Najvhodnejšia autosedačka

Zodpovedané
22. máj 2022

Dobrý deň,

chceli by sme pre dcéru (8m, 9kg, cca 77cm) vybrať vhodnú autosedačku. Vajíčko používame z 3kombinácie, a chceli by sme prejsť na autosedačku. Dcéra už sama sedí vyše mesiac.
Auto máme VW passat b8 2019, s isofixom. Chceli by sme zvoliť otočnú a polohovateľnú sedačku.
Najlepšie by bolo tak do 350€.

Pozerali sme tieto dve a chcem sa opýtať ci sú vhodné, pripadne aké sú najlepšie pre nás.

Ďakujem za odpoveď.

Dobrý deň,

z vyššie uvedených by som osobne neodporučila pre tak malé dieťa ani jednu.

Veľké váhové rozpätie autosedačiek 0-36kg ide vždy na úkor bezpečia a pohodlia pre dieťa. V bezpečnostných testoch nedosahujú dobré výsledky a pre mladšie deti nemajú dostatočné vložky a nesedia im dobre. Starším deťom sú už pri 130 cm malé. Preto je po nich potrebné aj tak ešte investovať do poslednej sedačky z kategórii 15 - 36 kg.

Ak by bol výber čisto len na týchto dvoch sedačkách, siahla by som po Joie Verso, má protismer povinný do min. 15kg, kedy najskôr je možné otočiť sedačku do smeru jazdy. Z bezpečnosti však dosiahla známku 2,8 (ADAC 2019), čo je podpriemer.

Ak hľadáte otočnú, polohovateľnú autosedačku, ktorá Vám sadne do auta a zaistí Vášmu dieťaťu pohodlie a bezpečnosť, odporúčam Joie i-Spin 360 so známkou z bezpečnosti 1,7 (ADAC 2019). Je možné ju upevniť v oboch smeroch, s nosnosťou do 19kg, samozrejme v rámci bezpečnosti odporúčam čo najdlhšie voziť dieťa v protismere.

S prianím pekného dňa,
Eva Chymová
poradkyňa výberu autosedačiek