Ako ste "pripravili" kočík do lietadla?

sanny2993
5. feb 2023

Ahojte. Dajte typy, ako ste si pripravili kočík na let lietadlom. Nehodlame investovať do priručnej kočíkovej skladačky, nakoľko mame vcelku kompaktný Cybex Balios 2021, športovú časť. S kočíkom letíme 1x, podľa mojich info (letíme Smartwingsom z BA) ho môžme zobrať zdarma, dokonca až ku lietadlu? no predpokladam že potom pôjde do podpalubia. Ake mate skúsenosti s kočíkom ktorý nejde ako priručna batožina, na letisku v Bratislave? Mám si zobrať foliu a pred nastupom ho poskladať a zabaliť? Postačí to?
Vopred ďakujem za odpovede 🙏

annm81
5. feb 2023

@sanny2993 Najlepšia rada akú môžeš dostať je tá, že kúp lacný kočiar z druhej ruky. Nikdy totiž nevieš, v koľkých kusoch ho dostaneš na opačnej strane -
na letiskách sa k batožine správajú ako k odpadu.

syslik81
5. feb 2023

predavaju specialne vaky na kocik a mozes zabalit donho.. ja som nikdy nebalila brala som kocik ku lietadlu-nastastie sa nikdy nis nestalo .

domculik
5. feb 2023

@sanny2993 Normalne som iba skladala priamo pri lietadle, kociky nakladaju ako posledne a vykladaju ako prve, takze podla mna sa im malokedy nieco stane. Mne sa teda nestalo ani raz a ani nikomu koho poznam.

kacusik69
5. feb 2023

kociky su nakladane v holde zvlast, skor je potreba zabezpecit ho proti zaspineniu… mozes si ho zobrat az k lietadlu, potom pojde do podpalubia… treba ho dat na check-ine oznacit, ak budete balit, stitok musi trcat, ak budete mat tasku, stitok pojde na tasku, treba dat oznacit tu…

amelie2017
5. feb 2023

Letela som s kocikom 4 krat, nezabezpecila som ho nijak. Pred dverami lietadla poskladala a nechala tam. Nikdy mi ho nepolamali, nezaspinili, nic. Ak ho chces brat az ku lietadlu, vela toho nespravis. Mas ak mas nejaku velky tasku nan. Ak ho chces odovzdat pri odovzdavani kufrov, tak ho mozes omotat foliou.

annm81
5. feb 2023

@domculik Je to úplne bežné. Kolegovi bez jediného slova doslova vysypali pred bránu kočiar v troch kusoch - nikdy sme neprišli na to, ako sa im to podarilo. My sme obstáli len s menšími poškodeniami - raz natrhnutá sieťka, inokedy odtrhnutá pena z držadla, alebo puknuté koleso. Nie sú na to oficiálne štatistiky, ale americké spoločnosti majú povinnosť hlásiť poškodené a stratené invalidné vozíky - sú ich tisíce každý rok.

miadi
5. feb 2023

Tak si ho zabal a odovzdaj hnet s batozinou Ved nebudes pred lietadlom saskovat s foliou 😂 Ja som brala raz kocik no na dve dovce v jednom Cize dokopi bol v 6 lietadlach a trosku sa zaspinil ale nic hrozne. A nie hnet tusim az v 3 😃sa zaspinil

compra
6. feb 2023

Ja som si vzdy brala 2 cierne pevne pytle na odpad a taktu tu autogumu s hacikmi. Pred lietadlom zlozila, dala na to pytel tak,a by trcala cedulka, omotala gumou napevno a tak odovzdala. Nikdy sa nam neposkodil, letali sme dost. Vyhodou bolo, ze po prilete som sakle len poskladala, odlozila a pouzila na cestu spat. Zabrali minimum miesta.

amel
6. feb 2023

Niektore spolocnosti (tato asi nie) Ti daju taky pevny obal.Ten som nosila stale so sebou i na ine kociky.
Leteli sme velakrat,deti lietaju cca od 4 mesiacov.Nie casto,cca 2 vylety rocne.Parkrat som nezabalila a veru raz mi skoncil asi motorovy olej na strieske,nikdy som to nevyprala uz.Ku koncu som si nosila kocik na palubu,samozrejme sa zmestil do priestoru nad hlavou.Uz som vsak videla i zlomenu konstrukciu Joolz napoly☹️

martinka13
6. feb 2023

My sme si sami ušili obal na Greentom. Kočík prežil v pohode a nebol špinavý. Bol to iba taký "mech" so zipsom a uškami na nosenie