mi nechcelo tak často zametať s kefkou a strácať čas ďakujem Bohu za vysávače 😝😅😎

samsung_tomas
autorModerátor
16. nov 2017

@jankaajanko trosku ste to prifarbili, ale tomu chapem 🙂 ale niekedy to vazne ludia nevedia. Doteraz bol Roboticky VYSAVAC len prirovnanim VYSAVAC 🙂 Ale bohuzial sa to udomacnilo a aj ked to nieco robilo ludia si myslia, ze to vlasne vysava. Dokonca im vobec nevadilo, ze toho robota musia prenasat z miestnosti do miestnosti. Vobec im nevadi, ze niektore miesta prejde 10x a niektore ani z daleka neprejde a kopec dalsich.... Dakujem aj za vas prispevok. V nedelu vyberiem vyherkynu. 🙂

jankaajanko
16. nov 2017

@samsung_tomas ano mate pravdu nepovysava vsetko ja viem mam to doma 😉ale bez nich by sme sa narobili viac 😨ale mala som aj normalny vysavac ale saci vykon tam bol strasme slaby tak som sa snim narobila hadam viac ako smetlou☹😨 ale aj tak to nebolo vobec povysavane ale pri dalsiom vysavaci sme kladli doklad na saci vykon a to bolo vysavanie jedna basen to sa nedalo porovnat stym co som mal predtym dakujem aj ja za pochopenie tesim sa😝

danmag
16. nov 2017

Co mam povedat ja,vysavam denodenne aj dvakrat pri mojoch styroch detoch,a tam je dolezity saci vykon

curcuma
16. nov 2017

Keďže radi súťažíme,
aj do tej Vašej sa zapojíme,
najprv Vás srdečne pozdravíme,
a až následne sa k téme vyjadríme 😉

Sací výkon sa hlavne prejavuje na kobercoch, kde je požiadavka na to, aby sa prach a nečistoty uložené hlboko v koberci naozaj vysali. Skvelé ako robotický vysávač vie, čo vysáva a mení svoj výkon podľa toho, či je na hladkej podlahe alebo sa pohybuje po koberci. Evidentne počuť, ako zvýši svoj výkon a vysáva intenzívnejšie, len čo prejde na koberec. Pri vysávaní na pevných podlahách využíva bežný výkon, aby sa dosiahlo predĺženie výdrže vysávania na batériu. Vysoký sací výkon umožní, aby sa dostal do ťažko dostupných miest a my už nemuseli po ňom ešte vysávať ručne 👍.
Ale zase v porovnaní s bežnými vysávačmi u robotických nie je tento údaj až tak dôležitý a to z dôvodu, že nemá hadicu, teda nepotrebuje taký výkon, aby nasal nečistoty až do zbernej nádoby. A tiež aj skutočnosť, že robotický vysávač sa na rovnaké miesto vráti niekoľkokrát v rámci upratovacieho cyklu 🙂

samsung_tomas
autorModerátor
16. nov 2017

@zojka2011 nevadi, aj mne sa to stalo viac krat 🙂

girko
16. nov 2017

Musi byt vykonny aky zmysel by malo mat roboticky vysavac bez riadneho sacieho vykonu. Len by sa tak trajdal po domacnosti a nevysaval by. Vysavac na ozdobu bez vykonu nepotrebujeme ci ano?...🙂

samsung_tomas
autorModerátor
16. nov 2017

@girko Ano, presne ako pisete, ale doteraz vsetky roboticke "vysavace" saci vykon nemali ;) Konecne az teraz NOVE PowerBoty od Samsungu...viete si predstavit ten rozdiel vo vykone... doteraz to boli len hry so slovickami ako aj pomenovanie 'vysavace" 😉

keena
17. nov 2017

Sací výkon vyjadruje čistiacu schopnosť vysávača. Udáva silu motora pri nasávaní vzduchu, teda schopnosť motora vytvoriť podtlak. Snad tolkoto k vasej otazke staci 😉

danmag
17. nov 2017

Pri vybere vysavaca je asi dolezity tah a to je ten saci vykon,cim jevacsi tym je lepsi.aby sme nemuseli vysavat po jednom mieste dvakrat,na podlahu staci mensi saci vykon a na koberec s dlhym vlasom silnejsi vykon,tah,aby to smetie vytiahol.

cokii
17. nov 2017

Tak ako každý klasický vysávač, tak aj ten robotický potrebuje mať určitý sací výkon. Je to vlastne sila, ktorá dokáže "vyzdvihnúť a vcucnúť" do vysávača omrvinky, smeti, ktoré zametacie kefky na spodnej časti vysávača zametajú. Keďže robotický vysávač nemá tú dlhú hadicu ako klasický vysávač, ale od podlahy do nádoby, kde sa zberajú smeti, je len kúsok, robotický vysávač na to, aby super vysal, nemusí mať extrémny sací výkon, aj keď čím je vyšší, tým je väčšia istota, že omrvinky pekne vysaje 🙂

zuzana814
17. nov 2017

V porovnani s klasickymi vysavacmi, su roboticke s mensim vykonom, a ak niekto aj robota vlastni, z praxe viem, ze na dokladnejsie , "riadne" povysavanie potrebuje aj klasicky vysavac. Takze ak sa roboticky vysavac vykonom vyrovna klasickemu s hadicou, a zakaznik si moze medzi nimi vybrat, roboticky vyjde ako lepsia volba ;)

martinkaha
17. nov 2017

Sací výkon je u vysávača najdôležitejší, rozhoduje o kvalite vysávania, či nečistoty povysáva všetky aj do najdrobnejšieho prachového vlákienka tak, aby sa už na to isté miesto nemusel opakovane vracať. Čím vyšší sací výkon, tým lepšie máte povysávané, t.j. vysávač vysaje špinky aj z koberca s vysokým vlasom.
A ja by som si vďaka takémuto vysávaču mohla s pokojným svedomím vypiť kávičku☕ a nemusela myslieť na to, že "ešte ma dnes čaká vysávanie".🙂
👍👏❤💃🍀

mirka198
17. nov 2017

Saci vykon vlastne vyjadruje cistiacu schopnost vysavaca. Udava silu motora pri nasavani vzduchu, teda schopnost vytvorit podtlak. Kvalitny vysavac by mal mat saci vykon 350-550W. Teda vyber vysavaca s co najvyssim sacim vykonom urcite neolutujete 😉

dzina007
17. nov 2017

No lebo bez dobreho sacieho vykonu by sa z roboticke vysavaca stala len obycajna akumetla... 😎😎😎😎

matazirafa
17. nov 2017

@samsung_tomas podla mna hlavne preti ze robot je gulaty, aby sa lahko pohyboval v terene, ale ked ma vymiest aj kuty a rohy a problematicke miesta, tak musi mat poriadny saci vykon aby odtial aj nejak 'bokom' vytiahol vsetok ten binec.