Ste spokojné s robotickým vysávačom + mop?

ivka27101
3. júl 2020

Ahojte, chcela by som kúpiť robotický vysávač aj s mopovanim. Máte s nejakými skúsenosti? Ako ste spokojne? Ďakujem 🙂

s_a
3. júl 2020

robotický vysávač super, ale raz sme skúšali dať mop a kým sa dostal tým jeho pomalým precíznym tempom do polovice vysávania, tak mop vyschol :D vôbec mopovanie nevyužívame, ale si myslím, že ked sa pravidelne vysáva, tak pretrieť mopom podlahu stačí raz za týždeň, lebo na väčšiu špinu, napríklad blato, by to aj tak nebolo vhodné

janaakt
3. júl 2020

Pred dvoma rokmi sme kupili Xiaomi roboticky vysavac aj s mopom. Za ten cas sme mali mop pusteny presne 0x :D

erikissima
3. júl 2020

Ja využívam, a som spokojná 🙂 Jasné že na nejakú extra špinu keď sa niečo rozleje alebo podlahu od blata to nie je, ale na taky každodenný štandard je to super

helcanw
3. júl 2020

My mame xiaomi s mopom a pouzivam ho tak 1x za týždeň, ale výslovne len na to aby zmyl film prachu (vysávač inak fičí 1 az 2x do dňa 😂) ak chceš poriadne umyt podlahu treba kúpiť samostatným mopovač. Sestra si ho kupila nedávno do domu a od vtedy klasický mop nepoužila.

marlent
3. júl 2020

Vysavac fajn.
Ale mop isto nie.
Vezmi si aka je ta handricka mala...
Bez oplachovania...len namocena to neumyje len rozmava spinu...

katuskamala1
3. júl 2020

@erikissima prosim ta ako to funguje? Prv povysava a potom stiera? Alebo súčasne? Pripadne ze ty sama zvolis ci ide vysavat ci utierat? My mame xiaomi ale len vysavac, manzel ma v plane kupit novy i ten s mopom. Mame i koberce... Vedela by si poradit prosim?

s_a
3. júl 2020

@katuskamala1 my máme napríklad etu, čo vtedy stála tuším 450e a nemá tam rozlíšené, či mopuje alebo vysáva, jednoducho tam dáme handričku a spustíme ho 🙂

katuskamala1
3. júl 2020

@s_a no takze ak mam koberce, tak mokry koberec..

helcanw
3. júl 2020

@katuskamala1 na xiaomi pripevnis násadku s vodou a handričkou (odporúčam handričku najprv namočiť a vyzmykat) a potom v aplikácií prepneš režim na umývanie. A ked mate koberec vyberieš tie len tie zóny ktoré chceš aby umyl a koberec vynechá - uplne jednoduche. 👍

s_a
3. júl 2020

@katuskamala1 presne ako napísala helcanw, ked ma mop aplikáciu, tak sa dajú vybrať zony, ktoré upratovať nemá a tam nepôjde 🙂 teda možno to majú aj mopy bez aplikácie, len neviem ako by sa to tam nastavovalo :D treba hľadať taký, kde sa dajú tie zony nastaviť 🙂

3009
3. júl 2020

@ivka27101 Ja mám aj s mopom a na bežnú údržbu ok. Na koberec je špeciálny nástavec a koberec povysáva super. Na podlahu si zvolíš buď na mokro vtedy dáš do nádoby vodu a handričku na mopovanie. Ak chceš len pozametať nasucho tak nedáš nástavec na vodu a len dáš pozametať.

katuskamala1
3. júl 2020

@s_a
@helcanw
Dakujem 🙂

ivka27101
autor
3. júl 2020

Ďakujem baby 🙂

evinka3007
3. júl 2020

Ja som spokojna, akurat zasobnik na vodu a na spinu je maly ale to len treba castejsie menit, vysava super len beha dost zmatene, vacsinou ho pustam ked idem von a ked sa vratim tak mam povysavane. Mop je fajn aby zotrel prach z podlahy ale ak su niekde flaky, tak to neumyje ani ked po spine prejde viackrat...to musim vzdy s handrickou dodatocne umyt...ale s vysavanim som spokojna...😊