Dovolenka v Bulharsku s 1 ročným dieťaťom

lus83
22. aug 2018

Zdravim vas, uz som prelustrovala vsetko, ale nenasla som adekvatnu odpoved. Este nikdy som nebola v Bulharsku a tak ma zaujimaju vase nazory. Ktora oblast je posla vas dobra? Rozmyslame nad Primorskom. Chceme last minute na buduci tyzden. Kde by to bolo fajn s rocnym dietatom? Dakujem pekne.

romiada
23. aug 2018

@lus83 my sme boli na zaciatku jula...maly mal vtedy 19mes. Dedinka Ahtopol 80km od Varny. Sli sme letecky do Varny...odtial taxikom (5ludi za 60eur cesta tam takze ok). Byvali sme v apartmanovom dome s vlastnym bazenom...more 200metrov... manzel bol spokojny napriek tomu ze more nie je jeho vysnivana destinacia....bol tam klud....ziadne "ibiza party" jak na Slnecnon pobrezi ...normalne kludne mestecko s malou promenadou (obchody, restiky,...) a molom s majakom . ..ovocie zeleninu sme denne nakupovali od miestnych ktori su velmi priatelski a mili. Nemali sme ziadne grcacky ani virozy...deti uplne bez ujmy...a to sme dokonca jedli v "Činskej restike" ktora vyzerala jak cigansky brloh (nebyt znamych ktori to mali odskusane tak tam ani nepachnem...ale varili famozne)

romiada
23. aug 2018

@lus83 a s dcerou som bola 7rokov dozadu (mala vtedy 4roky) na Slnecnom pobrezi...stravovali sme sa vonku...nic nam nebolo nikomu zo stravy. Len v Bulharsku musis ratat s vyplavenymi morskymi riasami na plazi hlavne po burke...ja som bola 3x v Bulharsku a zazila som to vzdy....teraz sme dokonca mali aj take mini meduzy ale neštipali

floriana_
24. aug 2018

@lus83 jednoznačne Nesebar! Slnečné ani za nič, to je samý hotel a milión ludí. Primorsko a tieto by som tiež nevolila. Nesebar mi príde najkludnejší a má najkrajšiu pláž, keďže tam nebýva tolko turistov. Prechádzky do starého Nesebaru sú tiež fajn 🙂

Aj tento rok ideme, letecky z Ba nás vyšiel all inclusive na 180€/osoba na týžden 🙂 bez cestovky.

lus83
autor
24. aug 2018

@floriana_ to fakt taka cena? Ako ste to našli? Ja som pozerala a letenky len 500 e by stali...

floriana_
25. aug 2018

@lus83 Pred vyše mesiacom som kupovala cez Ryanair do Burgasu za 60€ letenky na osobu.. a ubytko cez booking.
Posledné 4 roky cestujeme iba takto.. vždy letíme z Ba Ryanairom po Európe a ubytko si nájeme buď cez booking alebo hotels.com, cestovky nebudem podporovať. Mám pocit, že im ide tolko do vačku, že až...
Minulý rok sme boli na gréckom Naxose, a čo nás vyšlo na 350€, cestovke by sme za to isté dali 1500€ :D

nellita
25. aug 2018

@floriana_ to aj s dietatom takto cestujes na blink,riziko?

floriana_
25. aug 2018

@nellita jasné, vždy na blink. Pre mňa to nepredstavuje vôbec žiadne riziko. Vždy, keď hladam ubytko, tak si prečítam hlavne recenzie, otvorím mapy a pozerám ako to reálne vyzerá, aké je okolie, atď.. Je to super takto cestovať podla mňa.

lus83
autor
25. aug 2018

@floriana_ aj ja takto cestujem cez booking. Tusim raz v zivote som sla cez cestovku.