Skúšal niekto odstrániť pleseň zo steny Sanytolom?

maybe888
30. nov 2018

Objavila som pleseň na stene. Viem, že Savo proti plesni by určite zabralo, ale je príliš dráždivé. Neskúšal niekto Sanytol?Pomohol? Je šetrnejší a príjemne vonia. Ďakujem

mpg
1. dec 2018

@maybe888 Ja odstraňujem aj Savom ale dá sa aj octovou vodou najlepšie v čase ubúdajúceho mesiaca (v čase od splnu po nov) t.j.napr. aj túto sobotu (to je upratovanie v súlade s prírodou).

martinals
1. dec 2018

Ahoj my sme na pleseň použili prípravok plesní stop je bez zápachu.

maybe888
autor
1. dec 2018

Ďakujem pekne za rady. Nakoniec som sa dočítala, že pomáha peroxid vodíka. Dnes som ho použila a na pohľad plesne niet, uvidíme, aký bude dlhodobý výsledok, Pre zaujímavosť, napíšem, aký je efekt.

miriam439
6. feb 2019

@maybe888 Ahoj, s odstupom dvoch mesiacov po ničení plesne peroxid-vodika, aký je efekt? Neobjavila sa pleseň znovu? Potrebujem niečo účinné a dlhodobé, lebo savo smrdí neskutočne dlho a hoci pleseň zmizne, o chvíľu je na stene znovu. Vopred ďakujem za odpoveď.

maybe888
autor
7. feb 2019

@miriam439 Zdravím Vás 🙂 Tam, kde som mala najväčší problém na najväčšej ploche, tam peroxid skutočne pomohol a odvtedy (použila som iba jednorázovo, neriedený na handričku) plesne niet. Ale je pravda, že v tej miestnosti som začala aj častejšie vetrať. Ale ked som peroxid použila v rohu, kde permanentne zateká v zime z okna, tam napriek peroxidu sa pleseň stále obnovuje.

miriam439
7. feb 2019

@maybe888 Ďakujem za odpoveď, musím aj ja vyskúšať.

zuzkamark
9. feb 2019

@maybe888 Skusala si ten sanytol, pomohol?
dik

maybe888
autor
10. feb 2019

@zuzkamark ahoj 🙂Sanytol som skusila, bez efektu,peroxid pomohol,tak ako pisem vyssie 🙂

minyminy
1. nov 2022

@maybe888 ahpj aky perpxid si kuppvala ? Smrdi to? Mame doma babatko .. tak nerada by som pouzivala nieco co moc smrdi a je pre babatko nebezpecne... dik za odpobed

maybe888
autor
2. nov 2022

@minyminy pouzivala som 3 percentny, nesmrdi vobec, tento 3 percentny sa zriedeny moze aj kloktat pri zapale mandli, takze skodlivy nejako dramaticky nebude 🙂

maybe888
autor
2. nov 2022

@minyminy a plesen sa nevratila,skor ta plesen je viac skodliva ako ten peroxid

majicusi
20. nov 2023

@mpg ahoj. Prosim.ta vies mi poradit keddy to bude teraz? Vdaka. Tiez mame plesne.

viky173
20. nov 2023

na miestach, kde sa opakovane vracia plesen treba zoskrabat omietku a pouzit novu protiplesnovu, mne to pomohlo a to som bojovala s plesnou 2 roky, kazdu zimu