Ako často využívate odsávač pár (digestor)?

julius_tpd
22. máj 2015

Využívate ho často? Slúži vám len ako osvetlenie keď varíte, alebo pravidelne odsávate paru? Máte ho zapojený priamo do komína, alebo len na filter? Dajte vedieť 🙂

bartaloska
22. máj 2015

vždy ho používam na odsávanie pár aby naši "príjemný" susedia cítili, že mi varíme!!!! 😀 (dlhá historka! 😀 )

tajka1986
22. máj 2015

@julius_tpd ani neviem ze ho mam 😀

bubelko
22. máj 2015

@julius_tpd digestor mam na filter, pouzivam ho v 90% pripadov ked varim. plus vecer ako svetlo. kuchyna je spojena s obyvackou, tak ked necham zapnute svetlo digestoru, staci to 😉

sadul
22. máj 2015

pouzivame iba pri vyprazani, co je sporadicky, viac ho vyuzivame ako svetlo pri vareni...

julius_tpd
autor
22. máj 2015

@tajka1986 aspon dekoracia kuchyne :D

bibyke
22. máj 2015

pri kazdom vareni

winnerka
22. máj 2015

Digestor mame na filter a využívam ho pri každom varení , taktiež na lepenie magnetiek 😉 a večer , ked deti uz spia si s ním najradšej svietime v kuchyni, kedže je prepojená s obyvackou, ma len malé svetlo, ktoré neruší 🙂

cenculinka
22. máj 2015

my digestor nemame, lebo ani jeden zatial nesplnal manzelove poziadavky 😀 musi byt na filter, skrinkovy a vykon aspon 500m3/hod. ... 😉to aby aj jeho asi vycuclo od sporaka 😀

cenculinka
22. máj 2015

@cenculinka ci ako sa ten vykon udava?

daniela2508
22. máj 2015

Pri kazdom vareni a vecer si nim aj posvietime 🙂

anti13
22. máj 2015

Občas preferujem okno

ivet1371
22. máj 2015

Pri každom vareni a máme do komina

livia341
22. máj 2015

no bohužial nemáme žiadny digestor a vetráme oknom či balkonovými, akúrat teraz zháname najtichši digestor komínový na 20 m2, kedže máme otvorenú kuchynu s obývačkou.

katkalab
22. máj 2015

Hlavne vtedy keď sa robí veľa pary - vriaca voda či polievka. Tiež kombinujem s otvoreným balkónom. Svetlo však využívam každý večer. Na to koľko stál, je to dosť smutné. 😖

balkica
22. máj 2015

Casto 🙂 Hlavne pri velmi aromatickych jedlach, ale v takom pripade otvarame aj okno ked dovarime .-) Ale zila som x rokov bez digestora a nijak extra mi nechybal ale hlavne to svetlo je vyuzivane 🙂

julius_tpd
autor
22. máj 2015

@cenculinka vycuclo od sporaka, pobavilo 😀

smigllik
22. máj 2015

Vždy keď varím. A mám aj aj a momentálne fungujeme na filter.

maminecka2
22. máj 2015

Tak ja digestor úplne neznášam kvôli hluku, ide ma poraziť. Nepočujem nič čo robia deti, telku, to mi strašne vadí. A ani veľmi účinný nie je. Takže ho až tak nepoužívam, zapína ho hlavne moj muž. Keď raz budeme kupovať druhý určite budem hľadať najtichší.

hrcavdeske
22. máj 2015

no mame otvoreny priestor s kuchynou cca 60 m2 + vysoky strop a teda ked varim sa to tu akosi rozlieva ... vetram terasovym oknom velkym, takze hend je to fuc a inak mam digestro za 70 € . okno je len okno, neviem ci by som sa uspokojila aj s najvykonnejsim digestorom.. proste preferujem poriany prievan 😀

petra7777
22. máj 2015

Máme ho na filter....hučí ako motor v lietadle.....a v podstate ani neodsáva 🙂 Takže moc drahé "svetlo" pri varení ☹

jolla600
23. máj 2015

Kazdy den ked sa vari

michaelabrezovska
23. máj 2015

My digestor vyuzivame vzdy ked varime,teda aspon ja.nakolko mam dioptricke okuliare a vypary z hrncov mi ich mlzia,tak ho zapinam,nemam este stierace,tak vyuzivam aspon digestor. 🙂mame ho vedeny priamo von,ale mam pocit,ze rura je derava,lebo suseda nad nami vzdy vie kedy a co varim. 😀 hlocnost mi az tak nevadi,nasa dcerka ho hravo prekrici.takze po materskej mozem ist k usnemu pre nasluchatko. 🙂

vulka
23. máj 2015

Ja som používala vždy, keď som uspávala syna. A potom občas aj pri varení 🙂

m_ij_ka
23. máj 2015

zakaždým keď varím 🙂

miku1
23. máj 2015

@julius_tpd Digestor by som určite využívala oveľa viac, keby tak brutálne nehučal. Takže u nás sa využíva hlavne to svetlo pri varení a to je tak všetko. Zaberá mi kopu miesta, je veľký, keď budeme prerábať kuchyňu, určite kúpime "normálnu" veľkosť a dúfam, že aj s normálnou hlasitosťou odsávania pary.

maickamf
23. máj 2015

Digestor využívam každý deň: niekedy pri varení, ale hlavne cez obed, keď malá ide spať, pretože spí pri hluku digestora (spálňu máme vedľa kuchyne).Tým, že moc hučí, menej počuť ostatné zvuky, ktoré ju predtým vyrušovali.Zvykli sme si na toto a vyhovuje nám to

trinity888
23. máj 2015

Pri každom varení ide ako divy 🙂. Kedže mame otvorený byt, tak musi - donedávna, kým sme ho nemali manžel vedel uz na dvore, co bude na obed, ci večeru

julius_tpd
autor
24. máj 2015

@vulka a @maickamf som necakal, ze sa to vyuziva aj na taketo eci, pozeram, ze je to ucinna metoda na uspavanie 😀

ladybird81
24. máj 2015

u nas ma dekoracny charakter :D :D

dankaa78
24. máj 2015

Vždy ho zapinam..a svietim lebo vidim ked mi nieco prihara😀