Ako naučiť 5-mesačné šteňa chodiť na potrebu?

24. mar 2024

dobrý večer prajem dámy...dnes mi bol darovaný buldoček 5 mesačný ale mám taký pocit že to bola čistá množiareň psík pri odbere smrdel a urobil mi potrebu doma ale to ani neriešim ale prosím dajte nejaké rady a typy ako naučiť psíka von cikať poprípadne vydrží to taký psík do rána?

colsami
24. mar 2024

5 mesacne stena vie (a malo by) uz realne vydrzat uz to, co dospely pes.
Samozrejme, ina je situacia, ak tej hygiene nebol uceny.

Treba doma nastavit jednoduche pravidla s vencenim a hlavne doma nijake podlozky ani zachody a pod - musite psa od zaciatku naucit ze doma sa nevyprazdnuje nikdy, vzdy iba vonku.
Nic viac netreba len cas a trening - vzdy po spani, hrani, a hlavne jedle, ako prve ist vonku a za potrebu chvalit. 🙂
Mozno budete sami prekvapeni ze to pochopi velmi rychlo.

autor
24. mar 2024

@colsami a ako mu to mám "ukázať" že doma sa to nerobí? všafe čitam že novinami ale to robiť nechcem

colsami
24. mar 2024

Vsetky rady s novinami a strkat nos do mlacok a pod, su neefektivne. Ten pes si to nedokaze spojit, ak si ho navysle priamo pri tom nepristihla.

Ty mu nemas ukazat ze doma nie = ty mu mas ukazat ze vonku ano. A samozrejme chodit casto, aby si vzdy vystihla ten cas ze sa potrebuje vencit.

gejb
24. mar 2024

Keď to spraví doma tak ho k tomu zobrat s prísnym FUJ! Keď to spraví vonku tak ihned pochváliť.
Netreba ho bit, on to pochopí.

autor
24. mar 2024

a vlastne cez den to zvladnem...ale ako to bude v noci? ako mám natrénovať noc?

colsami
24. mar 2024

Normalne, vyvencis a unavis tesne pred spanim, zavries / zabezpecis psa aby nemohol behat po celom byte a vstanes rano skor nez on sa zobudi a ides hned von len co natiahnes oblecenie na seba. Akonahle sa stena bez hygienickeho navyku zobudi, hned sa Ti v byte vyvenci, musis to stihnut pred tym.

A potom od zajtra studovat zaklady co sa tyka vychovy psika, ked uz si si zaobstarala bez pripravy ohladom zakladnych veci, nech to mate cim jednoduchsie do buducna. 👍

jana3121966
24. mar 2024

ked sa steniatko zobudi vyniest ho von a ukazat mu travicku alebo miesto kde ma urobit potrebu to iste je hned po jedle vyniest ho von casom ho volat a lakat von na maskrtu ked potrebu vykona pochvalit ho a dat mu maskrtu zaciatky su tazke a dlho to trva nesustredi sa a robi vsetko ine len nie potrebu nauci sa to a samo bude chodit k dveram ziadne tresty a krik neodporucam clovek musi byt trpezlivy a v pohode to stena to musi vycitit v noci to bude este robit hocikde nejaky cas kym si nezapamata ze cikat sa ma vonku a samo pojde k dveram drzim palce

butterflyeffect
24. mar 2024

Treba odsledovat ake ma spravanie pred cikanim: kakanim, kazd pes ma nejake typicke… a ked vidia ze to robi rychlo brat von. Samozrejme hned po zobudeni a tiez hned po prichode domov brat von…Ked urobi potrebu von, tak chvalit hladkat mojkat, prosto velka vec 🤣 ked urobi doma ukazat mu, povedat inym hlason fuj, a zobrat von, a tam zas chvalit… nekricat-ak budes kricat, strkat mu nos a trestat akurat mu urobis len stres. Mame doma 2 psikov a jednu sme si brali ako 9 mesacnu bez uplnych navykov a to vam poviem prve dni som plakala pri nej -vykakala sa aj na postel, vyliezla aj na stol, bola vystrasena, bojazliva, zdivena a teraz je z nej ten najuzasnejsia najposlusnejsi a najvdacnejsi pes na svete. Spravali sme sa k nej rovnako ako ked sme ucili starsieho od steniatka. Musis ratat ze pri starsom psikovi to pojde dlhsie ako pri steniatku.

butterflyeffect
24. mar 2024

Pripadne este ma napada cikacie podlozky( najlacnejsie zozenies pepco alebo kik, v petcebtrach su podstatne drahsie)nasi ich sice ignorovali ale napriklad mamin ked bol stena a nevedel vydrzat tak chodil na podlozku, dodones mu ju nechava ked ide z domu a to je dospely, aby mal tu moznost keby nahodou ale dnu sa uz nevycika-ani na podlozku

pribinak
24. mar 2024

My sme so steniatkom chodili von aj v noci a postupne tie intervaly predlžovali. Veru aj v moci som k nemu vstávala, jak k malé u dieťaťu
Každé 2,5-3 hod von a chváliť za každú potrebu. Dať palmsku.

Žiadne bitie

pribinak
28. mar 2024

My sme chodiii zo začiatku von aj v noci, postupne sa tie intervaly predlžovali.

Dostala si dosť zanedbaneho psa. Lebo 5 mesačne šteňa by toto už malo zvládať

colsami
28. mar 2024

@butterflyeffect cikacia podlozka je to najhorsie pri uceni hygieny, pretoze v psikovi majitel podporuje navyk vencenia v byte: "ano, je vyborne ze sa dnu vyvencis, na podlozku".
Ona potrebuje od psa aby pochopil, ze vencit sa ma vonku.

butterflyeffect
29. mar 2024

@colsami mam 2 psov a odchovala som 13 steniat a mne sa osvedcili, a pes si casom sam uvedomi. Ze je lepsie von ako na podlozku ale ked uz nevydrzi a urobi to v byte tak radsej na podlozku. Kazdemu funguje nieco ine…