Čo sa oplatí vidieť v Prahe?

aneta8875
20. sep 2014

chceli by sme ísť do prahy buď s dcérkou alebo len my dvaja sami.
Viete mi poradiť dobré ubytovanie za dobrú cenu ?
Tipy na výlety? Čo sa oplatí vidieť ?
Ďakujem

moonlightflower
20. sep 2014

ahoj, ubytovanie asi veľmi neporadím, ale podľa mňa je Praha dokonale zorganizovaná, čo sa týka pamiatok a prístupnosti turistom...stačí vám mapa metra, alebo mhd a tam máte všetko dôležité vyznačené...alebo je na nete popísané, kadiaľ viedla kráľovská cesta a tak uvidíte takmer všetko a je to pekná prechádzka. Ešte by som vyzdvihla plavbu loďkou, dá sa kúpiť za dobrú cenu pri Karlovom moste spolu so vstupenkami do dvoch múzeí (3v1), alebo sú aj iné ponuky, stačí si pozrieť o ktoré múzeá by ste mali záujem a kúpiť viacero naraz....my sme boli v múzeu rozprávok (neviem presne, ako sa to volalo) a v múzeu alchýmie...to bolo k tej plavbe loďou. Aj zoo je super, ak máte celý deň. Neviem, ako ste na tam s alternatívami v cestovaní a ubytovaní, ale cez couchsurfing by ste podľa mňa zohnali niečo vhodné aj pre dcérku, ak by to bolo na pár dní...

alami
20. sep 2014

@aneta8875 ja som bola tu so žiakmi zo školy: http://www.hostel-klamovka.com/sk/ , ubytko bolo úplne v pohode, my sme mali krásny apartmán, niektoré izby boli ale jednoduchšie, treba si zavolať, alebo mailom objednať a dohodnúť sa, že chceš apartmán (neber ubytko celkom v suteréne) ostatné izby sú teda pekné a cena naozaj rozumná - a blízko do centra 🙂

mmmonika
6. jan 2023

@aneta8875 Bola si v tej Prahe? Čo si videla?