Aké plemeno psa?

lb1984
6. apr 2024

Dievčatá poprosím skúsenosti. Dcéra a priateľ sú alergici, priateľ astmatik a ja momentálne zvažujem kúpu psa. Predbežne zvažujeme stafordcirskeho bulteriera (na 50% sme rozhodnutí všetko závisí co nám povie nasa imunoalergologicka). Pôvodne som chcela teriéra ale zasa odradila ma jeho povaha co sa týka vzťahu k deťom- ze je viac živelný a ja apriori zháňam psa vhodného pre dcérku.
Zaujíma ma ci na tomto fóre zoženiem niekoho kto ma alergiu a v pohode so stafordom funguje.

Rovnako žienky je tu nejaká ktorá vlastnila len veľké psy a prešla potom na malé? Ja od mala len stredné plemena, potom už len 10 rokov alijasskeho malamuta a nejako ma tie menšie nevedia "oslovit" ako ste si z prechodu z veľkého zvykli na malého? Aké to bolo plemeno?

akvi
7. apr 2024

@lb1984 no jedine, čo viem, že mi určite pomáhalo, bolo obmedziť lepok, aj keď nemám celiakiu ani intoleranciu, ale vždy pred pelovou sezónou som si dávala taký celkový detox cca dva mesiace. A brala som C-cko a quercetin. Ja neviem, či mi toto reálne pomohlo, ale čo som badala bolo, že cez tú pelovu sezónu som nešla umrieť 😅, proste výrazné zmiernenie príznakov. A cca na tretí rok, ako som toto praktizovala, tak som sa na konci júna spamätala, že som si vlastne ešte nevzala antihistaminiká ( pričom ja od polky mája do polky júla som vždy kychala miliónkrát za deň. A zrazu že nič.) Dnes som na tom tak, že ma chytí kýchanie vtedy, keď vyslovene prejdem cez vysokú trávu, tak to už cítim. Ale inak úplne pohoda.

ghoul_
22. apr 2024

@lb1984 muž a dcéra mozu brat lieky na alergiu a bude kľud, ak chcete plameno s vlasmi tak napr jorkšírsky teriér a maltezák , mám brata ťažkého alergika- berie lieky a je pokoj = ja mám dlhosrstú kóliu a perzskeho kocúra a jorkšíra

ktochytavzite
22. apr 2024

@ghoul_ to je teda rada brat lieky lebo chceme psa,to je ohladuplne.K alergikom ziaden pes ziadna macka a je klud.Mozno tak jedine na zahradu.Tie alergie toez nie si srandy