Cestovanie autobusom a vlakom s babatkom

ma12345
7. júl 2018

Baby, nikde som nenasla relevantnu informaciu o tom, ako prepravovat dieta do 1 roka v autobuse alebo vlaku. Viete nieco? Mam si vziat autosedacku? Aka legislativa to upravuje? Viem, ze to nie je bezpecne, len ma to zaujima. Isto su mamky, co musia cestovat napriklad k lekarke do vedlajsej dediny vlakom ci autobusom, tak ako to riesia.

pininka
7. júl 2018

@ma12345 busom neviem, ale mali by mat pasy a vlakom som isla bez sedacky

myjusiatko
7. júl 2018

@ma12345 vlak nic, tam nie su pravidla. Ale pre svoje pohodlie som bravala vajicko.

Do busu, podla nejakych nariadeni, potrebuje do 3r autosedacku. Ale v praxi je to nerealne.

potvora1
7. júl 2018

@ma12345 ahoj, my zajtra cestujeme vlakom, tam potrebuješ jediné pevné nervy, inak nič a busom to isté, raz sme išli a malého som mala v nosiči a zaujímavé, že som zaňho musela platiť polovičné cestovné 😂

ajka0207
7. júl 2018

@potvora1 ja som platila ze osoba do 26 rokov, cize ja aj dcera sme mali rovnaký lístok :D

ma12345
autor
7. júl 2018

Akoze, nedokazem si predstavit, ze by som dala rocne babatko na velku sedacku do autobusu (aj keby mal pas) alebo sebe na kolena :( A vo vlaku tiez. Ved aj pri minimalnom brzdeni je to brutalne nebezpecne :(

pribinak
7. júl 2018

@ma12345 normalne sme chodili vlakom, sprievodcovia maximálne ochotni. Ked bol syn maly, tak bol vo vajíčku, su aj detske kupecká.
Brzdenie vlaku som ani nezaregistrovala

vuvi
7. júl 2018

Ahoj,moja skusenost z cestovania busom je taka,ze som nebrala sedacku,ani si to neviem predstavit,nikto to odo mna ani nechcel. Malu som mala v nosici vzdy,aj som za nu platila polovicny listok...ked bola mensia,cca pol roka,tak z nosoca ani nevyliezla,dnes ma rok a pol a sedi na sedadle vedla mna,ked sa ale uz mrvi,davam ju k sebe na kolena,pekne sa drzi 🙂 s vlakom nemam skusenosti

zltadanka
7. júl 2018

Ved v autobusoch je miesto na kocik tak maleho nechat v kociku, ked ti vydrzi sediet. A my chodime vlakom a ked bol malicky tak bol vo vanicke a vo vozni pre rodiny s kocikmom a potom kocik sme zlozili a pekne nakolena alebo beha po vlaku.

beky1813
7. júl 2018

@ma12345 vo vlaku som brzdenie ani necitila. Neviem, co je na nom nebezpecne. Autom sa nebojis chodit? Tam je to viac citit. Autobusom chodim len v ramci mhd a to je v kociku a vo vlaku je v kociku tiez, ak ideme dlhsiu trasu, kocik ide do batozinoveho a krpatu mam na deke vedla seba.

deti95060810
7. júl 2018

my sme cestovali autobusom aj rýchlikom často a dlho - 200 km...takže vo vlaku sme mali dieťa v kočíku a v autobuse to isté...

lindusss2016
7. júl 2018

Busom som jazdila kratke trasy, vydrzala vzdy v satke. Ked mala 9 m, tak sme isli dlhsiu trasu vlakom, ale to uz sama sedela, tak bola striedavo v satke alebo na sedacke, brzdenie ani citit nebolo

katka1416
7. júl 2018

@ma12345 a ked neboli auta a sedačky a podobne veci tak asi ako chodili s detmi v buse a vo vlaku? Tak ako teraz, na kolená a je. Ja som isla vzdy s kocikom, tam boli decka pripútane. V dnesnej dobe si len všetko stazujeme,lebo toto nemozeme, hento sa neda a bla bla bla...

lubik87
7. júl 2018

Zatiaľ sme šli autobusom vždy čo mal.miesto na kočík a tak isto aj vlakom sedí v kočíku , ideme do kupé a tam rozložíme kočík a sedí v ňom ..

lubik87
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ma12345
autor
7. júl 2018

Jasne, kedysi nebolo tamto a tamto a deti prezili. Ale teraz to vnimam inak, lebo sa bojim a snazim sa zabezpecit maximalnu bezpecnost. S tym brzdenim som to myslela tak, ze co ak autobus alebo vlak budu musiet prudko zabrzdit, nechcem aby dieta preletelo dopredu alebo kam. Videla som aj nepriputanych dospelych, ktori pri kolizii autobusu lietali po autobuse, alebo aj von z neho. Dakujem, neprosim. Ak sa da, radsej by som inak. Isto chapete.

vevesh
7. júl 2018

@ma12345 maximalna bezpecnost neexistuje- je to iluzia dnesnej doby. Nehodovost vlaku je minimalna, autobus ma trochu vacsiu, ale nie taku ako u osobnych aut. Pri havarii bude zalezat od stasteny a osudu, ci dieta vyleti alebo nie- su havarie, kedy je lepsie, aby dieta bolo priputane a su havarie, kde je lepsie, aby dieta priputane nebolo....

lubik87
7. júl 2018

@ma12345 my sme to spravili pár krát aj tak že.sme.maleho posadili v športovej časti na.sedacku a tu pripútali až bol pás v autobuse tak mal takú provizórnu autosedačku...a poviem ti s tým brzdením .. väčšina našich autobusarov zabudli že.nejazdia s hnojom po poli ale s ľuďmi .veľakrát mám aj ja problém aby ma neprevratilo nabok keď režú zákruty sťa by šumacher ..

kikina84
13. júl 2018

@ma12345 treba sedieť v protismere jazdy..alebo nech je dieťa pripnuté v kočíku..my s malou cestujeme po svete vlakmi a busmi od jej 8 mesiacov..a nikdy sme problém nemali..