Akú autosedačku máme kúpiť?

1983zuzu
29. mar 2013

ahojte. potrebovala by som poradit. drobec uz nam pomalicky vyrasta z vajicka, ale este nesedi sam. aku autosedacku mame kupit? chodime aj na dlsie trasy, tak by sme chceli taku kde sa aj v pohode vyspi. viem, ze je tu strasne vela prispevkov na tuto temu, ale prestudovat vsetky, tak stravim pri pocitaci peknych par dni. potesi akakolvek rada. vopred moc moc dakujem

ywulla
29. mar 2013

Ja osobne by som odporučila hmotnostnú kategóriu do 18kg. Takto som sa oklamala a hneď z vajíčka sme prešli na 9-36kg, chceli sme ušetriť, že ďalšiu potom nemusíme kupovať, no rýchlo sme si to rozmysleli. Padala mu v nej hlavička dopredu, keď zaspal, bol v tom taký moc poskladaný. Teraz máme perfektnú, polohovateľnú, dá sa dať do poloľahu. Tiež chodíme na dlhšie trasy, takže toto bola podmienka pre výber novej. Keď zaspinká, len ho dám ležať a som aj ja spokojná, že ho nebude bolieť chrbátik a krk. Vybrať konkrétny typ autosedačky je na Tebe, keďže je to viac-menej otázka peňazí. Bezpečnostné testy musia mať všetky. Snáď som aspoň trochu pomohla 😉

lucyliu
30. mar 2013

ahoj, ja by som pri takom maličkom dieťatku išla do takej, kde je bábo v protismere. bezpečnosť nadovšetko. ja mám o rok staršieho a stále sa vozí v protismere 😉 a ešte sa aj dlho bude 🙂 máme cybex sironu, nebola síce zrovna lacná, ale je perfektná, max. sme spokojní, synček pekne sedká, díva sa von oknom zboku alebo zozadu, polohovanie je super, ležiaca poloha je skoro ako vo vajíčku. takže ja ti odporúčam tú, ale takýchto "protismerových" je viacero, skús popozerať 😉

zivika
30. mar 2013

7 mesacne babo sa predsa musi zmestit do vajicka 😕 mozno sa ti tam teraz zda natrepany, ale na jar a v lete, ked nebude naobliekany, neverim, ze sa tam nezmasti...ale ak trvas na novej sedacke, tak urcite hladaj taku, ako ti pise @lucyliu nech je v protismere, lebo tak male babatko ma velmi slabu krcnu chrbticu a aj pri slabom naraze sa moze stat nestastie...do normalnej autosedacky (9-18kg) by som dieta nedala skor ako v roku, aj to je este dost skoro...

nika82
30. mar 2013

pozri teda 0-18kg alebo 9-18kg polohovacie ....... @zibika sestre na do vajicka syn nezmestil uz 9 mesiacoch, tak musela stejhnak kupit

tilly
30. mar 2013

kategoriu 0-18, upevnis to v protismere 😉

evening_star
30. mar 2013

Prečítaj si toto, je tam všetko: https://www.modrykonik.sk/fotoblog/soldi/clanok...

kubkacik
31. mar 2013

My zhruba od 8 mesiaca používame Romer king +. Chodievame väčšinou na dlhšie trasy (cez 3 hodiny v aute) a zatiaľ sme spokojní a čo je asi najdôležitejšie- malý je spokojný 🙂 Dá sa polohovať a malý sa v nej vie vybuvať aj pohrať. 🙂

miquiska
31. mar 2013

Ahoj, kúp si autosedačku 0-36 kg, bude rásť spolu s bábätkom. Ja mám celokoženú, s vložkou, ktorá reguluje teplotu (v zime zadržiava teplo, v lete ho odvádza) a som veľmi spokojná. Jediný, ktorý je spokojnejší viac, je môj syn. Cestujeme pravidelne každý týždeň aj 3-4 hodiny a zvládame to bez problémov. V pohode sa v nej vyspinká, tým, že je vysoká, vidí cez okno, takže sa zabaví.