Autosedačka Cybex Solution B-fix

Zodpovedané
14. nov 2022

Dobrý deň,

aký názor a skúsenosť máte na autosedačku Cybex Solution B-fix?

Je vhodná pre 3-ročné dieťa s výskou 103 cm a váhou 15 kg do auta Mercedes GLC?

Ďakujem

Dobrý deň,

Cybex Solution B-Fix je veľmi jednoduchý, základný model v kat. 15-36kg. V aute sa pripevňuje pomocou "latch" konektorov (háčiky, pomocou ktorých sa pripevní v aute na Isofix). Je bez pridanej bočnej ochrany a nedá sa polohovať. V testoch získal tento model z bezpečnosti známku 2,3 (ADAC, 2020).

Neviem, v akej autosedačke sa vozí dieťa momentálne, ja osobne by som volila ešte autosedačku s integrovanými 5 bodovými pásmi, ideálne v protismere.
Ak máte v aute Top tether, odporúčam Joie Bold. Je to autosedačka v smere jazdy, polohovateľná. Pútanie 5-bodovými integrovanými pásmi je možné až do 25 kg (cca 125 cm). Pre jej upevnenie v aute je potrebné použiť súčasne pás auta, Top tether aj Isofix.

S prianím pekného dňa,
Eva Chymová
poradkyňa výberu autosedačiek