V čom sa líšia Cybex Solution X-fix a Solution X2-Fix?

siskasdetmi
19. júl 2011

Prosim neviete mi niekto povedat aky je rozdiel v tychto troch autosedackach? Ak ma niekto autosedacku 15 - 36 kg Cybex Solution X-fix a Solution X2-Fix prosim napiste, ako ste s nou spokojny . Neviete kolko sa da priblizne vysunut do leziacej polohy Solution X2-Fix. Solution X-fix sa dal cca 10 cm, zaujma ma ci na tej novsie sa da viacej.

Dakujem

Siska

softouch
20. júl 2011

ahoj. my mame Cybex Solution X-fix pre nasho chalana a sme s nou velmi spokojni. V testoch ADACu vysla dobr, co bol dovod pre jej kupu a plus u nas vyhralo polohovanie hlavovej opierky.
Teraz sa chystame kupit pre nasu babu sedacku a chceme kupit X2-fix, kedze ide o novsiu verziu (zaujimalo by ma, co je na nej novsie, vyzera rovnako), cena je prijatelna a crashtesty zvladla taktiez na vybornu.
Ratam s tym, ze ak sme spokojni s prvou verziou, tak budeme aj s druhou.

barborinda
3. aug 2011

@siskasdetmi
Ahoj, ja mám ten Solution X fix plus 15 -36 a rozdiel medzi X2 je len v tych bočniciach , ktoré viac vytrčaju, a mali by bať ešte bezpečnejšie pri náraze ako u X. (to su tie priesvitné kocky po bokoch). Vysunuť sa dá, len tiež asi 10cm. Ak sa chceš ešte opýtať kľudne, mam aj Cybex pallas . Maja

martuliena
8. aug 2011

@barborinda ja chcem kupit pallas, ako je u nej polohovatelnost pri spanku??? chcem na nu prejst rovno z vajicka, ale kdesi som citala, ze v sedackach 9-36 kg sa horsie polohuje na spanok, teda ze skor sedi pri spanku, co pri cca rocnom alebo aj mensom dietatku je nepohodlne

barborinda
8. aug 2011

@martuliena Ahoj, malá ešte v nej nespala, ale mali sme predtým Renolux 0-18, tá sa krásne polohovala, tieto cybexky až tak moc nejdu, ako sme zvyknuté. Možem ti zajtra zmerať posuv, ešte to poriadne omrknem. Ale malá ma 20 mesiacov 12kg, vyška okolo 80 cm a je v nej tak ok, viem si predstaviť v nej trochu útlejšie babo, ale len o trošku. Ten pult je dost masivny, a teraz ho máme tak do pol hrude. No,, ak stihnem zajtra to pofotim, už som naštartovala fotak. Potom sa mrkni do fotoblogu. Kupovala som to na ajashop.cz, oni su lacnejší. Napíš koľko ma tvoje babo kg, vyšku, skusim to porovnať s mojou malou.

martuliena
8. aug 2011

@barborinda vdaka, moja mala ma len tri mesiace, nasi jej chcu nieco kupit, tak toto sa mi zdalo najlepsi dar 🙂 , teraz ma temer 6 kg, a ja som ju chcela pouzivat uz po vajicku, tak od 8? mesiacov, asi bude mat cez 9 kg a ked uz bude sediet, ale tie fotky sa zidu, nikde som to take sklopene s babom nevidela a skusat v obchode sa mi to vidi priskoro

katuska
7. aug 2013

@softouch ahoj, dá sa Cybex Solution X-fix polohovať aj ked dieťa sedí v sedačke, napr. ked zaspí, alebo len ked je sedačka prázdna? vdaka za info. katarina

mijunik
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ivus78
30. nov 2014

@softouch @barborinda ahoj kočky, je to síce už dlhšie od začiatku diskusie, ale o to viac skúseností možno máte. Riešime kúpu Cybex solutions x2 ale zaujímalo by ma či nemáte problém s tými bočnými protinárazovými "vecami" - myslím, pre dieťa sediace vedľa napr. na podsedáku. Mám pocit, že by ho to riadne obmedzilo alebo dokonca ohrozilo ... Hovoríme o obsadení auta tromi deťmi, pričom to v strede je staršie na podsedáku alebo bez.