Dovolenka v Grécku - Paralia

cutty
18. júl 2014

Ahojte chystame sa tohto roku na dovolenku do Grecka-Paralia a bola by som rada ak by ste mi napisali nejake vlastne skusenosti ake to tam je. Hlavne co sa tyka plazi,ruchu, ceny ...proste co vas napadne 🙂 co sa tam oplati nakupit,co vidiet ...Dakujem Vam 🙂

denne73
18. júl 2014

Ahoj .Tak ja to toho moc nepoviem, pretoze presne tieto info sa snazim.najst na fb.🙂 My odchadzame v nedelu do Leptokarie.🙂 Vraj cey piorovnatelne s nami, yak verim ze ano, lebo.my ideme bez stravy.

mimik3
18. júl 2014

Paralia je uzasna! Bola som tam 3 roky po sebe, a urcite sa tam este vratim... na plazi je cisty piesok, v mori je dlho plytka voda, takze je to tam vhodne aj pre deticky...
Ceny su tam take ako u nas, ovocie a zelenina su este lacnejsie a oplati sa ich kupovat hlavne poobede a vecer, vtedy to maju za smiesne ceny. Priamo v Paralii je Lidl, v ktorom je presne to co u nas, takze s nicim nie je problem. Vsade sa dohovorite aj slovensky, a ludia su tam mili, ustretovi a budu si vas pamatat...
Zavidim vaaaaaam... 🙂

cutty
autor
18. júl 2014

@mimik3
@denne73 my ideme tiez bez stravy busom 🙂 mame objednane studia Relax,dufam ze budeme spokojni. Hlavne chcem aby bolo kde vecer vyst von a aby sa dalo nakupit ci uz jedlo alebo aj nejake vecicky 🙂

cutty
autor
18. júl 2014

@mimik3 a nie su v mori riasy ? Voda je aka? Tepla?

221girl
18. júl 2014

@cutty čo sa týka večerného ruchu ,množstva obchodov a podobne je Paralia asi bezkonkurenčne najlepšia v Grécku 🙂 hlavná pláž je taká...nijaká ...ale po bokoch (asi 5minút chôdze-kúsok ) je pláž krásna,voda teplúčka.Keďže ste v relaxe idete asi s globturom však? Robia ,,výlet,, za 5eur na trhy do Katheriny,oplati sa ísť všetko je tam za facku ... 6nektariniek ma vyšlo cca 40centov.Sú tam aj handry aj všetko...Chodte sa pozrieť na olympsku rivieru ,nie je to ďaleko ani peši,chodi tam aj vláčik...my sme si vzali korčule,je tam spravená taka cyklisticka cesta alebo také niečo popri mori,bolo to strašne super...keď si spomeniem na paraliu je to asi prvé čo ma napadlo,západ slnka,more ,korčule,zmrzlina...ak sa korčulujete stojí zato ich tam trepať.To by bolo asi tak všetko v skratke,dovolenka v parali bude určite skvelá,nemá sa vám tam čo nepáčiť 🙂

mimik3
18. júl 2014

@cutty riasy? ked je niekde burka a silny vietor, tak niekedy doplavaju a aj s meduzami (takymi priesvitnymi), ale to som ja z tych 3 rokov zazila dokopy asi 4 dni... voda je tepla uz v juni... 🙂
vonku to tam zije, my sme kazdy vecer chodili po obchodikoch, je ich tam strasne vela...
tiez sme boli autobusom a bez stravy, s jedlom problem nebol. Len zas my sme si zobrali aj par sackovych polievok a strasne nam chutil gyros, tak sme do restauracii moc nechodili...

150505
18. júl 2014

co ceny ako unas???vobec nie...draho je tam...ceny su supewr len na ovocie a zeleninu to je fakt za par centov...urcite by som si nieco brala z domu...gyros je perfekny
riasy niesu lena fakt ked nieco doplava

moni244
18. júl 2014

moji rodičia chodia autom už asi 4 roky len a len do Paralie, bez stravy a zbožňujú to tam, vždy si nájdu ubytovanie cez booking a idú aj teraz, zajtra vyrážajú na 10 dní

moni244
18. júl 2014

a čo sa týka stravy, keďže môj oco veľa nezje a mame stačia červené dyne na celý pobyt, tak ich to veľa nestojí ale tiež nakupujú v lidli a potom chodia na gyros, lebo tú porciu, čo tam dávajú, tak s tej sa oni dvaja najedia

150505
18. júl 2014

my chodime kazdy rok tiez auto a na tri styri tyzdne..Mam muza Greka a ma tam rodicov..cele Grecko mame obchodene..v Paralii mame rodinu...ale porovnat ceny z nasima sa teda neda fakt...noc co uz kazdy je inak narocny...ano oblecenie zelenina a tak je lacne...v restike urcite kazdy krat ked idem enchame 30-40 euro...a obchody no jogurty a tak cez jedno euro neviemk ci to je lacne...

denne73
18. júl 2014

@cutty moja a co.beriete sebou?? Myslim stravu.My dost nakolko Nely je celiatika.:(a kolko vreckove

150505
18. júl 2014

Moni244 hahaha to mas pravdu ja tam dyne milujem...su velmi dobre.. 😉

mimik3
18. júl 2014

nooo, pisala som, ze restauracie sme moc nenavstevovali, jogurty nejedavame ani tu, tak ceny neviem, ale my sme tam prejedli tak isto, ako ked sme doma... 🙂

150505
18. júl 2014

mimik3...neviem my ked ideme k moru na par dni bez jedla tak nechame dost penazi...teraz ideme do hotela all inklusive..ale urcite na par dni aj ze noclah hladame ..je pravda ze lidl je o nieco lacnejsi...ale tie supermarkety su drahe..nemyslim priamo jogurty to bol len priklad..myslim vseobecne je to drahsie..a to nehovorim ked pochybi drogeria..mne raz vysli plienky a pampersky skoro 20 euro..a kremy na opalovanie tak isto nehorazne ceny..tak to by som radsej brala viac radsej nech zostane...

cutty
autor
18. júl 2014

@221girl ano s globturom,boli ste v relaxe? Ak ano je to daleko od mora?lebo uvadzaju 120 metrov ale podla mapky sa mi to vidi dalej. Uz sa tesim 🙂

cutty
autor
18. júl 2014

Tak ste ma baby potesili ze je tam tak super 🙂 uz sa neviem dockat

cutty
autor
18. júl 2014

@denne73 tak neviem este presne co budeme brat ale kozmetiku, drogeriu, opalovaky to so sebou a vreckove cca 500 eur. Snad bude stacit 🙂 a vy ako planujete

denne73
18. júl 2014

@cutty no podobne.🙂

221girl
18. júl 2014

@cutty nebola som v relaxe ,ale isli sme v autobuse do troch domov tak viem ze tam sli.My sme mali najlacnejsiu variantu od nich ,uz nie je v ponuke ale bolo to krasne nove ubytovanie,vsetci v autobuse chvalili cestovku ze ma nadherne domy,akurat bus siel taky :D :D ...boli sme dvanasti vo velkom a nemal ani klimu,sklopit sa dala kazda stvrta stolicka..ale tak mala som 4sedacky sama pre seba tak mi to bolo jedno 🙂 .Kolky idete? 🙂

cutty
autor
18. júl 2014

@221girl ideme ja manzel a 6 rocna dcera. My sme boli s globturom uz viackrat na dovolenke a boli sme spokojni tak dufam ze sa nesklameme ani teraz. Su tam prosim ta niekde aj bankomaty ak by nahodou?

221girl
18. júl 2014

@cutty fúú to neviem,nepoužívala som ,ale keby aj nie v tej katheriny (7km chodi tam mestska) budu určite.Ale myslim si ,že také velke stredisko bankomat má.Ja som si brala stravu z domu na varenie,kupovala som len zmrzlinu,gyros,kukuricu a podobne ...kupila som si takmer vsetko co sa mi pacilo a minula som 120eur ,je to jedno z najlacnejšich stredisk v GR ,myslim si ,že 500eur by vam malo habadej stacit 🙂

denne73
19. júl 2014

@221girl prosim ta co vsetko si brala z,domu myslim stravu.

denne73
19. júl 2014

@cutty my na bankomat nespoliehame, vraj za vyber belike poplatky.Berieme hotovost.

denne73
19. júl 2014

@150505 prosim ta tak mi.napis kolko stoji mlieko, masoebo.mi ideme bez,stravy .

denne73
19. júl 2014

@cutty My ideme Vv tour a budeme byvat v apartman.dome Thisauridis .Myslim ze tak sa volaDole na prizemi by mal byt lekar.

denne73
19. júl 2014

jeminky ja si tu pišem sama so sebou:D

cutty
autor
19. júl 2014

@denne73 tak my tiez hotovost budeme brat ale ak by sme nahodou este potrebovali 😀

denne73
19. júl 2014

@cutty a ty už bališ? ha sa neviem dobaliť toto je na nervy

lucka1987
19. júl 2014

@cutty paralia je super, bola som tam tak 4 roky roky dozadu, cena skutocne celkom prijatelne, bola som tam bez stravy.. byvali sme asi 50 m od plaze. ovocie a zelenina dokonca lacnejsie nez u nas, len pecivo trochu drahsie / , mliecne vyrobky boli tiez drahsie ako u nas vtedy.. my sme sa prestravovali na salatoch a cestovinach, a obcas restika a gyros ...bolo to v case ked tam bola kriza a vsade strajky / vela pamiatok bolo vtedy zatvorenych, co bola skoda, plaz bola cista, kazde rano ju pravovali, bol na nej pekny vychod slnka spoza mora vidiet a kazde rano proi svitani rybarske lodky s kopcom musli na brehu, no taka romantika.. a doobeda sa to zacalo plnit / dost preplnena na moj vkus / more pozvolne stupanie, zazili sme pokojne ale aj rozburacane more, a asi len raz po burke bolo zakalene, inak fajn. z domu som si vzala dake cestoviny, nejake konzervy, nie vela, lebo kto by to vlacil / sla som vlakom / vtedy som za zajazd zaplatila 350 € / na 10 dni, bez stravy / + strava a vreckove co som minula asi do 200 € ...