Ako naučiť psíka, aby sa pýtal von na potrebu?

lenka624
10. feb 2016

Ahojte mám 5 mesačného bigla nieje to čistokrvné ale krížené s neviem čím a mám taký malí problém kaká a ciká mi po celom byte a dokonca sa mi vykakal a vycikal aj na gauč keď s ním idem von tak sa aj vyciká aj vykaká vonku ale urobí to aj doma. Veľkú potrebu už väčšinou robí vonku sem tam cez noc ale čúrať čúra po celom byte keby mal aspoň jed no miesto kde to urobí. Skúšala som to aj s novinámi tak že keď sa vycikal tak som ich v tom namočila lebo na noviny on cikať nikdy nejde a dala som ich ku dverám ani si ich nevšimol prosím poraďte mi ako ho naučiť robiť si potrebu len vonku. Mám ho už od dvoch mesiacoch a nerada by som ho dala preč už som si naň zvykla. Ďakujem za rady

sissy27
10. feb 2016

@lenka624 my sme nášho učili tak, že pravidelne, cca každú hodinu (neskôr sa intervaly predlžovali) sme ho dali von a tam bol, kým sa nevyšpinil, to isté po každom jedle... dosť rýchlo sa naučil, čo má robiť, keď je vonku... no a kým sa nenaučil, tak mal obmedzený pohyb len hala a kuchyňa a už vôbec nie na gauč...

pribinak
10. feb 2016

Vonku ked urobí potrebu daj mu zjesť malú odmenu, aj ho pohladkaj
Urcite mu nedovoľ liest a skákať na gauč
Rano s nim treba urobiť veľkú prechádzku a vecer tiez

vika35
10. feb 2016

nasa bude mat 3 mesiace ale na velku sa naucila rychlo. vzdy sme ju vyhresili a hovorili fuj nesmies. ukazali na dvere a nasledne ju zobrali von aj ked uz nekakala. ked urobila potrebu vonku vzdy sme ju vychvalili, pohladkali a sem tam dali dobrotu. S cikanim to ide tazsie kedze doobedu uz byva sama doma, proste nevydrzi tak dlho. ma na to vyhradenu taku podlozku, na 95% sa trafi tam. ale obcas ked sa jasi a tesi si cvrne i mimo. noc nam uz bez problemu vydrzi bez cikania a kakania. posledne jedlo mava okolo 18-18,30 potom sa ide von aspon na 30min. potom uz jedlo nedostane ma iba vodu k dispozicii (zvykne sa budit okolo 2 rano napije sa, pohra sa s kostickou a spi dalej. hned po zobudeni ju treba dat von lebo do 5 min cika.

pupavka123
10. feb 2016

@lenka624 Pítal-aaaauuuu-to normalne zaboli 😀 co tak pýtal

qidko
10. feb 2016

@lenka624 V chovprodukte kupis podlozky na cikanie pre psika davaj mu ju vzdy na to iste miesto Ked ho beres vonku a urobi co ma pochval ho a daj mu malu maskrtu treba trpezlivost drzim palce nech sa to nauci cim skor

lenka624
autor
11. feb 2016

ďakujem hádam aj on sa to naučí

jessicai
13. apr 2020

@lenka624 ja som kúpila podložky na prebaľovanie dieťatka v drogérii. Sú lacnejšie ako v zoo obchodoch. Dala som ju pri dvere a keď nestihla ísť von spravila to na tu podložku. Ako tu píšu treba po spánku a jedení ísť so psíkom von a pochváliť, odmeniť keď tam spraví potrebu. U nás sme ju zvykli na slovo čúraj. Vie už čo sa od nej očakáva a že ju pochválim keď to spraví.

mrkvicka060
13. apr 2020

@lenka624 podla mna to robi naschval, nie preto ze by nevydrzal. Nas to priblizne v tom veku robil tiez. V byte sa vykakal sice iba raz, prvu noc ako sme si ho doniesli ked bol uplne steniatko. Ale cural si po izbach normalne cesticky za pochodu, uz sme nevedeli ako mu v tom zabranit. Nakoniec sa muz nastval a ked to urobil tak nanho riadne nahucal a strcil mu k tomu nufak ze nesmie, nasledne za trest nedostal porciu jedla a violá, zrazu bol nauceny. Nikdy viac sa odvtedy nevycural vnutri.