Veľkonočný pondelok – postrach všetkých žien? 😃

janka_naturamed
17. apr 2017

Neviem ako vám, no mne dá dnešný deň zakaždým poriadne zabrať. Zhon, prípravy, nekončiace sa návštevy... Ako trávite dnešný veľkonočný sviatok vy? Podarilo sa vám pred kupačmi ujsť? Pochváľte sa vašou veľkonočnou výzdobou, nádielkou či vašim kuchárskym umením 🙂

vydrnik
17. apr 2017

Z detstva nemam dobre zazitky na sibanie ani z toho ako nas vysibali chalani z ucilista,ale teraz sa nemam cho obavat v nasej ulici sibaci nechodi a dcerka je na Cechoch na prazdninach takze u nas klid a pohodicka,adpon mame z muzom viac csu na seba

vroni
17. apr 2017

Zhon? Pripravy? Nikdy nekonciace navstevy? No urcite. Nie som masochista ani cvok. V piatok som za asistencie skriatka napiekla, slecna spravila vyzdobu, v sobotu sme pobehali po meste, vcera sme spolocne navarili (teda ja obed a chlap dezert) a hladali vajicka s detmi a dnes pride kamoska s rodinou, posedime, pokecame, detiska sa vyblaznia a je po sviatkoch. Sibacka tu neexistuje, keby existovala, tak nie sme doma. Tento druh spolocenskeho styku nie je moja salka kavy.

kittyjuliette
17. apr 2017

Ja si ziadne stresy nerobim ani na Velku noc a ani na Vianoce,naco?Upratat upracem ako vzdy,upeciem par kolacikov hlavne kvoli sebe,mnaaaaam a kedze syn je este maly,som od sibaciek usetrena😆Toto su presne chvile,kedy som vdacna za syna,s dcerami by boli tieto sviatky asi o inom😂

majik66
17. apr 2017

Moji chlapi isli vysibat dievcata z rodiny a kedze dcerke sa najlepsie spinka v aute, tak my sa vozime a cakame chlapov 🙂 😀 trosku netradicke-no originalne 😀

zuzikak
17. apr 2017

@kittyjuliette a vies, ze ani nie ? Mam aj syna aj dceru a je to mile 🙂 Upratujeme len tak ako kazdy vikend, cize nic neprehaname 🙂 So synom som troska vyzdobila (bavilo ho to). Obaja pomahali ozdobit kolacik + piekla som okrem kolacika este jedny keksiky a hotovo. Syn siel s tatinom sibat, s dcerkou sa pozerame na rozpravku a budeme rozdavat vajicka a zajacikov. Som s kamoskami dohodnuta. Pridu 3 rodiny, ktore sa vacsinou otocia na chodbe. Vysibu, dostanu a idu prec, takze to nie je o nekonciacich sa navstevach ale celkom pohoda 🙂

medovka14
17. apr 2017

My sme zatiaľ schovaní doma, chystáme sa na výlet niekde do prírody. Veľkú moc nemám rada od mala, ani baby netúžia byť vysibane 🙂

emilia25
17. apr 2017

Uz som dostala od muza teplucku vodicku medzi prsty aj od chalanov trosku vodicky a korbacikom po zadku.a tiez uz isli sibat dalej.aj malinku jemne vysibali.a vodickou ospliechali.

kittyjuliette
17. apr 2017

@zuzikak Boze,ja ked som videla tie tlupy chlapcov s kyblami v rukach,ako obiehaju spoluziacky,az mi zle prislo😂Asi by som sa robila,ze niesme doma

lilyianka
17. apr 2017

@janka_naturamed ja teda ziadny zhon nezazivam...cez tyzden som si umyla okna...v piatok a sobotu upratala...kolac som nepiekla,vcera jedine kacku so salatom a vyvar a koniec...aj tak som cely vikend bola sama,kedze muz robil....
Dnes si uzijeme spolu den kedze mame obaja volno...pridu svagrovci s detmi,dam im balicky,posedime a podebatime....takze u nas klidek pohoda

moni244
17. apr 2017

@janka_naturamed ziadny zhon, ziadny kupaci, teraz sme vstali, posedime s rodinou a pekne sa spolu naobedujeme

jana_eyre
17. apr 2017

Ani u nas ziaden zhon.. Bol u nas brat so synmi pokecali sme par minut, zjedli chlebiky ktorych priprava trvala asi 15minut a vypili kofolu.. 😄 muz s prvymi detmi ide k mojim sestram a svagrinej a ku kamaratke, tam vysibu aj mojudceru a ja mam klud doma.. 😃 potom ideme k svokre, ani varit nemusim.. Sladky zivot matky na rodicovskej 😂

erikaemkina
17. apr 2017

My trávime doma 🙂 všetko pripravené napečené , už len čakáme návštevy 🙂
čoko prichystané

salfusco
17. apr 2017

kedysi to byval najlepši den v roku 😀 😀...

magg424
17. apr 2017

Ja som zistila až tento rok že veľká noc je paráda ;) upratali sme si v piatom, včera som len opäť pozotierala podlahy, kúpila 15 ks koláčikov,urobila oblečenu misu ešte včera, ráno ma chlapci vysibali a šli po rodine a známych , a ja vyzieram tu misu a koláče a vychutnávam si že som sama doma a chalani keď prídu tak ešte aj výslužku donesú ;) u nás sme mali len kupaca synovca a švagra ,posedeli a šli ďalej ;) aspoň som mala s kým kávičku vypiť....Takáto veľká noc aj 5x do roka

dagaz
17. apr 2017

Kedze mame syna tak manzel so synom isli po tzv.sibacke. Ale len k naozaj dobrym znamym. Ziadna voda len jemne vysibat korbacikom. Ja mam pohodicku. Dceru nemame tak ziadny sibaci😂a co sa tika upratovania? Upratane mam kazdy den preto nestresujem len preto ze su sviatky. Nebeham po obchodoch ved zaludky aj na sviatky mame rovnake...a okna? Umyjem ked budu spinave kde je napisane ze pred sviatkami musim od unavy a namiesto sviatocnej pohody je zo mna unavena mrtvolka😂😂😂

anka2103
17. apr 2017

Vo vseobecnosti nemam rada Velku noc. Jedla su iba k obzerstvu,cakat,ze sa postavim a -lejte na mna vodu-nieje pre mna nicim potesujucim. A pripravovat obcerstvenie pre navstevu-kde uz aj tak je kazdy clovek zo vsetkeho prejedeni. 😉

tinafigo
17. apr 2017

u nas tiez pohodicka, muz so synom beha po rodinke a maminka moze konecne oddychovat 😉

natalka13
17. apr 2017

Moj muz a dvaj synovia nechodia nikam a ani u nas sa neleje voda,nesibe. Mame tradicne velkonocne ranajky, to je vsetko. ziadne obzerstvo, tony hnusnej cokolady sa mi doma nepovaluju.
Ja nechapem co je na tom chlapi ozrati, synovia vrecka plne penazi a cokozajacov a obzerstvo.
na obed mame pareneho lososa so zeleninkou a makovovisnovu strudlu.
Tu tiez ked vidim tych 13-16 rocnych s kyblami je mi susediek luto. Ja by som pri nasich parketach zinfarktovala asi.

janka_naturamed
autor
17. apr 2017

Aj ja už mám od svojich chlapov oblievačku za sebou. Pekne jemne vodou a samozrejme vyšibať korbáčom. Dostali dve sladké odmeny - čokoládové vajíčko a sladkú maminkovskú pusu. 😘 A teraz si dáme kávičku s kamarátmi, čo prišli obliať dcéru. Aj keď musím povedať, že ona veľkonočné sviatky nenávidí. No ja som v jej veku bola taká istá

kibuk
17. apr 2017

Ja uz druhu Veľkú noc si užívam pekne doma s dcerkou..rano nas tatik s bratmi "ospliechli" vodou vysibali.🙂 inokedy sme chodili spolu..vzali si vysluzku a sli vysibat babky a tetusky...k nam dosiel dedko,chlapci od susedou a pohoda 🙂 ja tieto a aj vianocne sviatky skôr vnimam -teším sa ze sa stretneme komplet rodinka netere,synovcovia ,sestry svagrovia.. 🙂

zenulkaaa
17. apr 2017

žiadny zhon, žiadne velke pripravy, nič špeciálne.Už pár rokov sa týmto zvykom uspešne vyhýbam, moj muž tomu tiež neholduje, takže dnešný den je pre nás ako každý iný, max. tak zájdeme na návštevu k rodičom, babke.
Teraz máme však už 2ročného synčeka, minulý rok sme to nijak zvlášť nepreživali, ved bol ešte maličky a tento rok ma už s radostou vyšibal a dostal odo mna aj čokoládovu nadielku. A to bolo všetko.
K starým rodičom nejdeme, lebo jedni bola u nás pred týždnom a druhí včera. A opäť s nimi aj tak budeme cez týžden. Takže dnes máme den max tak nejaká prechádzka, domáca pohodička.

brusnatanecnica
17. apr 2017

@tinafigo
prosim ta, to mas vykrajovatko s mackom? milene to je...

zbruna
17. apr 2017

Ja od detstva tieto zvyky bojkotujem 😉 Ked som bola mala, aj som aktivne proti nim bojovala, a ked sa nahodou nieco niekomu "podarilo", trojnasobne vratila spat 😝 Dnes mam rodinu, a na tychto pozostatkoch pohanskych tradicii neparticipujeme...

tinafigo
17. apr 2017

ee 🙂 nasla som take v kauflande

tinafigo
17. apr 2017

@brusnatanecnica
ee 🙂 nasla som take syrceky v kauflande

majka99999
17. apr 2017

Ziadne stresy, ziadne chystanie, obliali a vysibali ma len moji 3 chlapi hned rano, dostali vajicka. Ziadne velke oblozene misy a kopec alkoholu, akurat cestujeme domov od svokry z predlzeneho vikendu, mensi akurat zaspal. Prijemy den, v detstve som neznasala tento sviatok, tradicie ako vynasanie Moreny alebo vianocny stromcek v pohode, ale toto fakt nemusim. 🙂

vydrnik
17. apr 2017

@tinafigo aj moje deti lubia tento syn a v Tescu mali aj vo tvare zajacikou

brusnatanecnica
17. apr 2017

@tinafigo
superske to je.... dakujem , pokukam 🙂

greta123
17. apr 2017

Pekný veľkonočný pondelok želám všetkým🙂) U nás je to vždy v pohode. Žiadne veľké oblievačky sa nekonajú, v rámci slušnosti a v rámci rodiny. Všetko je vlastne už hotové, iba naložiť na tanier. Zasielam Vám moje veľkonočné vlastnoručne vyrobené vajíčka a zákusky z vlastnej výroby🙂)

janinah
17. apr 2017

Postrach? ani náhodou....je to tradícia,u nás aj kresťanská....Veľká noc nie je o chlebe s maslom ani veľkonočný pondelok a povinnom výlete kdesi,len aby sme doma neboli.....veľkú noc "robí" žena,mama,ak je ona pohodlná ,tak je to potom dosť o inom....a ak by som jedinú vec mala naučiť a deťom odovzdať,tak je to táto-Veľká noc naša slovenská tradičná......ja robím fotky a posialam dcére do Kolumbie,kde žije a pracuje,aby som jej pripomenula nás a im Kolumbijčanom ukázala čoto z našej kultúry😉