Podsedák s Isofixom

vevericka124
28. jan 2023

Ahojte prosím vas, kto mi vie poradiť ci ma nejaky podsedak s Isofixom aj ten isofix posuvny do stran? Nemate dakto skusenost? Na autosedačke sme taky posuvny isofix mali a potrebovali by sme najst taky aj podsedak, vyrábajú niaky? Ďakujem

tinkavvv
28. jan 2023

@vevericka124 neporadim, ale podsedak nema ziadnu bocnu ochranu. Radsej sedacku z kat 15-36kg.

aalt
28. jan 2023

@vevericka124 Co si predstavujes pod tym posuvny? Ja mam, posunut sa da tak +/- par milimetrov, mozno pol centimetra. Daval som ho nadoraz k dveram, kedze v strede bola este druha autosedacka a aby sa dali co najlahsie zapinat pasy. Asi zalezi aj od auta ako ma tie isofixy spravene.
@tinkavvv na bocnu ochranu som mal take opierkove "parohy" z akoze vstavanej autosedacky.

vevericka124
autor
28. jan 2023

@aalt presne ten pol centimetra mi chyba, prosím ta aku znacky mas?

vevericka124
autor
28. jan 2023

@tinkavvv mam kategoriu 15-36, viem ze lepsia je sedacka ale kedze mala ma uz teraz 140 cm (jej otec ma cez dva metre) a v sedacke jej trci hlava a nehovorim o komforte napchať sa tam aj ked mame sedacku ktora sa roztahuje aj do sirky hladam alternativu kym dorastie tych 10 cm. Ked neviete poradiť nekomentujte 😉😁

evkao
29. jan 2023

@aalt opierkove parohy povazujes za bocnu ochranu?

evkao
29. jan 2023

@vevericka124 su autosedacky, ktore vydrzia do vysky 160cm, takze vzdy sa da najst lepsia cesta, len staci chciet 🙂

aalt
29. jan 2023

@evkao Neviem o co Ti ide. Dcera vyrastla z autosedacky, takze isla na podsedak. Chcel som isofix, lebo viem, ze je neposedna a klasicky by bol krizom-krazom. Isofixovy je tam kde ma byt. A na doplnenie som jej dokupil opierku s "bokmi", ktora sa pouziva vo vstavanych autosedackach, ktore maju normalne certifikat, testy a podobne.
V zivote mi v aute dieta nesedelo bez adekvatnej autosedacky. No nemal som autosedacku do 160cm. A chcel by som vidiet ako Tvoje 160cm dieta sedi v autosedacky. Kludne posli foto.
Podsedak: https://www.mall.sk/podsedaky/more-bb-fix-23-is...
Opierka hlavy: https://autogratis.sk/velmi-uzotocna-moze-byt-a...

evkao
29. jan 2023

@aalt a o co ide tebe? 🙂 ano, kludne ti fotku poslem, az moje dieta dorastie, ale sedacku som skusala aj ja so 165cm a bola mi dobra, aj ked uz som tam bola trosku stiesnena, ale tak nemam uz zial 45kg 🤷🏻‍♀️

vevericka124
autor
29. jan 2023

@evkao chcem podsedak ako co nechapes? 🤦Mam sedacku ktorá stala 300€ a na pol roka rok nejdem do dalsej investovat. Pekny vecer. 😁

vevericka124
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
vevericka124
autor
29. jan 2023

@aalt 👏dakujem za link aj za pochopenie 😊
A prosim vas kde ste zohnali tie opierky? Cez net ci kde by som to mala hladat?

evkao
29. jan 2023

@vevericka124 ja chapem, nemusis reagovat podrazdene, ale to je zial na forach bezne, ked sa niekomu "stupi na otlak" 🙂 vidim, ze ktokolvek tu nesuhlasi s tym, ze chces dieta dat na podsedak je bud nechapavy alebo sa ani nema ozyvat - ale ak sa nieco verejne opytas, musis pocitat aj s odpovedami, ktore sa ti nebudu pacit

aalt
29. jan 2023

@vevericka124 opierku som kupil na inzerat. Ale je to pre volkswagen (mohli by pasovat na cely koncern, cize skoda, seat). Daju sa kupit aj nove v autorizovanom servise, ale boli riadne drahe. Ine znacky neovladam. Su aj noname, ktore by mali pasovat na vsetky opierky, ale tiez nemam skusenosti. Mne sa tieto pozdavali a hlavne som nasiel inzerat.

vevericka124
autor
29. jan 2023

@evkao vobec si mi nestupila na otlak ale ja si pytam radu nechapem zase takychto ludi ze nicim neporadia ale davaju svoje nazory ludom ktory o to nestoja... Asi viem preco chcem to co chcem, ja keď nemam cim poradit rolujem dalej...