Potrebujem v taxíku autosedačku?

lady511
15. júl 2014

Ahojte neviete či ma taxikár odvezie s dietatom aj ked by dieta malo sediet v autosedačke?..a v taxiku nebude..bude to cca 5km..poprípade žienky zo senca napísali by ste mi do pošty niake čísla na taxi v senci? dakujem

bahira1962012
15. júl 2014

zaleží od taxikára ale autosedačka je povinná

bambibam
15. júl 2014

Myslím si ,že by si to mala dopredu nahlásiť,keď budeš objednávať.

lady511
autor
15. júl 2014

noo či ma vobec dajaký vezme 😕

nigguska
15. júl 2014

@lady511 treba si zavolat do taxi sluzby a na dispecingu nahlasit,ze potrebujes taxik s autosedackou....inac,uz skoro vsetci maju,len ju nosia v kufri...

ivi_kiwi
15. júl 2014

Nechapem ako mozu vobec tieto diskusie existovat a ked uz su zalozene tak by sa mal pisat nazov vystizny a to je .... potrebujem dobrovolne zabit svoje dieta?!
Autosedacka nie je len znenie zakona ale ochrana dietata! Moji znami mali autonehodu par metrov od domu a auto ktore ich naburalo bolo na franforce a to sli 40km za hodinu!

hradnapani
15. júl 2014

@lady511
Pri objednavani treba tuto skutocnost uviest a jasne ziadat, aby mal taxikar sedacku a nie podsedak, lebo oni si to celkom radi zamienaju. V telefone mi tvrdili, ze sedacku maju a prisiel chlapik s podsedakom, ktory nam bol nanic, lebo pasy by malo dieta na hlave.

majka99999
15. júl 2014

@lady511 ono vsetci autosedacku nemaju, aspon ta taxisluzba, co si volavam ja, takze maly bol vo vajicku, skusim zavolat inu alebo pojdem s nim az ked bude dost velky na podsedak. Treba sa spytat priamo pri objednavke. Normalny taxikar by ti dieta bez sedacky nemal vziat.

lady511
autor
15. júl 2014

dakujem pekne,,,tak určite bez sedačky nepojdem,,,zavolám si a uvidím 😉

lady511
autor
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
serpentino
15. júl 2014

@lady511 Nic v zlom,ale praveze ivi -kiwi pochopila otazku az velmi dobre...ako sa vobec mozes pytat ci potrebujes autosedacku pre dieta na 5km vzdialenost?ved je to chore..co podla teba nepochopila na otazke?nejde o to,ze by si to pan taxikar zobral na triko,minimalne ak by ho chytili policajti by mu dali pokutu alebo by dosiel o papiere..ale to je uz jeho problem ak by nechcel dojst o klienta a zobral by niekoho s dietatom aj bez sedacky!!!!...ale v prvom rade ide o bezpecnost tvojho dietata, ☹ moze nieco vbehnut do cesty,male ti preleti cez sklo ani sa nenazdas a atd..nepozeras spravy alebo necitas noviny?ved je to kazdy den..preboha,ved to je hazardovanie zo zivotom tvojho dietata...a prosim nepis,ze som nepochopila otazku,lebo som ju pochopila az moc dobre...tak neblbni a neriskuj....

ivi_kiwi
15. júl 2014

@lady511 ty co tu riesis fotky? Myslim ze tie sa temy vobec netykaju

kofoluska
15. júl 2014

@lady511 Akoze prepac, ale toto bolo o com, to navazanie sa do ivi_kiwi?? Polozila si sprostu otazku, dostala si patricnu odpoved. Ani ja nechapem, ako Ta vobec napadne pytat sa, ci taxikar odvezie Tvoje dieta bez autosedacky. Autosedacky predsa nevymysleli len preto, aby vyrobcovia mali co robit a na com zarabat. Je to v prvom rade o bezpecnosti dietata. Ale co sa vobec cudujem, ked sa tu nedavno nejaka mamicka pytala, ako ostatne riesime situaciu, ked mame 6 ludi plus sofera v aute, z toho styri deti. Obcas by bolo fajn pouzivat tu ozdobu na krku aj na nieco ine nez okuzlovanie manzela.

katka0905
15. júl 2014

@ivi_kiwi ja mam znamych, kde dieta prezilo bez ujmy havarku prave vdaka tomu, ze v sedacke nebolo - auto do nich naburalo z tej strany, kde mali sedacku a matka prave drzala a dojcila dieta na rukach na druhej strane, nestalo sa im nic vazne, keby bolo v sedacke, tak ktovie, ako by dopadli nozicky... takze mi pride velmi absurdne slovne spojenie "dobrovolne zabit svoje dieta". Nech si kazdy robi, co uzna sa spravne, tieto "city vydierajuce vety" ma celkovo na MK trochu irituju.

tanapeta
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
nefertitka
15. júl 2014

my ked ideme taxikom, dieta si dame na kolena a priputame si ho pasmi okolo seba, ziaden taxikar s tym este nemal problem

mimik79
15. júl 2014

@katka0905 ale tak ci tak to uklada zakon! a keby do nich to auto narazilo prave z tej strany kde matka s dietatkom sedela? tak by mozno neprezili! bola to asi nahoda a nie, ze to je dobre ked dieta vo svojej autosedacke nesedelo.Si myslim.

majkapatko
15. júl 2014

Ano, potrebujes. Ci sukromne auto, ci taxik, to je jedno. Vela taxikarov Ta ale odvezie aj "nacierno", bez autosedacky. Biznis je biznis. Je len na Tebe, ci take riziko podstupis. Ak mas moznost a prave nestojis "v Hornej-Dolnej", kde je taxíkov ako safranu, tak radsej obvolaj zopar taxisluzieb a pytaj sa na taxik s autosedackou. Zdorazni pritom ale vek dietata, nech naozaj potom nedojde taxik s podsedakom, ako to tu uz maminy pisali....

nanulik
15. júl 2014

ja som bola nedávno donutená ísť taxíkom, ked som volala zabudla som poveda že mám dieťa. našťastie to bolo v pohode, mal podsedák, malému to bolo ešte velké. no ale primenšom dieťati by bol problém

stanislavao
15. júl 2014

@lady511 samozrejme, ze dieta musi mat autosedacku. bud svoju, alebo si vopred objednat u taxikara, ak ma.

monicm
15. júl 2014

@nefertitka a ked sa stane nehoda,tak ho sama zabiješ,pretože ho rozpučíš,fyzika nepustí,skús si nájsť na internete video s figurínami a potom si možno rozmyslíš,či to spravíš aj na budúce.a čudujem sa taxikárovi,že vás takto vezme,ak ho zastavia policajti,pokutu má istú,ale možno sa v tomto mýlim,možno majú nejakú výnimku.

monicm
15. júl 2014

@katka0905 áno,sú aj také prípady,ked to,že dieťa nebolo v sedačke ho zachránilo,rozdiel však týchto situácii a toho,kedy sedačka dieťa zachránila je asi dosť veľký,nemyslíš?

nefertitka
15. júl 2014

@monicm no aj nas zastavili policajti, bolo to pred dvoma tyzdnami, videli nas a nic...bolo to v Rakusku.
No ved necitim sa vtedy veru dobre, ale nam to takto povedal raz sam taxikar, ze bezne takto vozieva deti...nastastie taxikom niekam ideme tak 2x do roka, ale veru uz budeme asi volat taxik s podsedakom, alebo sedackou

monicm
15. júl 2014

@nefertitka tak to som normálne v šoku,že v rakúsku to tolerovali,ale nepoznám tamoješie zákony,či tam taxíky majú výnimky,ale inak viem,že patria k tým prísnejším.veru radšej volať taxík s sedačkou,veľa taxikárov ich má,resp. taxislužby majú aj takéto taxíky

ivanka.7
15. júl 2014

Dotycna tu nema napisane, ake ma stare dieta, takze tym zakonom by som sa tak uplne neohanala - plati totiz (ak sa nieco nezmenilo a som leniva hladat to):

§ 4, nariadenie vlády č. 554/2006 Z.z.:

(1) Ak sa na sedadle vozidla vybavenom bezpečnostným pásom prepravuje dieťa s výškou menšou než 150 cm, musí byť toto sedadlo vybavené detským zadržiavacím zariadením podľa § 3 ods. 2 vhodným pre deti podľa hmotnostných skupín uvedených v § 3 ods. 1.

§ 7, nariadenie vlády č. 554/2006 Z.z.:

(3) Ak vozidlá kategórie M1 a N1 nie sú vybavené detským zadržiavacím zariadením alebo je týchto zariadení vo vozidle nedostatočný počet, možno dieťa vo veku tri a viac rokov pri preprave v obci pripútať na zadnom sedadle vozidla bezpečnostným pásom, ktorým je vozidlo vybavené.

Druha otazka je, nakolko je bezpecne mat dieta nad 3 roky priputane len bezpecnostnym pasom pripadne v podsedaku, ktore uz vacsina taxisluzieb je schopna zabezpecit.

ivanka.7
15. júl 2014

A uplne off topic mi napadlo, ze ako riesi zakon stare auta, ktore na zadnych sedadlach vybavene bezpecnostnymi pasmi vobec nie su 😀 (ako napr, wartburg mojho deda z roku 1980 😀 ktory je pojazdny a ma vsetky STK a emisne a tak 😀 nie zeby sa v nom vozili deti, to nie, ale pride mi to ako zaujimava otazka 😀)

kikina84
15. júl 2014

@lady511 zalezi ako male dieta mas.ja som s malou viac krat sla a vacsinou ked volam taxik tak sa hned pytam cez dispečing,nech mi pošlu niekoho s podsedákom aspom..vela šoferov ich nosi v kufri..ale stalo sa ze sme uz sli aj bez kusok 😕

lorela
15. júl 2014

@lady511 Od troch rokov a cisto po meste, obci nie, nemusi byt.

dafiatko
16. júl 2014

minule som potrebovala s mojim 3-rocnym ist chytro na polikliniku,boli sme objednani a busom sme uz nestihali.zavolala som taxik a taxikar mi hned povedal,ze som mala nahlasit,ze idem s takym malym dietatom,aby zobral aj sedacku.taxisluzby maju sedacky,aj podsedaky,len treba pytat a hlasik,ked sa objednava taxik.ja som to tiez nevedela,lebo nechodievam taxikom s detmi,ale uz viem

lady511
autor
16. júl 2014

dakujem kočky 😉

mirfuska
28. júl 2014

Tak dievčatá, teraz vám pošlem prekopírované, čo mi poslala jedna taxislužba z Bojníc (nenapíšem radšej názov, aby mi nevymazali príspevok) na dotaz, či majú autosedačku a potom na to, keď som im odpísala, že dieťa bez autosedačky do taxíka určite nedám.
1. Bohužiaľ autosedačky nevlastníme,ale myslím,že keď si dá mamička dieťa na kolená a spolu sa zapášu,tak prevoz je bezpečný,,,,samozrejme pokiaľ nejde o veľkú vzdialenosť...
2. drahá pani...všetky taxíky majú výnimku,takže to proti zákonné nie je..a viete si predstaviť kde by stále prehadzovali tie sedačky ,keď vezú viacerých zákazníkov?!videli ste v niektorom taxíku autosedačku?,ja nie! a v autobuse máte autosedačky?,alebo si dáte dieťa na kolená?!,hmm,,,len taký dotaz,,,,
Sila, čo?!!!!!