Pohodlný podsedák s Isofixom

janinque
31. jan 2022

Ahojte dievčatá, ktorý podsedák pre 6 ročné dieťa by ste mi odporučili?
Podmienka je isofix, pohodlie - chodíme aj na dlhé trasy. Syn má hmotnosť 26kg a výšku 124cm, auto máme väčšie, takže zmestíme aj tie väčšie typy podsedákov, ale neviem sa už z tých recenzií vysomáriť 🙂
Ďakujem 🙂

petruldo
31. jan 2022

tak ja osobne by som podsedák nekupovala, ale autosedačku. píšeš že chodíte na dlhšie trasy, teda tu neni o čom. výhoda autosedačky ochrana pri bočnom náraze, to pri podsedáku chýba

babymarket_sk
31. jan 2022

@janinque určite nie podsedák, ale autosedačku, tak ako spomenula pani vyššie

sella38
31. jan 2022

Ako píšu vyššie, určite ešte autosedačku. Môj mladší má 9 a ešte je v sedačke. Starší opustil autosedačku v 11tich rokoch 😀 Pri podsedáku ti môže byť jedno, či má isofix alebo nie, iba dvíha dieťa, aby ho neuškrtil pás, ale bezpečnostnú funkciu nemá žiadnu.

janinque
autor
31. jan 2022

autosedačku máme doteraz a z hľadiska pohodlia nám nejako moc nevyhovuje

sella38
31. jan 2022

@janinque tak by som kúpila novú pohodlnejšiu autosedačku. Lebo veď v čom je podsedák pohodlnejší? Ešte viac tam lieta hlava, ktorá už nemá žiadnu oporu. Ak má sedačka zlé sedenie, ja by som to riešila novou sedačkou, 6-ročné dieťa by som ešte do podsedáka nedávala, min. nie na dlhé trasy.

aalt
31. jan 2022

Tak moja presla na podsedak asi trochu starsia, ale tiez som kupil s isofixom, aby som nemusel riesit ako na nom sedi. Ale dokupil som si aj take "parohy" opierku hlavy. Teraz uz z podsedaka vyrastla, uz ho nema, ale parohy este stale ma.
Podsedak ma take volaco: https://www.mall.sk/autosedacky-15-36kg/more-bb...
Parohy nieco take: https://autogratis.sk/velmi-uzotocna-moze-byt-a... ale je to origo volkswagen, nepoznam ci a ako to robia aj ine znacky

janinque
autor
31. jan 2022

@aalt dakujem 🙂 tie opierky hlavy mam uz objednane, podsedak kuknem

evkamotka
31. jan 2022

Ja normalne nepisem tak skaredo ale ..ked sa ti dieta dochrame, potom budete spokojni? Ved ta autosedacka ma krucialny bezpecnostny zmysel. Chodte poskusat s dietatom a vyberiete pohodlnu

janinque
autor
31. jan 2022

tato diskusia je o prosbe k vyberu PODSEDAKA 🙂 pokial by som chcela poradit vo vybere medzi autosedackou a podsedakom, nazvala by som ju inak. Ale dakujem za vsetky komentare k teme 🙂

aalt
1. feb 2022

Podsedak (obzvlast s isofixom) v kombinacii s detskou opierkou hlavy je bezpecnostou na urovni vstavanych detskych autosedaciek. Vlastne ta detska opierka, co som hore posielal, je cast vstavanej autosedacky. Takze nie je ziaden dovod, aby sa len kvoli tomu dieta "dochramalo". Vstavane autosedacky sa stale predavaju (volkswagen/skoda/seat a myslim aj volvo ich ponukaju o inych nemam prehlad). Nenasiel som ziaden clanok o spochybneni ich bezpecnosti.
Ja som dcerke autosedacku zrusil, ked som videl ze v tom uz nesedi ako by mala, aj ked tvrdila, ze sa jej tam sedi dobre. Rovnako som jej potom zrusil podsedak. Detsku opierku hlavy ma zatial stale (a to uz teraz ma cez 150cm) aj ked uz asi nie nadlho (rastie ako diva).
Takze nie je podsedak ako podsedak a neporovnavajte nejaky kus polystyrenu z tesca s isofixovym podsedakom, ktory je vzdy tam kde ma byt v kombinacii s detskou opierkou hlavy, ktora mysli aj na bocny naraz.

jankall
28. jún 2022

Ahojte, prosím vás, potrebujem poradiť s dilemou nad podsedákmi,.... Moja dcéra má 9 rokov, ale 40kg a cez 140cm výšku - nie ešte 150cm a kvôli tomu neviem, či ju mam na dlhú cestu tisnut do autosedacky recaro junior, ktorú sme už dávnejšie ani neskúšali ci sa tam vôbec zmesti, tak hľadám podsedák, ale všetky sa mi zdajú tvrdé na dlhé trasy. Môžete mi poradiť, ktorý je na sedenie najpohodlnejsi a najmakksi? Vraj dieťa, ktoré nespĺňa ešte výšku, musí mať kombináciu podsedák + bezpečnostný pás.