Flydubai a kočík do podpalubia

14. mar 2024

Ahoj maminky. Viete mi niektora prosím poradiť ako je to so spoločnosťou FLYDUBAI a s kocikmi? Sme 2 dospeli, dve deti 3r a 8m. Máme zaplatené 3 batožiny po 20kg, športový kočík ale nie taký kompaktný co sa zoberie hore na palubu...

Čiže moje otázky:

1. Môžem namiesto jednej 20kg batožiny dat kočík alebo sa kočík dava zadarmo?

2. Môžem mať kočík aj na letisku a dat ho až pri vstupe do lietadla alebo nie? Budem mat malé v nosiči tak mozno nebude potrebné mať kočík až ku lietadlu

3. Treba ho nejako špeciálne zabalit? Bojím sa ze ho poškodia ale iny sportovy polohovatelny- keďže mi 8m este same nesedi nemám ..

Ďakujem 🤗

melanta
15. mar 2024

S Flydubai skúsenosti nemám, ale kočíky sú viac menej rovnaké všade. Na palubu sa kočíky neberú, či sú alebo nie sú kompaktné.
1. Ak máš zakúpenú bežnú batožinu do podpalubia, tak to je kufor alebo cestovná taška, nie kočík.
2. Kočík odovzdáš až pri nástupe do lietadla, dajú ti ho do podpalubia a vyberú a odovzdajú hneď po pristátí, čiže nebudeš na neho čakať ako na batožinu. Za toto neplatíš. Letíte z Bratislavy? Predpokladám. Poradí isto @kacusik69 ona na letisku pracuje.
3. Nepotrebuješ ho baliť, pôjde samostatne ako je popísané v bode 2.

kacusik69
15. mar 2024

1. kocik je zadarmo
2. mozes odovzdat bud na nadrozmernej batozine pocas check-inu alebo pri lietadle, ako vyhovuje - musi byt len oznaceny z check-inu stitkom, kazda jeho cast ak sa sklada z viacerych
3. individualna preferencia… ak by si balila, treba dat oznacit prislusny obal (tasku), nie priamo kocik - ak nemas tasku a budes balit len do vreca a pod., tak po zbaleni stitky nechat viditelne/trciace

Po prilete moze a nemusi byt kocik vylozeny hned pri lietadle…

Doplnim @melanta , existuju kociky aj na palubu ktore si tam cestujuci skutocne zobrat moze, ale jednak musia byt splnene rozmery velkosti prirucnej batoziny, musia byt v prislusnej taske a nahradzaju prave prirucnu batozinu… tyka sa to fakt len konkretnych typov ako napr. Babyzen YoYo ale aj ine

autor
15. mar 2024

@melanta
@kacusik69

Ďakujem.vam obom za odpovede. Letíme z budapesti. Letenky mame cez CK a povedala ze zistovala a vraj kočík nie je zadarmo ale musí byť ako jedna batožina preto som sa pýtala....

Prosím ešte náhodou neviete ak by sme nebrali 3x20kg batožinu ale len 1 kufor, môžme do neho dat viac ako 20kg alebo sa to nemoze ? Lebo ta pani z CK mi nevie povedat..Ďakujem pekne

autor
15. mar 2024

@melanta a my mame pre staršie dieťatko joolz air ten sme mali na palube pretože spĺňa ten rozmer ale tým ze toto mladšie ešte nesedi tak ho zobrať nemôžem:/

kacusik69
15. mar 2024

Pracovala som (papierovo stale pracujem, len su od nas pozastavene lety) pre flydubai, kocik je zadarmo a nenahradza batozinu… batozina moze vazit viac ako 20 kg za predpokladu ze nebude vazit viac ako 32, a neprekrocite celkovy vahovy limit…

Dokonca ak nemate Economy Lite letenky, co nemate, kedze mate podpalubnu batozinu, aj infant (dieta do 2 rokov) ma narok na 10 kg batozinu do podpalubia a 5 kg prirucnu na palubu… inak vsetko je to popisane na stranke leteckej spolocnosti, dost jasne a zrozumitelne

autor
15. mar 2024

@kacusik69 ďakujem velmi pekne za rady, naozaj mi pomohli😊

autor
15. mar 2024

@kacusik69 a este posledné dve otázky,

1. Máme zaplatené sedadlá economy ale v 1 rade, je tam aj ta odklapacia postieľka provizorna pre babatko alebo nie?

2. na letenke mame napísané, že dieťa (3r) ma tiež klasickú stravu, no na stránke keď som dávnejšie pozerala tak mi dalo na vyber aj "stravu pre dieta"..teraz to na letenke nemám napísané avšak to vraj pani z CK zisťovala a bude mať detskú ( na letenke to ale nie je) treba to nejako nahlásiť po usadeni v lietadle alebo nie?

kacusik69
15. mar 2024
kacusik69
15. mar 2024

flydubai nema postielky... co sa jedla tyka, v rezervacii sa da zvolit jedlo pre dieta, inak bude mat to, co dospely... vacsinou na vyber masite a bezmasite jedlo... tym ze mate booking cez CK, pravdepodobne neviete spravovat svoju rezervaciu sami, takze tazko povedat co tam realne mate... kazdopadne toto treba riesit vzdy vopred do 48 hodin pred odletom, neskor uz nevyriesite nic, resp. podla dostupnosti

autor
15. mar 2024

@kacusik69 ďakujem 😊