Mám vziať pre 4-ročného na dovolenku kočík?

zuzka1120
18. jan 2023

Ahojte,
cez leto sa chystáme na dovolenku , synček bude mať cez leto 4 roky aj štyri -päť mesiacov čiže skoro 4 a pol roka.
Neviem či pre neho mám brať kočík.
Kočík som predala keď mal dva a pol roka nakoľko mi v ňom už vôbec nechcel sedieť .
Minulý rok pred letnou dovolenkou som kúpilá športiak cybex nech predsalen máme na dovolenku, napokon sa v ňom rád vyvážal celé leto po výletoch aj dovolenke.
Kočík už ináč bežne nepoužívame, chodíme všade autom alebo sa prechádzame.
Ako by ste mi poradili prosím?

janinah
18. jan 2023

Ak je to zdravé dieťa tak nevidím dôvod na kocikovanie.

diaalex
18. jan 2023

@zuzka1120 moja mala teraz 3r a všade kam ideme ide po vlastných 🙂 podľa mňa zbytočne

isis234
18. jan 2023

Nie nebrať kočík

simona20201309
18. jan 2023

@zuzka1120 plánujete tráviť čas na plazi, alebo chcete pochodit aj po pamiatkach? Poobede ešte spi? 4,5r je síce už fakt dosť veľký na kočík, ale na druhej strane chodiť celý deň po pamiatkach, to by bolo na dieta veľa. A v kočíku si môže aj zdriemnut.
Ak je to klasická dovolenka na plazí, občas večer vybehnúť do mesta, asi by som už kočík nebrala.
A ak by si sa predsa len rozhodla, sú kociky s dlhou loznou plochou (100-110cm), vhodnou pre väčšie deti.

zitaje
19. jan 2023

Ja si neviem predstaviť voziť také veľké dieťa v kočíku a nevidím ani dôvod, ak nemá nejaké zdravotné problémy. Veď ho postupne nauč na dlhšie trasy, moje deti v 3r. v pohode dávali spolu s ostatnými 10 000 krokov. Je to vec zvyku.

bluka2
19. jan 2023

Presne, dieťa v takom veku vydrží v pohode celý deň po pomiatkach, keď ma trochu tréning z bežného dňa. Do leta času dosť, skôr tým smerom by som isla

miadi
19. jan 2023

Naco ? Moje deti v kociku neboli odkedy vedia chodit . Len v Disneyland kde sme za 1 den obehali 3 parky,a to mala 3.5r ale Boli sme tam od rana do pol noci.,( tam to malo zmysel ked sme niekde v rade cakali 35min) ale inak by som nebrala . Maly mal 2.5 ked bol na Svk a v Bulgaria.. a pobehal na kolobezke pol Ba . ( z obchodnej do medickej z medickej do stareho mesta a odtial pod most na Bus) kamosky chlapci starsi 6a 8r frflali ze ich bolia nohy. Ale boli prvy x v meste bez auta. My sme kazdy den urobili 8-10k krokov a v pohode ale moje deti su zvyknute Takze namiesto kocika ho radsej ber na prechadzky.

compra
19. jan 2023

@zuzka1120 My sme vozili vecer na lyzovacke aj skoro 5rocneho. Ak planujete chodit po meste alebo po veceroch dlho po baroch/restauraciach, tak by som zobrala. Nahadzete tam vsetky veci, vacsinou bude chodit, ked bude unaveny sadne alebo pospi. Ak klasicka dovolenka v rezorte, tak tam asi nemate kde kocik vyuzit.

deti95060810
19. jan 2023

4,5 ročné dieťa voziť v kočíku???? jedine len ak je alebo potihnuté, alebo má zlomenú nohu...

mariaveronikag
19. jan 2023

Podľa mňa ten kocik tiež bude skôr zavadzat. Podľa toho kam idete a kolko planujete chodiť denne. A či ho to bude zaujimat. Myslím, že už je veľký na kocik

83lenka83
19. jan 2023

@zuzka1120 moj bude mať v lete 3,5 a beriem kočík. Starsiemu som brala aj ako 4 ročnému keď sme chodili po pamiatkach. Malé dieťa nevydrží 5-6 hodín chodiť. Kto ho bude vláčiť po rukach?

panelacikova
19. jan 2023

4,5 rokov a kočík? 😲 to snáď nemyslíš vážne... na dovolenke prispôsobte výlety jeho veku a kondícii a máš vyriešené. alebo zvoľte dovolenku pasívnu - tulene ležiace pri mori. decko sa zahrá, bude šťastné, vy budete mať pokoj a nemusíš riešiť kočík v tak naozaj vysokom veku.

luliu
19. jan 2023

To by ma ani nenapadlo, naposledy mal syn kočík na dovolenke v 1.5 roku. To budeš brať aj o rok keď už bude mať pomaly 6?

diewcatqoo
19. jan 2023

Kocik sme mali na dovolenke 2x. Prvykrat, ked mal 9 mesiacov, druhykrat ked mal rok a pol. Odvtedy kocik na dovolenky neberieme. Pokial ho bezne nevozis v kociku, tak nevidim dovod, naco brat kocik ma dovolenku. Moje dieta v tomto veku s nami zvladalo normalne chodit po pamiatkach, vecer sme prisposobili program tak, aby sme neboli na nohach do noci a pod.

lucilaines
19. jan 2023

Ty si poznas syna, vies kolko vydrzi a aj o aku dovolenku ide. My sme boli minule leto v Londyne, syn mal takmer 4. Cely den sme behali po meste, metro, sem tam dav ludi. Kocik som pre neho mala a bola to nasa zachrana. Urcite by mi tolko nevydrzal chodit, videli sme omnohi viac a usetrili sme si umrncane unavene dieta a bolo mi uplne jedno co si kto o tom mysli. Plus ten ulozny priestor tiez nebol na skodu. Ak sa chystate na dovolenku kde budete chodit od hotelu k plazi, tak je to zbytocne, ale ak budete chodit viac ako myslis, ze zvladne, kludne ber.

scacchi
19. jan 2023

@zuzka1120 my sme nedavno boli na dovolenke, letecky, a zobrala som kocik.... nech si mamicky hovoria co chcu, moja ma 3,5 r. , kocik mi bodol ako nikdy, hlavne na letisku ......

simca06022011
19. jan 2023

Zalezi od rezimu, co budete robit atd. Ci ho bude mat kto nosit ked nebude vladat. My sme mali golfovy kocik, ale akurat v 4,5r sme neboli to leto nikde :D potom rok uz nebolo treba a predtym rok v nom bola takmer v kuse, bral sa takmer vsade. Spala kde chcela, do kocika som vsetko nahadzala.. a bol golfovy, cize ani nebola otazka, ked sme isli autom, isiel aj kocik. Zariad sa podla seba, ja si neviem predstavit chodit po dovolenke napr. s 2-3r detmi bez kocika, by som to dieta vlacila na rukach, nahanala cely den a nervacila, pre mna je to aj bezpecnejsie a pohodlnejsie a tu najdes xy opacnych nazorov :D
Otazkou este je ci vobec v nom bude chciet byt, lebo je to dost velke dieta, na to musi mat povahu :D

eeffka
19. jan 2023

Ak to zvazujes asi mas dovod, ja som svojno casu mala skladaci kocik, co sa dal aj prehodit cez rameno, a veru sa zisiel, pre deti vedia byt pamiatky unavne a vlacit umrncanie dieta nie je ziadna selanka. Takto sadlo do kocika a chodili sme kde sme chceli, a ked tam nebolo dieta tak sme ho pouzili ako vozik: deky nafukovacky kybliky

zuzanaete
19. jan 2023

Zalezi od dovolenky a dietata. Ak chce mat dni, ze cele dni chodite po pamiatkach, tak je fajn, ak si dieta v tomto veku moze este odychnut, pripadne zdriemnut. Niektore deti to nepotrebuje, niektore ano.

cyberk
19. jan 2023

Ak nema nohy alebo ma nejake ine postihnutie tak ano.. inak nie

maciatkolulu
19. jan 2023

@zuzka1120 moja rada je, určite áno, môj mal päť rokov keď sme mali kočík na dovolenke, áno bol dribunky, ale to je jedno. K lietadlu s kočíkom, od lietadla s kočíkom, kým nás ubytovali, sladko spi kal, v podstate nasadol vo Viedni do lietadla a zobudil sa pri mori. Druhá mama, podstatne mladšieho dieťaťa mala ruky ako opica, lebo decko na rukách, umrncane, unavené, nehovorím o veciach, čo som si tam vozíka a nemuseli sme vláčiť, keď už nič iné. Ďalej výlety, prechádzky aj neskoro večer, malý okuoany, v pyžame v kociku sladko spal a my vonku.... Na dovolenke som objednala Bollerwagen a ten používam doteraz. A to ma 9,vacsinou na veci, psa, ale keď je unavený, môže nastupit😉

tamvtme
19. jan 2023

Moja ma 3 a pol a ani by mi nenapadlo brat jej kocik (ktory uz hodne dlho nepouzivame). Dovolenku by sme prisposobili tomu, co dokaze ona zvladnut na peso...

maciatkolulu
19. jan 2023

@luliu no kľudná, a? 🤣🤣🤣Myslím, že každého vec, keď niekto chce vláčiť veci, umrncane decko, byt na izbe o 21.00, lebo dieťa hotové po celom dni, voila, ti druhí si zvolia pohodlnejší variant. Ja som sa vždy smiala v zoo, kde ruksaky na sebe, decko na rukách,, funele to, ale hlavne ze nemáme kočík pre našu Zuzku už od roku a pol.....vsak ok. Ja so spínačom dieťaťom, áno aj 5 ročným v pohidicke na lavičke som si čítala. Ani spával mi do 6 rokov. Každý ako uzná. A vravím, teraz beháme s boller. A je to fantastické. A je zdravý. Hold, keď chce byť niekto celý deň vonku, užívať si dovolenku a nie hotelovú izbu, tak sa snaží si to uľahčiť. Zaujímavé je, že v zahraničí nemajú problém s takýmto,, vozia koho chcú, ako dlho chcú a nikto necumi ako retardovany.

luliu
19. jan 2023

@maciatkolulu ja som písala svoj názor, svoju skúsenosť, ty svoju, nechápem načo ma označujes. Moje dieťa by v kočíku v 4.5 roku nesedelo. A každá dovolenka bola perfektná a boli sme spokojní všetci. Mne je úplne ukradnute a nevidím nič zle na tom, keď dáš svoje dieťa do kočíka aj v 8. Je mi to srdečne jedno

henka123123
19. jan 2023

Vzala by som urcite..moj sa nevozi od roka ale kocik mam presne na to este stale ze ked pojdeme dakam a to jeden ma 2 a druhy 5 posadim oboch abo na striedacku..uplne mi je jedno kto si co o tom mysli.urob ako je tebe pohodlne

elisabethka
19. jan 2023

@zuzka1120 skus napisat do hotela ci nahodou nemaju v pripade potreby na pozicanie.

domiklik
19. jan 2023

@zuzka1120 určite ho zober ak z tej dovolenky chcete niečo mať, a ignoruj niektoré fakt primitívne komentáre, lebo fakt sa mi rozum zastavuje z niektorých slepačích komentarov

lubbi1
19. jan 2023

ak si myslis, ze vam pomoze, tak si ho kludne vezmi. to, ze ma 4,5 nic neznamena, mozno ak bude na vylete unaveny, tak vam dobre padne, ak ho budete moct takto potlacit. alebo este lepsie by bolo, ak by mal priamo hotel k dispoziici na zapozicanie nejaky ten kociar, to je uz tiez v celku bezne, ze ponukaju aj take sluzby

papaya308
19. jan 2023

Ja by som vzala. Moja ma podobny vek a naobed spi aj vyše 2h,takze v kočíku sa pohodlné natiahne a pospí si a ja nemusím rozmýšľať ci ísť nazad na úbytkom alebo kde ju zalomí

mikadooo
19. jan 2023

@zuzka1120 to teraz riešiš, že či máš v lete kúpiť kočík, alebo teraz idete niekam? Ak máte radi dlhé prechádzky a malý po 5 minútach mrnčí, že nevládze, tak vezmi pokojne. Ak vie prejsť, netreba, prinajhoršom vezme manžel na chvíľku na koňa... My chodíme turistikovať, malý má 5 a doteraz sme vždy brali aj nosič.