Dovolenka v Albánsku

mahatta
28. máj 2023

Dobrý deň. Máte niekto skúsenosti s hotelom Fafa premium a hotelom Besani v Albánsku? Zaujímajú ma presne tieto 2 hotely. Plusy, mínusy.Boli ste niekto?

birika
28. máj 2023

pripnem sa, tiez chystame Albansko

janocka
28. máj 2023

S tymito hotlemi neporadim. Ale boli sme v AL 4x, takze ak by ta zaujimalo nieco ine, mozno budem vediet poradit 🤷🏼‍♀️

majlo1234
28. máj 2023

@janocka boli ste cez cestovku, alebo na vlastnu past? Vedela by si odporucit aj nejaky super hotel s prijemnym vstupom do mora a hlavne cistou plazou?

janocka
28. máj 2023

@majlo1234 sami sme boli, bez CK. 2x sme boli v hoteli BelConti a 2x v apartmane. Do toho hotel by som vsak uz nesla - izby su velmi male. V pripade, ze sa tam clovek ide ina vyspat to staci, ale ked tam ma stravit cely den, lebo dieta ma teploty, tak nic moc. Ja uz mam velke deti, takze rezorty nepotrebujeme, preto sme sli do toho hotela.
V Durrese odporucam plaz v okoli toho hotela a hotelove plaze plus minus v tej lokalite. V centre su plaze velmi plne a potom aj na opacnej strane v okoli hotela Kamea (oozri si to na mape, aby si vedela ake lokality myslim) je to take napchate, ze hlava na hlave uplne. Tam kde sme boli my, bolo parazdno, v pohode som z lehatka dovidela na deti. Plaz cista, obcas vyplavena trava a meduzy, ale kazde rano to cistili.
Ked budete v Albansku, urcite chodte pozriet do Tirany do bunkra - Bunk art 1.
Boli sme raz pozriet aj uplna na juhu Albanska - tam su krasne plaze, biely piesok ale veeelmi vela ludi a ceny v restauraciach sa priblizovali bratislavskym cenam. V Durrese su ceny v resturaciach nizke

janocka
28. máj 2023

*nie Kamea ale Kamelia

mahatta
autor
28. máj 2023

@janocka Hotel Besani je od Bel conti 10 min.peši. Sú v okolí dobré reštaurácie? Je tam čisté prostredie?

janocka
28. máj 2023

@mahatta ano, na tej promenade je cisto a resturaciesu dobre. Maju vacsinou taliansku kuchynu, kartou sa uz da platit takmer vsade. Ale nie vsade sa da platit bezkontaktne, maju stare terminaly 😩

janinque
29. máj 2023

@mahatta cez akú cestovku sa chystáte? tiež mám v merku tento rok Albánsko.

majlo1234
29. máj 2023

@janocka ja som prave zvazovala all inclusive resort, dieta mame ani nie dvojrocne, chcela By som si trochu oddychnut😃 cize mi ide aj o to, ci sa albansko financne oplati v porovnani s podobnymi europskymi letoviskami(ja neviem naprikld grecko, cyprus, pripadne taliansko, chorvatsko, prinajhorsom turecko)

mahatta
autor
29. máj 2023

@janinque Pravdepodobne Invia

janocka
29. máj 2023

@majlo1234 urcite su tie ceny niekde inde v AL ako na CY. Viem to porovnat, kedze sme boli cela rod. v AL 4x a tento rok ideme na CY. Na CY ked som si dala vyhladat 5* rezort all inclusive v top sezone, naslo mi hotel za cca 8000€/rodina/tyzden 😬 boli aj lacnejsie, ale AI 5* pod 3000€/rodina/tyzden som nenasla. A chceli sme ist na dlhsie ako tyzden

janocka
29. máj 2023

@majlo1234 lacnejsie je tam aj ako v HR. Aj ubytovanie, aj potraviny. Teda aspon v Durrese. Dolu na juhu je drahsie

mahatta
autor
30. máj 2023

Tak nakoniec sme vybrali hotel Amr,v tej istej lokalite. Vyzerá to dobre, recenzie tiež Ok, tak snáď bude fajn.

janocka
30. máj 2023

@mahatta Amr hotel som vlani obzerala a hovorila som si, ze ked este pojdeme niekedy do AL, tak chcem tento hotel. Vyzera dobre. Tak daj potom recenzie, prosim.

mahatta
autor
30. máj 2023

@janocka Dobre, dúfam že budú len pozitívne 🙂

igoim
17. júl 2023

Ako je Velipoje prosím info

dada2703
27. júl 2023

Baby ako je to v Albánsku na plážiach? Sú tam aj nuda plaze ? Alebo dá sa aj hore bez ci tam sú za to niake pokuty ? 😀

janocka
27. júl 2023

@dada2703 pokuty nie su. Teda, nevidela som, ze by niekoho pokutovali. Nuda plaze neviem, ja ich nevyhladavam 😬 bola som v AL 4x, vzdy tam boli aj zeny hore bez

dada2703
27. júl 2023

@janocka a nevieš v ktorej krajine je to vyslovene zakázané alebo ze sa to vôbec na plazi nevyskytuje?

janocka
27. júl 2023

@dada2703 predpokladam, ze v moslimskych krajinach mimo rezortov to bude zakazane

dada2703
27. júl 2023

@janocka tak to je dobre vymyslené v rezorte môžeš a mimo nie.. divne

janocka
28. júl 2023

@dada2703 TR je moslimska krajina, v rezorte som videla zeny hore bez. Na verejnej plazi veru neviem, ci by im to preslo

mahatta
autor
10. aug 2023

Keď ste menili peniaze v Albánsku v zmenárni, dalo sa to aj platobnou kartou, či treba mať hotovosť na výmenu?

janocka
10. aug 2023

@mahatta mali sme hotovosť. Nemenili sme veľa, všade kde sa dalo, platili sme kartou

mahatta
autor
11. aug 2023

@janocka Dík za odpoveď. Tiež keď sa bude dať budeme platiť kartou, len nemám ani predstavu koľko si tam zobrať hotovosť.

mahatta
autor
29. aug 2023

@janocka Hotel môžem odporučiť. Ja som bola spokojná. Pekný, čistý v okolí bol najkrajší. Personál ústretoví. Doporučujem priplatiť si izbu s výhľadom na more. My sme mali izbu na druhú stranu, na rušnú cestu. Keďže bývam pri hlavnej ceste, ten hluk sa dal vydržať. Kto nie je zvyknutý, môže mať s tým problém. Na noc sa dal hluk stlmiť okennymi žalúziami. Klimatizácia na izbe je tiež Ok. Čo sa týka jedla, nemôžem moc porovnávať. Ja som si vybrala vždy . Na obed a večeru boli aj výborné koláče. Manžel a syn sa išli najesť niekedy do restiky vedľa hotela ( výborný Hot-dog, done kebap). Slnečníkov na pláži bolo dosť. Bol tam jeden človek, čo otváral slnečníky keď niekto prišiel, takže sme hneď vedeli podľa roztvoreneho slnečníka, kde je voľné miesto. Bazén síce nie je moc veľký ( otvorený 11:00- 18:00 hod.), ale stačil. Väčšinou sa tam kúpali deti.

janocka
30. aug 2023

@mahatta dakujem za recenziu. Ano, v okoli je najkrajsi.. ine pekne hotely su potom na dost daleko a tam je uz plna plaz.
Rusna cesta je este ok, mne tam vzdy vadila zeleznica a vlak, kt. kazde rano okolo 7::00 trubil 😬

macik525
21. feb 2024

@janocka dobrý deň, môžem sa opýtať,hľadám nejakú cenovo prijateľnu dovolenku pre našu rodinu (máme 3 chlapcov) a našla som vaše príspevky o albánsku. Prosím vás, chodíte letecky? Máte nejaké odporúčanie na ubytko,prip transfer z letiska? Je to tam cenovo prijateľné? Dá sa v prijateľnej cene najesť,či sa oplatí zaplatiť All inclusive? Ďakujem za všetky rady a tipy a aj za odpoveď 🙏

janocka
21. feb 2024

@macik525 boli sme 3x letecky a raz autom (kvôli korone, aby sme sa vedeli rýchlo vrátiť, ak sa opäť začnú zatvárať hranice). Letenky sa dajú nájsť za fajn cenu keď sa kúpia dostatočne včas - z nízkonákladoviek do Tirany lieta Wizzair z BUD.
Transfer z letiska nám raz zabezpečil hotel, predtým sme si to riešili samostatne.
All inclusive je podľa mňa zbytočný, ak nemáte malé deti. Dá sa tam v pohode najesť za fajn cenu, kuchyňa je na štýl talianskej. Dole na juhu sú ceny vyššie ako napr. v Durrese. My sme boli 2x v Durrese v hoteli BelConti - malý hotel priamo na pláži. Nebol tiptop krásny, ale my sme sa tam chodili len vyspať, celý deň sme boli vonku. Bolo tam čisto, raňajky slušný výber.. Na obed a večeru sme tiež väčšinou chodili do tohto hotela, ale obedy a večere už neboli v cene pobytu. Ceny v reštauráciách o dosť nižšie ako v BA. Keď sme však raz boli na výlete dolu na juhu, tak tam už boli ceny v reštauráciách skoro ako v BA. Na juhu sú krásne pláže s bielym pieskom a tyrkysovou vodou

macik525
22. feb 2024

@janocka ďakujem za odpoveď. A prosím vás,ako ste si poriesili sami transfer? Lebo ideme takto 1x,preto sa pýtam. Pozerala som fotky hotela cez booking a vyzeral v pohode ten hotel,aj bazén 👍.
A môžem sa opýtať,je tam čo pozerať s deťmi? (Naši majú 10,8, 3r) okrem mora a pláží. Dá sa tam ísť na nejakú výlet? Keďže budeme bez auta 🤷🏻‍♀️ a more je čisté? Lebo niekde som našla,že tam bolo kopec vyplaveneho plastového odpadu. Ďakujem moc za všetko