Potrebuje dieťa pas do Maďarska?

nikolabari
26. júl 2013

Ahojte potrebujem len takúto info, či potrebuje 10 ročné dieťa pas do maďarska. Za odpovede Ďakujem

puklica13
26. júl 2013

Samozrejme ze potrebuje. Isteze, na hranici uz nie su kontroly, ale ak by sa nieco stalo, mali by ste pekne problemy s cudzineckou policiou.

moon1979
26. júl 2013

všade potrebuje, do každej krajiny, je to jediný doklad, ktorým dokážeš dieťa legitimovať ...

silvia123
26. júl 2013

Pokiaľ ja viem, tak deti potrebujú pas, keď idú do zahraničia, nemajú iný doklad. Nie je síce veľká pravdepodobnosť, že ho budeš skutočne potrebovať, ale človek nikdy nevie, my sme šli minulý rok len do Čiech a radšej sme si pre pokoj duše vybavili.

mamina2208
26. júl 2013

jasne potrebuje

sissy27
26. júl 2013

áno potrebuje... a neodpustím si poznámku, že od minulého roka, kedy tento zákon vstúpil do platnosti, tak sa len na MK popísalo o tom milión tém... a nie, rodný list, kartička poistenca, školský preukaz a ani nič iné nie je cestovný doklad... na hraniciach vás kontrolovať nikto nebude, ale kdekoľvek inde na ceste môžu...

michaelamilan
26. júl 2013

jasné že potrebuje......veď potrebuješ mať v zahraničí doklad o dieťati...... Bez dokladu ti môžu die´ta na hraniciach zobrať, to vieš? môžeš mať problémy s cudzineckou políciou ak by sa vaolčo stalo. Určite to neriskuj a bez pasu za hranice ani na krok....človek ikdy nevie čo sa môže stať 🙂

palomka
26. júl 2013

tiez nechapem niekedy take otazky, to naozaj je take tazke dat dietatu urobit pas za par eur? nikdy nevieme kedy sa nam naskytne prilezitost ist niekam za hranice, aj ked dajme tomu, niekto do zahranicia nechodi....

sara85
26. júl 2013

niekedy stači použit google 🙂

beruska.zuzanka
26. júl 2013

dieťa potrebuje pas kdekoľvek, kde len prstom prekročí hranice sk

pakin
26. júl 2013

A aký pas dajú 19 mesačnému babätku? Na 1 rok alebo 2? My sme zatial nemali pas, tak sme chodili do Ostrihomu do Tesca. Zatial sme nemali problémi, no nikdy nemôžeme vedieť 😒 Bol s nami rodný list a hotovo. A také malé detičky majú fotku v pasoch? Môjho ani neviem ako by fotili 😀 V žiadnom prípade nevie posadiť na 10 sekúnd 😀 Niekde som počula, že majú odtlačok palca namiesto fotky. Mi by sme mali tam čári-mári 😀 😀 Nuž asi už budeme musieť vybaviť aj mi ten pas pre drobca lebo ideme na rodinný výlet na 1 deň ďalej ako Ostrihom. 🙂

hargasova
26. júl 2013

Chorvátsko a Maďarsko potvrdili, že najbližšie dva roky budú uznávať zápisy detí do 5 rokov v pase rodičov. To znamená, že osobitné pasy deti nepotrebujú,“ povedal nám riaditeľ Konzulárneho odboru ministerstva zahraničných vecí Igor Pacolák. Zápisy detí v cestovných dokladoch uznajú po 26. júni aj Rakúsko, Francúzsko a Bulharsko. Hovorkyňa Prezídia Policajného zboru Denisa Baloghová nás upozornila, že táto výnimka platí vtedy, ak dieťa cestuje s rodičom, ktorý má v pase dieťa zapísané.

horana
26. júl 2013

pakin: Dieta do 5r ma pas na 2 roky. Fotku musi mat, foti sa na mieste, tety uradnicky su uz za ten cas co zakon plati plne vycvicene fotit nekludne babetka a male deti vo velkom, poradia si hravo. 10 sekund im staci, ked tak zaber zopakuju aj viackrat kym ho "schvalia". To tvoje bude najskor fotene sediac na tebe. Je to v pohode.

ivett1
26. júl 2013

@hargasova sorry, ale skopírovala si sem starú info... zápis v pase rodiča akceptovali štáty, ktoré spomínaš, len do konca roka 2012 a ten zoznam štátov EÚ, ktorý mali na stránke MZV, je už od januára 2013 neplatný (ale ...ževraj ho zo stránky ešte nestiahli...neviem, lebo ja som ho tam už nenašla...) a spomínané štáty zrušili prechodné ustanovenia týkajúce sa zápisu dieťaťa v pase rodiča...ten dátum, čo uvádzaš je po 26.6. ale ... rok 2012 ....minulý rok😉 ... od tohto roka 2013 dieťa do pasu nezapíšu, t.j. pas potrebujú na cestu deti od narodenia ...a tak to platí v celej EÚ (písalo sa o tom veľa, bola to novinka v minulom roku a ide o implementáciu legislatívy EÚ...) ...PS: pán Pacolák už nie je riaditeľom KO MZV ...

henikav
26. júl 2013

dietatko potrebuje pas od narodenia vsade za hranicami. My sme akurat davali robit zrychlene za 10 dni - 16 euro, odotili si ju na mieste. Pas dostala na 2 roky @pakin

nasta197
26. júl 2013

potrebuje vsade kde ide za hranicve

marian86
26. júl 2013

@hargasova , asi tažko lebo minuly rok sme musela j mi urobit pas pre malehok, a to sme šli iba do Madarska.., všade je potrebny pas!

janelinka
26. júl 2013

dieťa potrebuje vlastný pas už všade 🙂

959touareg
26. júl 2013

a sme doma. a zase ta ista otazka, ktora tu kolovala vcera. 😢 😢 😢 😢
dookola to iste. uz konecne pochopite vsetky, co sa toto pytate, ze pas dieta potrebuje od narodenia?????? a je jedno ci idete za hranice hoc aj na 5 minut a hned spat. a tiez je jedno, ci vase dieta ma 1,2,3 roky, alebo sa pred par hodinami narodilo????? a uz ani radsej nic nepisem, ze vy mate 10 rocne dieta. a toto sa pytat. 😨 😨 😨
este kolko takychto istych otazok polozite?

cawes
26. júl 2013

boze neverim ze este stale sa najde niekto kto sa nato opyta. No nie do madarska ani do ceska ani nikam pas nepotrebujeme slovaci mozu chodit vsade len tak. ach jaaaj keby radsej niektore mamicky namiesto rozoberania a objednavania oblecenia a rozmyslania nad tym ake plienky dat dietatu sa aj o svete trosku informovali.

lessiie
26. júl 2013

@cawes Slováci nemôžu len tak kam chcú bez pasu! na Ukrajinu Ti pas napríklad treba 🙂

zuzanockamt
26. júl 2013

@cawes dieta pas potrebuje 🙂 ... dospely clovek nie, staci mu obciansky, ale nejaky identifikacny doklad potrebujes mat ... nemozes si chodit len tak ako sa ti zachce 🙂

maja2039
26. júl 2013

Dieťa potrebuje

kokorunecka
26. júl 2013

@zuzanockamt Ale @cawes to pochopila To čo napísala bolo myslené ironicky... Lebo väčšina žien tu je fakt jak vytrhnutá z vákua.

hviezdicka111
26. júl 2013

jasne, potrebuje 🙂