Autosedačka otočená proti smeru jazdy a staršie dieťa

dokocaidovoza
26. mar 2012

Ahojte maminky a oteckovia! Táto diskusná je pre rodičov, ktorí vedia o tom, že autosedačky otočené proti smeru jazdy by sa mali používať čo najdlhšie, pretože sú až 5x bezpečnejšie než sedačky, ktoré sa inštalujú čelom vpred. Výskumy hovoria, že ideálne by sa proti smeru jadzy mali deti voziť až do 3-4 rokov! My vozíme nášho synčeka v takejto autosedačke a často sa stretávame s neporozumením (vraj, prečo chudáčik musí sedieť naopak, veď už je veľký...). Mali sme ťažkosti sedačku otočiteľnú proti smeru jazdy pre dieťa nad 13 kg aj kúpiť, predajcovia nás od nej odhovárali. Máte skúsenosti s takýmito autosedačkami? Čo si o nich myslíte? Aký model máte a ako ste s ním spokojní? Stretli ste sa s predsudkami, ako my?

bezpecnaautosedacka
21. jan 2014

@ganesh bez izofixu najlepsie drzia sedacky s ukotvovacimi pasmi. Z nasej ponuky su to axkid.

zuzu46
5. feb 2014

@ganesh ahoj my mame cybex sirona dlho som studovala racenzie, skusali sme v obchodoch a kedze som chcela dlhsie v protismere a moj drobec je dost vysoky vyhrala sirona, pohodlna, dostatocne velka priestranna, pre druhe babo mozme vyuzit od narodenia. Nelutujem ani cent 🙂 chcela som aj oportnu nohu aj isofix aj aby bola velka 🙂 to otacanie je tiez super pri nastupovani. pre nas jednicka

dundy27
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
danula72
28. feb 2014

@dundy27 Koupila jsem Besafe IZI Combi X3 - naprosto dokonalá s isofixem 🙂

danula72
28. feb 2014

@ganesh Koupila jsem Besafe IZI Comfort X3 - naprosto dokonalá

ondrejnm
1. mar 2014

Zdravim,
dlho sme rozmyslali aku autosedacku kupit a rozhodli sme sa pre Maxi cosi Mobi,teraz po viac ako roku mozem povedat ze to bola dobra volba,dieta sedi vysoko vsetko vidi a lahko sa polohuje ked si chce pospat o bezpecnosti ani nehovorim sedacka sedi ako prikovana.Viacej mamiciek sa pyta o autosedacky kde kupit lacnejsie, Pracujem v zahranici a mozem ich kupit lacnejsie,napr Maxi Cosi Mobi model 2014 so zarukou vyjde max do 250 eur,ak mate zaujem si vyskusat maxi cosi mobi kludne mozte aj u mna v aute byvame blizko noveho mesta nad vahom .

lutoru
5. mar 2014

Ahojte, pridávam sa k tejto téme, lebo riešim kúpu autosedačka... danula72, mám na teba otázku 🙂 Pozerala som na nete tú sedačku Besafe IZI Comfort X3 - ona sa dá dať aj do protismeru? Ď.

zuzulica
3. apr 2014

@lutoru áno tá ide aj do protismeru

ennah
22. apr 2014

@dokocaidovoza ano to video hovori za vsetko a mali by ho vidiet vsetci pred tym nez polozia otazku - Preco.
video:

https://www.youtube.com/watch?v=Q8gU9zzCGA8
lutoru
28. apr 2014

Tak my už našu sedačku máme
máme. Maxi čosi mobil vyhrala - ľahká manipulácia Z auta do auta, výhodná cena A náš drobec je V nej maximálne spokojný 🙂

sues
4. máj 2014

Ahojte, najprv sa ospravedlnujem necitala som celu diskusiu, tak ak sa budem opakovat ospravedlnujem sa. Nas maly ma 4 roky a takmer 16kg, mame sedacku Be-Safe otocenu v protismere. Som s nou maximalne spokojna. Druhu este s vajickom mame tiez "naopak" zapnutu v isofixe. My vela chodime autom za rok nabeham cez 30000Km a maly sa nijako nestazuje. Tym ze tak sedi od mala tak mu to asi pride uplne normalne. Obcas ked ho vozi Dedko tak sedi v MaxiCosi (my mame isofix a bolo by to komplikovane prekladat) tak sa mu to paci lebo vidi dopredu, ale nema žiadny problem presadnut naspat. Myslim si ze je to urcite bezpecnejsie. Velmi dlho som guglila pozerala vsetky mozne crash testy kym som kupila sedacku a dufam ci vlastne modlim sa aby som nikdy nemusela "zistit" aka je bezpecna. To prajem aj Vam vsetkym. Teraz akurat hladam vacsiu sedacku do 36Kg, lebo ta nasa je len do 18 a vozit dieta len na podsedaku ako to niektori robia sa mi zda vrcholne nezodpovedne......nehovoriac o tom ze je na to zakon. Tak vsetko dobre🙂

sues
4. máj 2014

@lutoru Odporucam ti ju, my ju mame a maly uz ma 4 roky. Ten isofix je skvela vec, nemusis furt sedacku odpasavat, setri to vela casu a je to jedna z naju sedaciek na trhu...hold Škandinavci vedia ako na to🙂)))

lutoru
4. máj 2014

@sues ďakujem za odporúčanie,ale ako som písala vyššie, my už sme si vybrali maxi cosi mobi,tiež je do protismeru. A okrem toho,V mojom mini-pidi aute nieje ani isofix,takže som hľadala sedačku,ktorá bude ľahko,rýchlo A bezpečne priputatelna pásom.

ellinka13
18. máj 2014

@desszi ahoj, prosim Ta vies mi poradit, kde by som vedela zohnat takuto sedacku ? a ako si to nakoniec vyriesila pre vacsie deti ?

ellinka13
18. máj 2014

@sues prosim ta aku mas autosedacku tu v protismere ? ja sa chystam kupit pre malu, nepredavas tu svoju ?

desszi
18. máj 2014

@ellinka13 no syncek bude mat coskoro 5 rokov, stale mame tu istu autosedacku. Este sa v pohode zmesti. Menit planujeme asi tak v horizonte 2 rokov. Zohnala som ju z polskej stranky dino.sklep.pl, v tom case sa dala zohnat okrem svedskych stranok jedine tam a bola samozrejme cenovo ovela vyhodnejsie.

ellinka13
18. máj 2014

DAKUJEM ZA ODPOVED 😉

ellinka13
18. máj 2014

@desszi a aku mate teda znacku presne ?

desszi
18. máj 2014

@ellinka13 Maxi Cosi Mobi

zk3
22. máj 2014

ahojte, chceme kupit autosedacku proti smeru jazdy, nemame izofix, pozerame Britax Hi Way (http://shop.carseat.se/car-seats/britax-hi-way-...) a Britax Max Way (http://shop.carseat.se/car-seats/britax-max-way...). Mate niekto s tymito skusenost? Pripadne s inou sedackou, ktora sa da instalovat do mensieho auta (Skoda Fabia, nie combi).dakujem.

pigie
8. jún 2014

Prosim vas, kde najdem nejake crash testy na ten maxi cosi mobi? Ziadne vysledky testov som nenasla. Pozdava sa mi, ale rada by som videla testy.

sues
24. jún 2014

@ellinka13 Ahoj neskoro pisem, hadam si uz aj kupila☹ Mame BeSafe izifix v protismere je do 18Kg. Naozaj je skvela ja som ju tiez nasla cez konika alebo bazos uz si nepamatam a bola ako nova🙂)) Nasu nepredavam lebo este je na nu jeden cakatel🙂 co sa zatial vozi vo vajicku. Urcite najdes. Nove maju v babysvete.sk toto je ona:
http://www.babysvet.sk/Autosedacka-BeSafe-iZi-C...

Krasny dnicek

ellinka13
24. jún 2014

@sues dakujem za odpoved, este som nekupila, akurat to riesim

lilitela
3. júl 2014

@pigie Na tieto sedacky testy prakticky nenajdes.

lilitela
3. júl 2014

@desszi Mozem sa opytat, tvoj maly, ze aku ma vysku a hmotnost, ked vydrzal tak dlho v Mobi? Dakujem

desszi
3. júl 2014

@lilitela momentalne ma vysku cca 115 cm a vahu 18-20 kg 🙂

lilitela
4. júl 2014

@desszi A nepretrca mu uz hlavnka? Mobi sa odporuca tusim iba do 110 cm, ale mozno ma tu vysku v nohach. Na sirku mu neni uz Mobi uzka?

borci
5. júl 2014

@zk3 ahoj mame dve jedna je v suzuki baleno a druha vw touran mame ju upevnenu v strede sme velmi spokojny skoncila velmi dobre v testoch preto smesi ju kupili.ked mas napr 3 sedacky v malom aute nevojdu ti ale ak mas tu v strede otocenu do protismeru tak nieje problem.pouzivame ju od 9kg az do 4 rokov ak chces jednu ti mozme predat ma 2 roky

sssiska
11. aug 2014

ahojte, vyberame autosedacku pre dcerku. Priorita je bezpecnost a jej pohodlie. 😉 Ma 21 mes., ale len cca 10 kg a 83 cm, cize drobnejsie dietatko. Chceli by sme isofix a moznost otacat sedacku do protismeru a aj do smeru. Rozmyslali sme nad Be safe izi combi x3 a maxi cosi 2 way pearl....Pouzivat budeme skodu fabiu combi, prip. octaviu. Viete niekto poradit co je lepsie? Pripadne napisat vase skusenosti?

zarica
12. sep 2014

@ondrejnm Ahoj, kde ste prosim ta kupili sedacku? Lebo neviem najst tu na sr... Dakujem Katka