Pracovná doska

13. aug 2023

Poraďte trvácnu odolnú pracovnú dosku do nie najnovšej kuchyne.
Prešla som vzorkovník ale k mojej modrej kuchyni mi nič farebne nesadlo. Kuchynská linka je dlhá 5,5m má skoro 20 rokov, a až na malé poškodenie pracovnej dosky(odlupnutá fóli 2 X 1cm) nemá chybu, robil ju stolár na mieru.
Na dovolenke som videla tenkú pracovnú dosku ,akoby druh kameňa len položené na pôvodnú pracovnú dosku.
V súčasnosti sa pravdepodobne používajú iné materiály, .bude ťažké nájsť také čo by sa mi hodilo.

mk1111111111
13. aug 2023

Ja mam umely - technicky kamen, myslim, ze sa robi v roznych hrubkach. My mame len 2 cm, nechcela som hrubsi. Urcite ide aj tensi plat urobit, je nenasiakavy a dobre sa udrzuje

lukbe
13. aug 2023

Najlepšie ísť za stolárom,ktorý to bude robiť a tam si vybrať zo vzoriek. Ten určite aj poradí.Ked nevidíme kuchyňu a vzorky,ťažko radiť.

vanilkovazmrzka
13. aug 2023

Dubove drevo. S modrou farbou bude dreveny dekor krasne fungovat.

autor
13. aug 2023

Nie som doma odfotiť neviem , ale tomu podobne, len vstavané spotrebiče,pracovne doska modrá ako tento tanier, mám takúto obedovú súpravu

veselo_neveselo
13. aug 2023

Hladaj dalej, ved vzoriek je neurekom, od kazdeho vyrobcu su trochu ine.
Ak to nie je nova kuchyna, tak kamena doska (a cokolvek z tych novych zmesi) bude mozno zbytocne draha. Aj ked su krasne 🙂
Aku mas zastenu? Daj takej farby.
Asi najobycajnejsia laminovana doska, ti vydrzi dlho, nie je draha.

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
13. aug 2023

@veselo_neveselo prešla som vzorkovník u stolára, pán ktorý linku toho času robil je už na dôchodku

autor
13. aug 2023

@veselo_neveselo a nič čo by mi páčilo som tam nenašla

luccija
13. aug 2023

Pozri vzorky od eggeru majú pekne dekory.Tak oslov iného stolára, alebo choď do Bauhaus, Obi, Mobelix ,xxlutz niečo čo máš blízko

veselo_neveselo
13. aug 2023

Od akeho vyrobcu si pozerala? Egger, Kaindl, Vanca, neviem urcite su este nejaki dalsi vyrobcovia.
Len egger ich ma minimalne 50 roznych, to nie je mozne ze by si nevybrala.
https://www.egger.com/cs/produkty/vyroba-nabytk...

Stolar ma mozno jeden obchod kde odobera dosky, to ale neznamena, ze na trhu nie su ine. Ak nema co chces v jeho vybere, tak sa budete musiet dohodnut inak, alebo ineho stolara.

veselo_neveselo
13. aug 2023

Ja by som asi dala jemne sedu, a aj na zastenu 🙂 Tak sa to cele spoji.
Ale aj zalezi aku mate podlahu, ak chces poradit viac tak daj fotku - urcite sa tu najdu zienky s dobrymi napadmi.

autor
14. aug 2023

@veselo_neveselo podlaha je rovná všade v kuchyni , v kúpeľni aj na chodbách