Čo by sme mali vidieť Prahe?

29. okt 2023

Ahojte, ak poznáte prahu, chcela by som sa spýtať aké miesta určite nevynechat, mimo tých klasík, ktoré v googli vyskocia ako prvé. Ďakujem🙂

tosomja
29. okt 2023

Na kolko dní idete?

viestta
29. okt 2023

Dospeli alebo deti? Ake stare? Co ich zaujima?
Nasmu sa velmi pacilo Zemedelske muzeum a banska expozicia v Technickom muzeu, plavba po Vltave a Zlata ulicka na Hradcanoch. Ked pojdeme na buduce, tak sa prevezieme historickou elektrickou a zaplatime si exkurziu na letisku. To sme nestihli.
Ja by som vymietla vsetky expozicie Narodnej galerie a vsetky galerie a kostoly, ktore by som stretla ak by som sla sama. Velmi ma zaujalo Zidovske muzeum na Josefove a vsetky jeho expozicie.

autor
29. okt 2023

@viestta
@tosomja Ďakujem za otszky, hned mi doslo ze som to mohla upresniť🙂 Dvaja dospelí, 3 dni bez detí🙂 v prahe sme uz videli také tie najznámejšie pamiatky, preto by ma velmi potešili tipy, na niečo čo nie je uplna masovka:D alebo aspon trošku menej zname🙂

viestta
29. okt 2023

Mozno este by som doplnila sklenik Fatamorgana, Trojsky zamok. Neviem kedy pojdete ak teraz na jesen, tak aj Vysehrad, Stromovka. Mozte sa odviezt na Karstejn, len si kupte listky cez internet. Muzeum A. Muchu. A ja by som v Prahe sla do divadla. Tam si vybrat urcite budete vediet.

limoncino
29. okt 2023

Určite Vysehrad, tam je krásne ja som dokonca prvýkrát dobrovoľne išla v rámci výletu aj na cintorín, a "poklonila sa" legendám ako Vlasta Burian, či Waldemar Matuska, Božena Nemcova... Bola som na Streleckom ostrove, zabavila som sa na nutriach, celkovo prechádzka popri Vltave je krásna

suzitok
29. okt 2023

Ak by ste chceli ist aj niekde mimo Prahy, odporucam cca 30km vzdialenu Velku Ameriku

vafinka
29. okt 2023

Ak mozem sem sa pripnem neviete poradiť ubytko s raňajkami? Niekde v okolí stanice Vrsovice? Nie nejak drahé...

slavomira236
29. okt 2023

@suzitok tam som bola..

elenajezova
29. okt 2023

Za mňa Divoká Šárka...krásna prechádzka v prírode.

majlo1234
29. okt 2023

Ja sa tiez pripnem, mam poukladane len nejake restiky, co chcem vyskusat a chcem sa potulat po meste. Ak by ste mali tip na miesto, ktore zaujme dvojrocaka, sem s nim 🙂

viestta
29. okt 2023

@majlo1234 dvojrocaka zaujme Svet zeleznic na Smichove. Je tam zabava aj pre malych aj pre tie najdospelejsie deti. Zemedelske muzeum je spravene interaktivne pre malych aj vacsich krpcov. Ked sme tam boli, bolo celkom hnusne pocasie a vyzeralo to tam ako v detskom kutiku, kopa deti a celkom sa vyhrali.

majlo1234
29. okt 2023

@viestta vdaka, chystame sa v novembri alebo decembri, takze tiez pocitam, ze to pocasie nebude nic moc, pojdeme pozriet

babulkomale
29. okt 2023

Ak mate radi krasne veci tak aj Strahovsky klastor a jeho klenotnica a kniznica stoja za to 😍

babulkomale
29. okt 2023

A mna bavia aj cintoriny, nadherne, velke stromy, tajuplne zakutia, uzasna atmosfera...
https://m.dromedar.zoznam.sk/cl/100258/1823725/...

babulkomale
29. okt 2023

A v maji urcite botanicke zahrady a hradna zahrada, lebo vtedy kvitnu stare obrovske rododendrony ❤️

maria1678
29. okt 2023

Určite múzeum dinosaurov a Majaland, deti sa vyblaznia, je to v OC outlet pri letisku, potom hrackarstvo Hamleys, tam sa vedia aj hrať, národné múzeum je skvelé, múzeum meduz, plavba loďou...

sylvie
30. okt 2023

Je tam aj krasna ZOO, aj s lanovkou 😉