21 mesačný si zvlieka pásy v autosedačke

romiada
6. okt 2018

Zienky, mate aj Vy problem ze si Vasi drobci zvlecu 5bodove bezpecnostne pasy pocas cesty? Nas ma 21mes.a zacal sa vyvliekat z pasov, aj ked ho ma zapnuty dobre. Existuje nejaky vylepsovak na to, nejaky spojovaci pas ako byva na turistickych batohoch? Viete poradit prosim? Dakujem za odpovede

deti95060810
6. okt 2018

tiež máme také isté problémy...zatiaľ sme na nič neprišli...
u nás ešte aj otváranie dverí počas jazdy - to sa dá našťastie zablokovať...

romiada
autor
6. okt 2018

@deti95060810 ja by som ich najradsej uz zcvakla niekedy aj zošivačkou 🤔

zuzana247
6. okt 2018
lau_lau
6. okt 2018

Existuje takáto spona ktorou to zacvaknes ešte keď si dáš do Google ze spona na autosedačku ti to vyhodí

fajnzienka
6. okt 2018

@romiada my sme mali ten istý problém, cca presne ako vy v 21m. 🤔 a nič nepomáhalo proste sa stále odpútaval, zvliekal si tie pasy aj keď boli utiahnuté nadoraz a poriadne. Tak sme stále kdesy zastavili a opravovali mu to... aaaaa nejako ho to jedneho krásneho dňa prešlo. Teraz bude mať 23m.a už to nerobí.

fajnzienka
6. okt 2018

@romiada a s tou sponou vyššie opatrne, nie je to otestované, dokonca v prípade nehody je príliš veľký tlak na hrudník dieťaťa. Ten tlak môže byť taký, že dieťatku môžw zlomiť niektoré z rebier a plúca prepichne. Myslím, že jedinú sponu ktorú testovali bola tá od besafe a aj pri nej odborníci dvíhajú varovný prst. Dosť som to študovala, keďže sme mali ten istý problém a prvé čo ma napadlo... "aha aká spona, super kúpme ju" hovorila som mužovy a potom keď som si trochu o tom čítala odborné články (mimo predajcov, lebo tí predajú asi všetko a napíšu čo vyhovuje im) tak sme sa rozmysleli, že radšej nie.

romiada
autor
6. okt 2018

@fajnzienka len rozmyslam co je horsie zlo: to ze sa vyvlecie a bohchran naburame a on poleti zo sedacky, alebo risknut ze bude mat radsej polamane rebra ale vacsia sanca ze nepreleti cez predne sklo?....som z neho zufala 🙈🙈🙈🙈

romiada
autor
6. okt 2018

@zuzana247
@lau_lau
Dievcata dakujem krasne za tipy. Zvazim....aj nazor
@fajnzienka

janulka2811
7. okt 2018

Sadaj a dietatom do zadu ak nesoferujes a treba ho zabavit ...

anemone123
7. okt 2018

@romiada nam to maly robil ked bol trosku starsi, mal uz cez 2 roky a u nas zabralo, ze sme mu donekonecna vysvetlovali, ze vsetci musia mat pasy, lebo nas zastavia policajti a daju pokutu. Definitivne zabralo, ked nas znamy policajt bol ochotny zahrat s nami scenku, ze mu dava pokutu, lebo sa vyvliekol z pasov. Odvtedy to viac nespravil.

sisaka
7. okt 2018

@fajnzienka u nás v Severnej Amerike mame na všetkých sedačkách take spony, takze testované to určite je (nemám teraz na mysli tie spony, ktoré sa dokupujú k sedačkam v Európe) a určite je to bezpečne, keďže u nás sa napr. bezsponove nepredávajú vôbec a všetky sedačky v obchode sú samozrejme testované a certifikované a je k ním návod ako správne dieťa zapnúť a kde ma byt spona umiestnená.
Podla mna vyzerajú nebezpečne práve tie europske bez spony, nečudujem sa, že sa z toho deti v pohode vyzlecu, však im to nemá ako na tých pleciach poriadne držať.

romiada
autor
7. okt 2018

@anemone123 😂👍 nas maly chape jednoduche pokyny ale scenka s policajtom je vzhladom na jeho vek este nad jeho "mozgovy rozpocet"

fajnzienka
7. okt 2018

@sisaka áno ja všetko chápem, veď aj my prvé nad čím sme rozmýšľali keď sa mali vkuse odpútaval a ja som z neho bola už na prášky, že kúpme sponu a vyriešné 🤔 len tá spona aby to bolo bezpečné, musí byť presne na nejakom určenom mieste, nie som si istá, ale myslím že vo výške bradaviek a podpazušia... no a u nášho čerta by bolo asi nemožné udržať ju na správnom mieste 🤔 Našťastie s tým rýchlo prestal a aj dnes sme cestovali dlhšie a vôbec sa neodpúyava.

fajnzienka
7. okt 2018

@romiada fakt silno držím aby ste našli rýchlo nejake riešenie. Presne som si aj ja takto hovorila, čo by bolo menšie zlo, či ta spona alebo to, že by v pripade nehody vyletel celý... asi by som volila sponu, aj ked riziká tam sú, je to fakt na veľkú úvahu a riešenie žiadne nie je najlepšie, jedine žeby s tým prestal. U nás to trvalo cca 2m. a zo dňa na deň prestal... ani neviem ako, či mu to došlo, alebo bol zaujatý niečim, neviem. Teraz keď cestujeme drží stále autíčko, tak možno aj to funguje, že sa neodputava... vysvetliť sa mu ešte nedalo, keďže ani nerozpráva a ani nerozumie čo od neho chceme.

lusinda1989
7. okt 2018

@romiada aj moje obe deti to robili riešila som to trosku radikálnejšie keď napomínanie nepomohlo v menšej rýchlosti som trosku silnejšie stúpila na brzdu a potom pochopili čo sa im môže stať keď nebudú poriadne pripútané. Odvtedy sa pekne pripútavajú

romiada
autor
7. okt 2018

@fajnzienka ked ideme s nim aj dcerou v aute ,tak ta sa ho snazi aspon zabavit (pusta mu videa na youtube) ale ked som s nim sama je to blbe...sem-tam mu dame do ruky krabicku s mentos zuvackami alebo cukrikmi,nech si s tym hrka. Ale uz dosiel na to ako to otvorit, takze riskujem ze sa pridusi s nimi 🙄🙄🙄. A dneska to zaklincoval: ja sama s nim v obchode a takto sa mi vyvliekol uz z pasov kocika🙈🙈🙈🙈 boze mat take deco co nikde neobsedi....male tornado.
@lusinda1989 jemu sa to vysvetlit este moc neda...skusim to nanho s tym ze mu ukazeme ze sa aj my priputavame. Dcera mi toto nerobila ked bola mala, ale on je neposedna opica.

fajnzienka
7. okt 2018

@romiada to presne ako u nás 😂 staršia dcéra to nerobila 🤔 a známi len krutia hlavami, keď poviem že sa vie malý odputať.. a každy: "Neexistent, ak je dobre priputaný nevyvlečie sa" ...no vyvlečie 😣

fkata
7. okt 2018

Náš nemá ešte 21 mesiacov už sme si prešli obdobím zvliekania pásov. My sme vymenili autosedačku za autosedačku s pultom, odvtedy pokoj.

jamika27
7. okt 2018

@romiada prosím neukameňujte ma tu a berte to len ako som to spravila ja ...

môj malý mal také obdobie pred dvoma mesiacmi, otváranie dverí a vyvliekanie. No keď to nešlo po dobrotky, tak som zastala strašne som na neho nakričala a aj po zadku mu dala. Takto to skúsil ešte pár krát pár dní po sebe. Teraz stačí už len zazrieť na neho v spätnom zrkadle.

Podotýkam, že ho nebijem, len mu dám na zadok v naozaj vážnych situáciách, keď vyslovene na neviem koľký krát neposlúchne a vidím že skúša ...

Ale v aute pochopil, že tam so mnou žiadna sranda nie je ... takže za mňa - len sprísniť, lebo radšej prežiť pár na zadok ako ....

bluka2
7. okt 2018

@sisaka práveže myslím, že ten európsky štýl je v tomto bezpečnejší. Študovala som, keďže som mimo oboch kontinentov a v podstate tu nemám pravidlá. Podľa nejakych testov ten sponovy systém neprimerane zaťaži krčnú chrbticu pri náraze - každopádne, keďže som to sama netestovala a na internete nájde človek hocičo, nedávam za to ruku do ohňa.

Ja by som skúsila dieťaťu vysvetliť, čo je nehoda, kľudne ukázať aké je to prudšie zastaviť a ze to nemôže robiť, inak trest, lebo toto je vážne. Neviem, či v 21 mesiacoch to bude fungovať, zo skúsenosti o pol roka neskôr áno

katrin21
7. okt 2018

Kupte si autoswdacku s pultikom a mate po probleme..

bluka2
7. okt 2018

@jamika27 súhlasím, lepšie toto ako last resort, ak nič iné nefunguje, v aute a s bezpečnosťou žiadna sranda - vie každý po nehode...

terka1607
7. okt 2018

U nás zabralo to, že keď sa dcéra odpútala manžel naschval zastavil trocha prudšie, dcéra spadla a zľakla sa, odvtedy stačí pripomenúť a je kľud. Synovi sme kúpili sedačku s pultíkom a tam nemá šancu sa odopnut, lebo tam nedosiahne 😉

romiada
autor
7. okt 2018

@jamika27 chapem ...radsej cervena prdel od bitky ako dieta cez sklo....len si zober ze sa mi vyvlecie a ja zastanem uprostred kolony v BA len pre to aby som mu naložila na riť 🤣 ja som rada,že mi od nervov niečo netrafi do hlavy keď šoferujem. Lebo on keď chyti šajbu že tam nechce sedieť tak to by som ho cez palubu do Dunaja musela hodiť🤣 nanho len ten Youtube so Smejkom a Tanculienkou

mell_j
7. okt 2018

ja som mala s malou rovnaky problem. mala sedacku romer a bola som z toho otravena furt zastavovat. neskor som zistila ze to je v sedacke a ze som nebola prva stymto problemom. vymenila som sedacku a odvtedy mam pokoj

6mia6
7. okt 2018

Chodte do obchodu vyskusat sedačku s pultom ci sa mu bude páčiť. Ak áno vymeniť ak nie tak dat do sedačky s pásmi a názorne ukázať ze ak ich dá dole pôjde do tej s pultom.
Nemusí zabrať ale aj moze
Kedysi sa to tu už rozoberalo ďalšia mamina keď si dal dole pásy zastavila a nešli ďalej kým ich si ich nedal späť ale to bolo asi staršie dieťa.
My tu riešime pásy aby ich mali deti správne a tak 80% ďalších dáva tak tie pásy deťom zámerne. 5bodove zapnuté len cez bedrá a 3bodovy popod pazuchou 🤔

jamika27
7. okt 2018

@romiada viem, chápem ťa, mne sa vyvliekol raz na diaľnici, tiež a rátala som sekundy do najbližšieho odpočívadla. On sa samozrejme rehotal. No tak som mu naložila, že má rešpekt od vtedy, ale hlavne som sa zľakla ja. Sú aj možnosti tie sedačky s pultíkom a tak, ale my nerobíme veľké trasy, ani neplánujeme, dokonca mi nejde ani auto uzamknúť. Takže, nebudem kôli tomu kupovať drahšie autosedačky a kvalitnejšie autá - v aute musí poslúchať. 🙂 Ale samozrejme na dlhé trasy a ten kto využije určite lepšiu autosedačku.

katrin21
7. okt 2018

Dnes o 22:13
U nas este pomaha, ked nechce byt v sedacke, ze pride ujo policajt a vezme nam vsetky korunky a nezistane nam na hracky, keksik bla bla..to co dieta chce a ma rado.. ver,ze aj 21 mesacne uz vnima, ze nieco nebude mat
.kvetnato vysvetluj, kym nepochopi..

meluela
7. okt 2018

@fajnzienka ja mam tiez tu od besafe .. neni to ideal, ale aspon tato je testovana a sedacku mame v protismere, co tiez meni situaciu k lepsiemu.
@katrin21 nechala by som ta vysvetlit cokolvek mojej dcerke 😀 ta ked ma svoju chvilky tak chyti total hysak aj po tom najkrajsom vysvetleni a to ma uz 2.5, ale tak o zem sa uz hadze iba 1-2 za den, nie 10x ako pred rokom ... zo mna uz bude zen budhista ked toto vychovam

bodkolienka81
7. okt 2018

@romiada nam pomohla vymena sedacky, neverila by som, keby to nezazijem..