Autosedačka Maxicosi Priori XP. Máte skúsenosti?

nostek
26. apr 2010

Ahojte. Mam dilemu. Casto cestujeme autom dlhe trate a nasa babulka pomaly vyrastla z vajicka, tak rozmyslame nad autosedackou. Boli sme si nejake obzriet a natrafili sme na model Maxicosi Priori XP. Mate ho niektora, spokojnost? Alebo aky iny model by ste nam odporucili, aby sa dal polohovat co najia do lahu a zaroven bol pohodlny a bezpecny. Dakujeme.

minitrouble
27. apr 2010

ahoj ..my mame maxi cosi priori - ale pouzivali sme ju az od 1ho roka - neviem ake mas vajicko ale do 1ho roka by ti malo vydrzat - pokial ovsem tvoja mala nema 12kil - ale podla fotiek mi to nepripada 😉
urcite by som ti odporucala este pockat s kupou novej autosedacky ...ale Maxi Cosi Priori XP rozhodne nie je zla volba ...len este par mesiacov by som ju isto nechala vo vajicku - vajicko je najbezpecnejsie pre babatko, tak sa z neho neponahlaj 😉
prave som cez vikend fotila babam u nas v januarovkach2010 moju starsiu 2rocnu dceru vo vajicku a ta sa tam este zmesti - pokial netrci hlavicka treba pouzivat vajicko ...nozicky ti budu trcat uz z kazdej sedacky 😉

nostek
autor
27. apr 2010

minitrouble. dakujem za prispevok. mi mame jane strata vajce, a je ozaj male. este je dobre na tych par krat. teraz ideme na sk, tak to este bude vo vajicku, ale do dovolenky (august) chceme isto autosedacku. mala je vo vajci velmi stiesnena a na pretrcanie hlavicky jej uz vela netreba. ked to porovnam s concordom, je to velky rozdiel. ale zas strata ma dobre polstrovanie, dieta je tam fixovane a teda v bezpeci. len je to pre 7m dietatko ozaj nepohodlne.
takze som rada, ze maxicosi odporucas.

minitrouble
27. apr 2010

nostek - no to je podla mna velka chyba vacsiny mamiciek ze si nejak nepozru hodnotenie na tie autosedacky od kocikovych vyrobcov - predsa len Jane je viacmenej vyrobca kocikov a nie autosedaciek 😖 ...preto my kupujeme len Maxi Cosi + viem ze este dobre autosedacky su Romer ...tito dvaja vyrobcovia robia autosedacky uz dlhe roky a maju vyborne hodnotenia v crash testoch - takze ja by som od neho vyrobcu asi ani nekupovala sedacku 😉 🙂
nostek - len ta chcem upozornit ze ta poloha na lezanie uz nie je ani zdaleka ako vo vajicku - je to urcene viacmenej pre deti cca od toho 1 roka - cize je to len tak dosikma 😉 ..odporucam si to ist pozriet do obchodu radsej 😉

kessiee
27. apr 2010

nostek a nerozmyslala si nad autosedackou 0-18kg? podla mna je sedem mesacne babo este malinke, aby ti sedelo v smere jazdy a autosedacky kategorie 0/I sa daju umiestnit aj do protismeru, aj maju lepsie polohovanie ako sedacky kategorie I, teda 9-18kg, ako je aj priori. inak suhlasim s mini, priori alebo aj ine autosedacky spominanych znaciek urcite nie su zlou volbou, len trosku na neskor..

nostek
autor
27. apr 2010

minitrouble. ja som si pozeral recenzie a vsetko. vacsina maminiek si vybrala k jane kociku Concord autosedacku. ale my vela cestujeme a concord sa neda polohovat, kdezto jane ano. a taktiez testy mala dobre. takze jane vyhrala. ja som s nou maxi spokojna. ale prechadzame do dalsieho levelu, preto potrebujeme normalnu autosedacku.
skusali sme aj Romerku aj Maxicosi a viem , ze to je uz len take sedenie trosku zaklonene. boli sme tam osobne aj so SImi. takze viem, ako sa daju polohovat a ako tam simi "sedi". ale dakujem za postreh.
kessiee. presne ako pises, je este skoro na autosedacku otocenu v smere jazdy. to sme sa s mm bavili, ze je to na houby. nevedela som ze kategoria 0-18m sa da otocit aj opacne. ani som sa na to obchode nespytala. tak veeeelmi pekne dakujem. menim strategiu, ideme hladat nejaku vhodnu v tejto kategorii. nevies nahodou poradit?

dakujem krasne kocky

kessiee
27. apr 2010

nostek, my mame concord ultimax, ale uz by som ju nekupila, ma dost kratke pasy - ked bol maly v zime naobliekany, tak som ho do nej ledva priputala a to uz mi pekne krical 😖 dalsie v tejto kategorii je napr. britax first class plus, chicco proxima, be safe izi combi, renolux... keby som mala pre maleho kupovat tuto kategoriu teraz, tak by to bol asi britax 😉
skus pozriet do inych tem o autosedackach, tam urcite poradia aj viac 😉

nostek
autor
20. jún 2010

ahojte. tak mi sme uz kupili MaxiCosi Priori XP. 😉

cmulinko
20. jún 2010

Ja mam Maxicosi Priori XP s isofixom-(9-36) uz 3 roky a lepsiu sedacku som este nevidela.U nas vajicko fungovalo len velmi kratko..cca 8 mesiacov a to som pouzivala Britax Cosi Tot Premium s isofixom tiez,ale chlapci neznasali sediet proti smere jazdy.Nedavno sme kupovali dalsiu sedacku od 4-12 rokov a jedine co mi tam chyba je samostatny 5 bodovy pas sedacky.Je to Britax Kidfix.Niektore sedacky 4-12 rokov maju aj tie 5 bodove pasy,ale zas nemaju isofix a pre mna bolo dolezite,aby sedacka bola naklikavacia a nie drzana pasmi od auta.vsetky dedacky boli kupovane po dlho mesacnych prenocovaniach za internetom v snahe najst ich za co najlacnejsie...a vzdy sa to aj podarilo.

cmulinko
20. jún 2010

Vlastne ta moja Maxi sa vola Priorifix 😉

majula28
21. jún 2010

ahojte, my sme po dlhom zvažovaní tiež kúpili MaxiCosi Priori XP ( bez isofixu pretože ho v aute nemáme 😅 ) a sme spokojní až nato, že malý ked tam spí tak mu lieta hlavička 😲 😝
a ešte sme sa rozhodovali medzi Romerkou 😅

nostek
autor
21. jún 2010

@majula28 , my sme dokupili taky vankusik.

majula28
21. jún 2010

@nostek a to je original k sedacke ako doplnok, ktory sa dokupuje? A kde si kupila a za kolko? Diky za odpoved

nostek
autor
22. jún 2010

majula, ano je to original maxi cosi. kupovala som to v DE a stalo to 22 eur.

monikaaaaa
20. aug 2012

@majula28 dobrý den, chcem sa spýtať či ste tiež tento vankúš dokupovali..potrebovali by sme ho i my, ale nikde na internete ho nemôžem nájst... ☹

maminamaja4
20. nov 2012

@monikaaaaa Práve som ho nasla na prenasedeti

sammy
9. jan 2013

Viete mi niekto poradit, ako posunut na autosedacke Maxi cosi priori tie pasy na hornu uroven? Lebo sme ju dnes kupili a su nastavene najnizsie, no mame uz vacsie dieta, potrebujeme ich dat vyssie. V tom navode je to tak nakreslene, ze sa z toho nevieme vysomarit a nijak to nejde prevliect 😖

tanalienka
16. jan 2013

@sammy skus pozriet na youtube

anelisa
9. sep 2015

ahojte 🙂 do akeho veku, resp. vahy/vysky sa vozili vase deti v maxi cosi priori? Mne sa tam mala (2r. 2m) zmesti len tak-tak, ked zacnem davat hrubu mikinu alebo vetrovku, asi ju tam uz ani nezapnem 😒 Keby sa dali dat pasy este vyssie, bolo by to ok, ale manzel to pozeral a vraj su na najvyssej polohe.