Joie Stage - spokojnosť

sanny2993
30. mar 2022

Ahojte. Ako ste spokojný s autosedačkou Joie stage 2020? 🙂

izabela181
31. mar 2022

@sanny2993 my ju používame asi mesiac ale som veľmi spokojná 😊 myslím že pomer cena-kvalita je super a viem hlavne že je bezpečná

panda21
31. mar 2022

Pokiaľ dieťatko už samé sedi 2 mesiace, a je dostatočne veľké, tak určité skvelá voľba. Pomer cena - kvalita, super. Dobré vložky, bezpečnosť..

sanny2993
autor
31. mar 2022

@izabela181
@panda21 ďakujem dievčatá už som ju aj objednala. Synček ma 11 mesiacov, sedi od 8 🙂

panda21
31. mar 2022

@sanny2993 tak určite dobrá voľba. Protismer krásne do 18kg, aj pomerne dosť miesta na nôžky v protismere. Potom nezabudni, že po smere jazdy od 18kg sa púta pásom auta (to 5 bodové treba schovať do sedačky). Ak budeš potrebovať pomôcť so správnym usadenim kvôli vložkam, kľudne hoď foto ako tam drobec sedí, poradím.

evaachesa
31. mar 2022

@sanny2993 pre 11 mesačné bude ešte veľká...aspoň čo som čítala viacero príspevkov. Skôr by som išla do Joie steadi pre tak malé dieťa. Koľko má kíl?

sanny2993
autor
1. apr 2022

@evaachesa a nečítala si o inom type? ona je totiž kategória 0+, I a II 🙂 čiže od bábätka

sanny2993
autor
1. apr 2022

@panda21 ďakujem určite ako sa poznam budem to potrebovať a napisem ti 🥰😄🤗

panda21
1. apr 2022

@sanny2993 jooj, to že je písané o 0-18 0-25 neznamená, že je od narodenia. Dieťa v každej takej sedačke pasivne sedi (aj keď ju úplne naklopis do ľahu), a vložky niesu dostatočne na obklopenie dieťatka. Pásy sa nedajú poriadne dotiahnuť a bedrové vedú cez bruško, čo je veľmi nebezpečné. Tie vložky sú zmensovacie, nie novorodenecne, to si len predajcovia takto radi upravili, aby mali dosť predaja.. Samy vyrobcovia na to upozorňujú. Stages väčšinou sadne od tých 10kg a +-80cm.

evaachesa
1. apr 2022

@sanny2993 tak ako píše @panda21 je to hrozne nešťastne riešené tieto popisy a mali by to nejako upraviť. Pokiaľ sa človek viac nezaujíma a nepozisťuje na vlastnú päsť, tak poväčšine kúpi nevhodnú sedačku. Ak je syn na svoj vek väčší tak mu bude sedieť. Ja len vravím čo som zachytila. Väčšinou sa odporúčala steadi kvôli tomu že lepšie sedí malým deťom ale napríklad väčším a aj vahovo už bola ok stages.

panda21
1. apr 2022

@evaachesa môj ma u starých rodičov steadi a vybratu jednu vložku a klin, ostatné ešte všetko má. A to má 13kg a vyše 90cm..fakt neviem ako by sedela napríklad novordencovi. Mali by to inak písať, lebo to potom predajcovia neskutocne zneužívajú 😕

evaachesa
1. apr 2022

@panda21 inak super že spomínaš Steadi lebo synovi potrebujem kúpiť druhú sedačku na občasné vozenie do druhého auta. Chcela som práve stages len preto že je až do 25kg. Potom som ale zistila že protismer je len do 18kg rovnako ako pri Steadi, takže idem do nej. Aj som čítala že lepšie sedí tým pádom. Syn má vyše 12 kíl.

evaachesa
1. apr 2022

@panda21 toto sú novorodeniatka v Joie Steadi... nechcem si predstaviť ako by boli utopené v Stages 😱

@sanny2993 tu vidieť že sedačka rozhodne nie je pre novorodencov a nechápem že sa výrobca pod toto podpíše. 😢 Top výrobcovia ako Besafe, Axkid a asi aj iný (nemám zistené) určite nie.

panda21
1. apr 2022

@evaachesa ja som videla aj novorodenca v britaxke 😱
Malému ta steadi sedí ako riť na serbel teraz, síce stále nadavam ale to lebo som rozmaznaná besafe 😅 ale aj v steadi ma super miesto na nohy, nato aký je vysoký ich nemá ešte o operadlo nejak poskladané. Tiež som chcela stages, ale asi keď vyrastie zo steadi pôjdem do nejakej čistej protismerky do 6 rokov 🤔

evaachesa
1. apr 2022

@panda21 no hrozné ozaj že to nevidia ako v tom dieťa pláve a ani pásy neplnia žiadnu funkciu.🙄
Náš má Axkid minikid čistý protismer do 25kg čiže do tých cca 6 rokov... určite odporúčam ☺️👍

lusyc
1. apr 2022

@panda21 mozem sa prosím opýtať, tu steadi máte teda po vajíčku? Asi od akeho veku, váhy, výšky ju používate?
Budem potrebovať po vajíčku, ale rozmýšľam, zeby som do nej zatial šupla prostrednu dceru do protismeru, má 3 roky, 92 cm a 11,6 kg, a to kvoli tomu, že z tych pasov zo sedačky do 18 kg sa vyvlieka a na pás auta je ešte malá.
Ďakujem.

panda21
1. apr 2022

@evaachesa áno, nad axkid rozmýšľam, ale uvidíme čo bude o 2 roky, keď vyrastie z besafe izi a nuny 😁 aj tá nová besafe stretch vyzerá super 🙈

@lusyc po vajíčku išiel do besafe izi a nuna prym. Steadi sme kupovali neskôr, keď mal rok a pol cca. To mohol mať 87-90cm a 12kg. 3 ročnej sadne určite a keď sa babo vo vajíčku naučí samé 2 mesiace sedieť a bude pretrcat hlavka z vajíčka, tak určite sadne aj babu 😊

panda21
1. apr 2022

@lusyc vyvlieka sa s pásov? Opierka hlavy je dobre nastavená? Dotiahnuté sú poriadne? Nemá oblečenú bundu alebo niečo kĺzavé?

evaachesa
1. apr 2022

@panda21 ešte Klippan odporúčajú pre väčšie vyššie deti...tuším triofix? Nie som si teraz istá 🙂

evaachesa
1. apr 2022

@lusyc a akú má teraz sedačku? Ozaj to obliekanie robí veľa, hlavne nesmie mať nič hrubé, žiadnu vetrovku.

evaachesa
1. apr 2022

@panda21 Klippan Century to je 😃

sanny2993
autor
1. apr 2022

@panda21 super teda. Ja sa nehadam. Ale tou poslednou vetou si ma ukludnila 😄 doteraz mame vajko Cybex Aton 5, ked pride sedacka nahodime ju. Syn ma do 12 kg a 81 cm 😄

sanny2993
autor
1. apr 2022

@evaachesa my mame maleho Ramba 😂 11 mesiacov, 81 cm a do 12 kg 😂 tak verím že mu bude 😍

evaachesa
1. apr 2022

@sanny2993 ojooooj to bude 😁

lusyc
1. apr 2022

@panda21
@evaachesa je jedno či má len tričko, alebo aj mikinu, či softshellku. Pokazde cele horne koncatiny vyvlecie, ak ked pokazde pásy dotahujem napevno na aktuálne oblečenie. V jednom aute ma kinderkraft comfort up, musela som vybrať najuzsiu na trhu, aby sa mi zmestili tri sedačky dozadu. V druhom aute ma recaro, tam sa vozi vajíčko vpredu, ja šofér. Ale z oboch sa vyvlieka.

panda21
1. apr 2022

@sanny2993 jaaj tak to je silák, to mu určite sadne 👌 len treba spravne povyberať vložky a nastaviť 💪

panda21
1. apr 2022

@lusyc a kde jej začínajú pásy? Skúšala si pritiahnuť, pásy chytiť za chrániče, dať jej ku krku, potiahnuť tričko smerom von, a pritiahnuť nadoraz?

sanny2993
autor
1. apr 2022

@panda21 dúfam že bude k sedačke podrobný návod lebo budeme stratení a ja v strachu 🙈 ja som aj vajce nastavovala vkuse, 2x kontrolovala, a aj tak sa bala ze je zle, daku poruchu mam asi 🙈

panda21
1. apr 2022

@sanny2993 pravdepodobne dáš preč iba tu hlavovú najmenšiu, a tam kde je šípka, za tou vložkou je taký klin penový. Tieto dve veci maximálne pôjdu preč, aj to treba najprv skúsiť s nimi. Kľudne odfot keď príde, poradime 💪

panda21
1. apr 2022

@lusyc inak, najužšia na trhu je besafe izi flex, lebo ma odnímateľné bočnice.

sanny2993
autor
1. apr 2022

@panda21 si/ste skvelé. Keď príde, a budeme nastavovať, odfotim určite 😍👌