Čo sa oplatí vidieť v Žiline?

mataa52
18. mar 2024

Ahojte idem na výlet do Žiliny. Čo sa tam oplatí vidieť?

eva233
18. mar 2024

Koľko máš času, ideš autom, vlakom... S deťmi bez, sama s kamarátmi ... Chceš kultúru, prírodu?

martinkatinka
18. mar 2024

Je tam galeria, Burianova veza, Makovickeho dom, kusok odtial je Budatinsky hrad s parkom. Potom este aj rozhladna Duben. Podla toho kolko mas casu.

mataa52
autor
18. mar 2024

@eva233 idem sama vlakom, do15:00 mám čas. Chcem kultúru

luxus10
18. mar 2024

@mataa52 nic, ked pojdes od stanice, daj si pozor na osobne veci...pozor na romov...mesto je osumtile, potuluje sa tam kde kto...zajdi si do oc mirage alebo aupark, tam mas viac kultury, ako kde inde...dnes je celkom chladno..

madeincssr
18. mar 2024

@mataa52 asi jedine Povazska galeria alebo poprechadzat sa starym mestom. Zo stanice (priamo z podchodu) prejdes ulicou Narodna (obchody po oboch stranach) na Hlinkovo namestie. Tam je OC Mirage aj Povazska galeria. Keby si isla dalej z Hlinkovho namestia hore po schodoch, dostanes sa uzkou ulickou na hlavne zilinske historicke stvorcove - Marianske namestie s typickymi "laubnami" dookola. Odtial sa da v pohode prejst pesi (dat sa vlavo) k OC Aupark a ked nim/vedla neho prejdes, mozes ist dalej na taku architektonicky "rusku" cast Ziliny - Bulvar s obchodmi a restikami po oboch stranach.

struhanka
18. mar 2024

@mataa52 Vľavo od Hlinkovo námestia je Považská galéria. Je tam viacero výstav. Kúsok nad ňou je fajn kaviareň s koláčmi a talianskymi produktmi. Výstavy majú aj v Rosenfeldovom paláci na Hurbanke. Otvorená by mala byť Nová synagóga.

eva233
18. mar 2024

@mataa52 no úprimne v Žiline takto na vlastnú päsť bez rezervácie toho veľa človek neuvidí,. Ale teda ako písali treba pozrieť čo momentálne ponúka Považská galéria, Makovickeho dom, Rosenfeldov palác a Stanica Zariečie. To sú také veci, v ktorých človek možno niečo nájde aj na rýchlo a doobeda.

martinkatinka
18. mar 2024

@luxus10 tak podla toho co si predstavujes pod kulturou... Ale teda nakupne centra to isto nie su.

martinkatinka
18. mar 2024

@eva233 rezervacia myslis asi podzemne chodby

eva233
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
eva233
18. mar 2024

@martinkatinka napríklad alebo aj prehliadky mesta, židovský cintorín atď...

martinkatinka
18. mar 2024

@eva233 to je zrejme tak vsade. Ale centrum si moze pozriet aj bez sprievodcu.

luxus10
18. mar 2024

@martinkatinka to bol sarkazmus, ocividne nepochopeny...

anniii
18. mar 2024

@mataa52 Odporúčam ísť na stránku TIK Žilina, v kategórii O NÁS je stránka Prehliadky mesta. Klikneš na prehliadku, ktorá ťa zaujíma, a pod textom nájdeš súbory PDF s trasou prehliadky a informáciami o jednotlivých pamiatkach na trase - môžeš si to prejsť sama bez sprievodcu. Je tam napr. historická Žilina veľký a malý okruh, funkcionalistická Žilina, secesná Žilina, židovská Žilina... S návštevou, ktorú zaujíma architektúra, som raz prešla funcionalistický okruh a veľmi sa im páčilo.

mataa52
autor
18. mar 2024

Ahojte tak pozrela som si Žilinu bola som na Marianskom námestí, pri obchodnom dome Mirage, bola som v Budatinskom parku.