Grécko Paralia

nikoll123
4. júl 2015

Ahojte dievčatá! O dva týždne ideme na dovolenku do Paralie.. chcela by som sa spýtať tých,ktoré ste tam už boli, aké sú tam pláže, ceny potravín v obchodoch a pod. napíšte mi hocičo, čo vás napadne, za všetko budem vďačná 🙂 😉 😎

rivenka
5. júl 2015

@nikoll123 Ahoj Nikoll, bola som tam dokonca dvakrát, ale ozaj dávno, čiže k cenám sa rašej nevyjadrujem, to sa môže meniť z roka na rok.. Pláže sú tam ale veľmi fajn, pozvoľné pieskové, v sezóne iste plné, hoci ktovie ako je to tam s turizmom teraz.. 😨 Sem tam nejaká neškodná chaluha, spomínam si aj na fialové medúzy, ale opäť, len sem tam napr po nočnej búrke a nijak nebezpečné... Inak mestečko si pamätám skvelo vybavené, taverny, pekárničky obchody od výmyslu sveta (napríklad aj kopec kožušníctiev pre húfy Rusov čo ta zvykli chodiť 😀 ), dosť veľké aby ste sa mali aj kde po večeroch prechádzať a neonudilo vás to... Je to aj celkom fajn základňa na spoznávanie okolia, neďaleko sú napr Thessaloniky a ak sa nemýlim aj Olymp je niekde v dostupnej vzdialenosti... Určite si užijete, prvýkrát som tam bola ešte sama ako decko a mám super spomienky 🙂

moni839
5. júl 2015

Ja som tak isto bola veeelmi davno. Musim povedat, ze bolo fajn. 🙂 Oproti Chorvatsku boli urcite prazdnejsie plaze a tym, ze je pozvolny vstup do mora, nebolo v mori hlava na hlave. Z vyletov odporucam Meteory. 🙂

cutty
7. júl 2015

My sme boli minuly rok a bola to super dovolenka. Pocasie vyborne, more teplucke, na plazi si staci zakupit napoje a mozes lezat aj na lehatkach - kazdy plazovy bar ma svoje lehatka, vy si na ne lahnete , dojde casnik, objednate si pitie, a tym uz mate zaplatene Aj lehatka. Plaze piesocnate, siroke. Je tam dlhaaaaa promenada s mnozstvom stankov, su tam mensie obchodiky ale aj Lidl napriklad. Ceny su podla mna uplne vyborne teda aspon minuly rok boli. Napr. Gyros 2,5 - 3 eur, frappe 2eur, grecky salat 4 eur. To je asi tak v skratke vsetko 😉