Aký je Váš názor na autosedačku Maxi Cosi Priori SPS+?

Zodpovedané
10. feb 2020

Dobrý deň,

momentálne máme v aute vajíčko Hazel 0 - 13 kg a pomaly sa zamýšľame nad ďalšou autosedačkou. Máme aj top tether v aute.

Aký je Váš názor na autosedačku Maxi Cosi Priori SPS+?

Ak podľa Vás nie je dobrá, akú nám odporúčate?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

Maxi-Cosi Priori SPS+ je autosedačka v kategórii 9 - 18 kg a je inštalovaná len v smere jazdy. Dieťatko do 15 mesiacov je ešte priam nutné voziť v protismere, ideálne zotrvať v protismere dlhšie (do 2 a viac rokov).

Autosedačka Maxi-Cosi Priori SPS+

Autosedačka Maxi-Cosi Priori SPS+ je určená pre deti od 9 do 18 kg.

Okrem toho, napriek tomu, že je to autosedačka lepšej značky, vôbec sa mi nepáči. Absentuje tu poriadna ochrana hlavy aj pridaná bočná ochrana.

U Vás sa treba obzerať po kategórii 0 - 18 kg alebo obojsmernej i-size sedačke do 105 cm. Odporučím lacnejšie varianty, aj keď cenovo budú viac ako spomínaná Priori (ide tu však o bezpečnosť). Všetky čo Vám poradím majú buď dobré testy alebo sú od značky, ktorá v testoch vychádza dobre.

S isofixom:

  • Joie i-Anchor Advance + základňa Joie i-Base Advance- spĺňa novú i-size normu, inštalácia v protismere a neskôr v smere, autosedačka a báza sa kupujú zvlášť (na to pozor pri kúpe), inštaluje sa pomocou Isofix a opornej nohy, cena je okolo 300 eur, dá sa kúpiť aj za trošku menej.

Autosedačka Joie i-Anchor Advance

Autosedačka Joie i-Anchor Advance poskytuje ochranu až do 4 rokov dieťaťa. Možno ju upútať po i proti smeru jazdy.

Základňa Joie i-Base Advance

Základňa Joie i-Base Advance spĺňa nariadenia i-Size v kombinácii s autosedačkami Joie i-GEMMA alebo Joie i-Anchor Advance. Existuje možnosť uchytenia aj bezpečnostným pásom.

  • Joie Spin 360 GT - otočná k dverám, inštalácia v protismere a neskôr v smere, spĺňa staršiu ale stále platnú normu normu, inštaluje sa pomocou Isofix a opornej nohy, cena do 300 eur.

Autosedačka Joie Spin 360 GT

  1 skúsenosť

Autosedačka Joie Spin 360 GT je pre deti od narodenia do 18 kg. Je možné ju používať po i proti smeru jazdy. Upevnenie pomocou Isofixu.

  • Joie i-Spin Safe - spĺňa novú i-size normu, otočná k dverám, inštalácia v protismere a neskôr v smere, inštaluje sa pomocou Isofix a opornej nohy, cena okolo 360 eur.

Autosedačka Joie i-Spin Safe

Autosedačka Joie i-Spin Safe je protismerná varianta autosedačky i-Spin 360. Zachováva výhody tohto modelu, ale zároveň kladie ešte väčší dôraz na bezpečie dieťaťa.

  • Cybex Sirona M2 i-Size + základňa Cybex Base M - spĺňa novú i-size normu, inštalácia v protismere a neskôr v smere, autosedačka a báza sa kupujú zvlášť (na to pozor pri kúpe), inštaluje sa pomocou ISofix a opornej nohy, cena je okolo 380 eur.

Autosedačka Cybex Sirona M2 i-Size

Autosedačka Cybex Sirona M2 i-Size spĺňa nové európske požiadavky a predpisy pre autosedačky ECE R-129. Dieťa je možné v nej prevážať v pozícii proti smeru jazdy od jeho narodenia až do 105 cm telesnej výšky (cca 4 roky).

Základňa Cybex Base M

Základňa Cybex Base M využitie: So základňou môžete nainštalovať detskú autosedačku Aton M alebo autosedačku Sirona M2 bezpečným a jednoduchým spôsobom. Autosedačku jednoducho naklikne na základňu počas niekoľkých sekúnd. Základňa sa inštaluje na sedadlo auta pomocou systémom ISOFIX. Nastaviteľná oporná noha poskytuje dodatočnú stabilitu a bezpečnosť v prípade nehody. Indikátor potvrdzuje správnu inštaláciu základne.

  • Cybex Sirona S i-Size - spĺňa novú i-size normu, otočná k dverám, inštalácia v protismere a neskôr v smere, inštaluje sa pomocou Isofix a opornej nohy, cena je okolo 370 eur.

Autosedačka Cybex Sirona S i-Size

Autosedačka Cybex Sirona S i-Size má jednou rukou ovládateľný inovatívny 360​​° otočný mechanizmus, ktorý poskytuje pohodlné nastupovanie a vystupovanie. Znižuje tak namáhanie chrbta rodičov.

Lacnejšie potom už bez isofixu:

  • Joie Steadi - spĺňa staršiu ale stále platnú normu, inštalácia pomocou 3 bodového pásu auta, cena okolo 130 eur,

Autosedačka Joie Steadi

  1 skúsenosť

Autosedačka Joie Steadi umožňuje voziť dieťa dlhšie proti smeru jazdy a zvyšuje jeho bezpečnosť v ranom veku. Patrí do skupiny 0 + / 1.

S prianím pekného dňa,
Zuzana Švantnerová
poradkyňa výberu autosedačiek
www.detivaute.sk
Facebook: Deti v aute