Autosedačka Nania I-Max Sp Lx 2013

i_vka
7. okt 2013

Ahojte, chcela by som poprosiť o radu pri výbere autosedačky pre moju dcérku, malá bude mať 1 rôčik a neviem, či by bola pre ňu vhodná autosedačka Nania I-Max SP LX 2013 9-36 kg. S manželom sme ju pozerali a celkom sa nám pozdávala. Máte s ňou niekto skúsenosti? My nechodievame autom na nejaké dlhé cesty, ale nechcem, aby jej bola nepohodlná.

darina1952
7. okt 2013

@i_vka ahoj a má už 9kg? tak potom odporúčam. Ja mám nižší vekový rad Nania Cosmo a som veľmi spokojná už dva roky. Polohovateľná, výborne sa udržiava a poťah je slušne stálofarebný (mám kombináciu čierna+červená). 🙂

i_vka
autor
7. okt 2013

@darina1952 no práve tam je ten malinkatý problémik, malá má 8 kg, zatiaľ ju máme stále vo vajíčku, ale je dosť dlhá, tak mi príde, že jej vajíčko začína byť malé a keď sme sa informovali priamo v obchode, tak nám poradili, že je lepšie kúpiť už sedačku 9-36kg a budeme mať už pokoj so zháňaním druhej väčšej. Tak sama neviem, čo mám urobiť.

carodejnica
7. okt 2013

@i_vka radšej kúp sedačku 9-18kg, je to vždy lepšie, ak je sedačka na špecifickejšiu hmotnosť, ako s väčším rozsahom ... ja som kúpila túto https://www.modrykonik.sk/shopy/autosedacky/3sr...
A synček išiel do nej ako 13 mesačný... a mal viac ako 9kg... naše vajíčko bolo do 13kg.....
Je dobré inak, byť čo najdlhšie vo vajíčku z hľadiska bezpečnosti - tu je k tomu článok - http://baby-web.topky.sk/clanky/a711-Kedy-treba...
"Vaíčko - malé dieťa by ste v nej mali prepravovať čo najdlhšie. Sedačku treba vymeniť až vtedy, ak si dieťa vo vajíčku nemôže oprieť pri spánku hlavu. Nohy, ktoré sa dotýkajú operadla zadného sedadla, nemajú na bezpečnosť žiadny vplyv."

darina1952
7. okt 2013

@i_vka a je tá I-mas polohovateľná? Naša je a bolo to super keď bol malý ešte také bábo 14 mesačné a sme dlhšie cestovali, tak som mu urobila polohu na spinkanie a hlavička mu potom neklesla pri spánku ako pri priamom sedení. Teraz má 14kg a ešte vydrží do 18kg. Potom mu buď kúpime väčšiu sedačku, alebo bude mať len podsedák ako jeho starší brat. Ono my chodíme len občas na nejaké kupko, do záhrady a tak to nám stačí aj ten podsedák. 🙂

misulatko
4. nov 2013

zdravím chcem si kúpiť Nania autosedačka 9-18 kg Cosmo SP Luxe Isofix má tu s ňou niekto nejaké skúsenosti ?

nuninka4
13. okt 2014

I_vka, dobrý predávajúci ti povie, že dieťa by malo vystriedať všetky tri kategórie sedačiek. My sme teda tiež radšej do bezpečnosti našich detí na cestách investovali. Najskôr sme mali vajíčko, potom sme kúpili sedačku Romer King plus (maximálna spokojnosť) a teraz uvažujem o Nanii I-Max SP LX. Súhlasím s čarodejnicou.