Brali ste skoro 3-ročnému dieťaťu na dovolenku kočík?

lylyjana
11. apr 2023

V lete mame ist na dovolenku letecky (Grecko alebo Turecko), maly vsak uz bude mat skoro 3. Minuly rok sme sli s kocikim no teraz uz asi pol roka v kociku ani nesedel, vsade ideme odrazadlom (bicykel).
Ako ste to riesili? Brali by ste este kocik? Da sa pripadne zbalit detsky bicykel(odrazadlo)? Lebo to by som bola najradsej :D
Bojim sa hlavne presunov po letisku, ze nevydrzi stat na jednom mieste a stale nam bude odbiehat, tak v kociku by sme ho mali aspon pod kontrolou a pripadne ak na dovolenke by sa dalo vecer este s nim prejst niekde. Na druhej strane ci nie je zbytocne tahat kocik pre 3r dieta. Mame Valco snap4.
Nejake ine vychytavky neviete odporucit? 🙂

lindusss2016
11. apr 2023

@lylyjana bud nejaku lahku buginu, alebo skvela na orenosy je kolobezka, s dvomi kolesami vpredu. V sportisime maju super a aj lacna, tusim Scooter sa vola, pozri

lelelienka
11. apr 2023

Nechcela by som po letisku nahanat dieta na odrazadle, to je podla mna neprakticke to ti odbehne hned 😁 Radsej by som si pozicala/kupila nejaky najmensi lahky zakladny golfovy kocik len ozaj na rychly prevoz resp. posadenie v pripade nutnosti.

tosomja
11. apr 2023

@lylyjana ja by som brala. Ale len nejaký golfový čo sa dá dať do ľahu. Pospí, ako píšeš, hoci aj na nočnú prechádzku. Niekto možno napíše, že dieťa má spať na izbe, ale ja som za to, aby som si dovolenku užila so všetkým. Či celodenným výletom, prechádzkami, kolotočmi, večer v reštaurácii. Nebudem od 19tej na izbe a čakať kedy zaspí dieťa. 🙈 A keď nebude chcieť byť v kočíku, tak bude chodiť.

tinkavvv
11. apr 2023

Za mna kocik, aj na prechadzky vecer a dieta si moze pospat. A kludne aj to valco, ved to nie je tazky nespratny kocik.
Odrazadlo bude urcite spoplatnene ako batozina.

kornelies
11. apr 2023

@lylyjana Za odrazadlo zaplatis 2x pred letmi,nie je to standartna batozina. Vydrzi tyzden, dva aj bez. To chcete vecer byt zavreti v izbe? Dieta do kocika a smer mesto, prechadzky, drinky. Moze spinkat a vy si uzivat leto. Uvidis, ze kocik bude super, uz len vozenie 450 hraciek na plaz.a kopec inych veci.

anjelicek26
11. apr 2023

Kocik do 3,5 roka, potom som brala vozicek... uz len kvoli vozeniu raroh na plaz skvela vec...taketo nieco, beru to ako detsku batozinu, nic nam neuctovali, pekne sa to zlozi... https://www.amazon.de/Timber-Ridge-Transportwag...

roberta27
11. apr 2023

@lylyjana my ked sme boli s takmer 3rocnou na dovolenke letecky, brali sme kocik. Sice uz v kociku bola minimalne, ale tam sme to ocenili- vecer bol program pre deti, zabavila sa a lahla do kocika a spala, a tak sme mohli aj my trochu posediet. Alebo ked sme isli do mesta, sedela v kociku. Takze za mna ano.

tosomja
11. apr 2023

Ešte sa sem pridám, keď nevadí. Mám dve deti 2r a 3r. Už ani jeden nechce byť v kočíku, ale využívam po obchodoch, lebo nemienim nič platiť ani ich naháňať. Starší už nespí asi polroka v kočíku, menšia ešte zvykne. Mám bugaboo donkey, rozmýšľam, že s nimi pôjdem vlakom na výlet. Dvojkočík mi nevojde 🙈 vojde, ale nebudem hľadať vozeň na to určený a aj tak nemá kto pomôcť. Čiže otázka...myslíte, že mi stačí vziať monoverziu a skajtik? Vystriedajú sa na spánok, keby niečo? Či nejak natrepať do vlaku obidve časti? 😃 Ja radšej nech by spali v rovnakom čase, nech si aspoň kávu dám. Asi som si aj odpovedala.

denden77
11. apr 2023

my berieme.. vecer uz byva unavena a nechce sa jej stradovat po promenadach 😁
tiez mam Valco ale do lietadla som kupovala Easywalker 😊

ysseba
11. apr 2023

@lylyjana V prípade dovolenky by som zobrala golfový kočík. Presne pre vyššie spomenuté dôvody - bezpečnosť na letisku, malá bude po celom dni na slnku a z mora oveľa viac vysilená a unavená, nebude toľko večer vládať. Odrážadlo je podľa mňa úplne nevhodné tam, kde sú davy ľudí - či už na letisku alebo na nejakej promenáde

portret7
11. apr 2023

@lylyjana brali sme odrážadlo…teraz všade so sebou berieme kolobezku😁treba k letenke priplatiť sport equipment na cestu tam aj spat, pri check in vam dajú nálepku a úkazu, kde odrazadlo odovzdať, pri prílete si ho vyzdvihnes alebo v grecku na malých letiskách bude nachystané na mieste s kočíkmi. Bezne sa prepravujú športové veci, ja som so sebou ťahala už aj lyže😉

svetlonos
11. apr 2023

@tosomja
ahoj, vyskusaj taky skladacu vozik, mohol by sa ti do vlaku zmestit 🙂

anonymous87
11. apr 2023

Moj bude mat v case dovolenky cez 3 roka a ano berieme kocik. Momentalne mame Petitte&Mars street+ a bud vezmem ten alebo kupim nejaku skladacku mensiu. Let bude v noci, cize neviem si predstavit ist bez kocika 🤷‍♀️

tianna
11. apr 2023

@lylyjana jasné, nás stredný mal 3r9m na dovolenke v Tatrách a kočík sme mali. Robili sme zároveň trip, prešli sme za 4 dni okolo 1000 km, všade sme sa zdržali, prešli dookola Štrbské pleso, Habakuky a veľa ďalšieho a bez kočíka by sme to teda nemali absolútne šancu zvládnuť.

tosomja
11. apr 2023

@svetlonos aký?

cookie29
11. apr 2023

Ja som kedysi bola na vylete s 5 rocnou a mala som kocik. Buginu, ale mala. Pretoze deti sice lietaju, ale "chodit" ich nie vzdy bavi. a to mam dieta, ktore kocikove nebolo, skor nosic. Na letisku som ho nikdy nemala, tam je to skor "ostara" ale na dovolenke ano, ja si to bez neviem predstavit

martinellacka
11. apr 2023

My sme na dovolenku kocik vobec nebrali, tiez sme sli zhruba ked mal maly tolko a proste sme uz chceli, aby aj sam zacal viac chodit a tak. Odrazadlo sme ali do kufra pre istotu dali, kocik sa nam tahat veru nechcelo🙂 Bolo tam uz dost veci aj tak :D

oblecenie99
11. apr 2023

Ja som pre skoro trojročného (2 roky a 8 mesiacov) do Tatier brala. A veru sme využili

pralinka25
11. apr 2023

bravame golfky aj 3 rocnym detom aj ked v nom za beznych okonosti nebyvaju hlavne kvoli vcerom a dlhsim vecernym prechadzkam. a okrem ineho na karu nalozim veci aj ked ideme na plaz vsetky tie kybliky formicky a kraviny.
a odrazadlo. zalezi kam idete ale v tych all inclusive hoteloch vacsinou odrazadla su v tych detskych zonach.
mame kufor ktory sluzi aj ako odrazadlo. to ich zvacsa na letisku zabavi a nie je to take rychle takze nebeham jak blba za nimi aby sa niekde nestratili alebo do niekoho nenarazlili

snehulak77
11. apr 2023

@tianna ahoj, prosím ťa, kde všade ste v Tatrách boli s kočíkom? Brali ste si aj nosič na túry? Ak áno, tak malý ti v ňom spal? Chceli by sme skočiť aspoň na týždeň do Tatier, ale boli sme ešte ako bezdetní a hoci to tam poznáme, tak nie babyfriendly, skôr ako štandardni turisti 😊

xjakubikovak
11. apr 2023

@lylyjana zobrala by som, ja rozmýšľam že aj pre 4 ročného zoberiem 😃 môj syn nesprával poobede už aspoň rok ale na dovolenke sa toľko naspal v Tom kočíku, úplne bol odpaleny z vody a slnka

wiw8
11. apr 2023

Podla mna kocik uz zbytocny, este ked hovoris, ze teraz ho nejak ani nepouzivate. Ak sa da, tak by som vzala to odrazadlo. Ked sa na nom zabavi, tak nech sa vozi aj po letisku, to moze byt kazdemu jedno.

vilma7
11. apr 2023

Ja by som určite brala.

oblecenie99
11. apr 2023

@snehulak77 Môžem ti aj ja čiastočne odpovedať, ak nevadí 🙂 : ja som vyberala menšie túry? také prechádzky, kde sa dalo ísť kočíkom, čiže po asfaltke, na Popradské pleso, Sliezsky dom, klasika Hrebienok - tam sme dokonca dali hornou trasou až po Reinerovu chatu, smerom na Skalnaté pleso asfaltkou po Štart... nosič sme mali, ale syn už bol ťažký, zaspal v ňom - ale nakoľko nie sme veľmi zvyknutí takto niesť náklad, mali sme čo robiť. No a potom klasika, Štrbské pleso, Lomnica, Smokovce... my sme veľa chodili vláčikom, zaplatila som ten týždňový lístok a auto sme nechali zaparkované pred ubytkom.

tianna
11. apr 2023

@snehulak77 nie, on spal len do 2 rokov cez deň 🙂 boli sme Štrbské pleso, Jasná (tam sme ale šli tak že mal muž malého vysadeného na ramenách a ďalej lanovka, teda to v pohode už prešiel. Potom sme boli Habakuky (Donovaly) a prechádzka do historickej dediny kúsok od Donovalov. My sme to mali v rámci 5 dní v Tatrách 😁

veronicka88
11. apr 2023

Starú buginu beriem aj toho roku k moru(bude mať 3r a 9mes.)

betulinka1
11. apr 2023

@lylyjana ja som brala a bolo to super. Naložila som maleho aj jeho plážové haraburdy na kocik a tak sme chodili ma plaz a z plaze. Aj na letisku som využila. Akoze bežať za dietatom a mat milion veci na plaz, to by sa mi nechcelo.

snehulak77
11. apr 2023

@oblecenie99 jej, si veľmi zlatá, super tipy, tak to určite urobíme takto. Lebo nechcela som len na Štrbskom a Hrebienku skysnit. A vidíš, Sliezsky ma absolútne nenapadol. Ďakujem 😊

snehulak77
11. apr 2023

@tianna ďakujem ti veľmi pekne, pozriem tu Jasnú, tam sme ani nechodievali nikdy, tak pozrieme 😊

kamatopo
11. apr 2023

@lylyjana my sme tak boli v Bulharsku. Ďaleko bez neho by sme sa nedostali.