Dovolenka v novembri počas korony

emi_emi159
18. júl 2020

Ahojte , chcem sa opýtať na vás názor či sa podľa vás bude dať ísť v novembri tohto roku do Dubaja na dovolenku. Viem že od 7.jula sa vrátili do normálneho života a turistov púšťajú s negatívnym testom na covid19. Letenku treba kúpiť vopred (našli sme veľmi výhodnú ktorá možno o par dni už nebude) a tak by som ich chcela rezervovať a zaplatiť ale bojím sa aká bude situácia v novembri či to nebude horšie a potom mi už peniaze asi nikto nevráti za letenky však ? Dúfam že tam bude možnosť storna a vrátenia peňazí radšej si to priplatím. No chcem sa ešte opýtať či neviete náhodou či tam nemáte nejakých známych že ako sú na tom hotely alebo teda ako na tom budú. Či tam je už naozaj všetko otvorené. Mám strach lebo tam veľmi chceme ísť v novembri aj letenky som našla mega lacné aj ubytovanie. No neviem či sú tam nejaké obmedzenia a hlavne nikto nevie povedať čo bude v novembri no neviem napíšte mi aspoň vás názor naozaj ma to veľmi zaujíma. Išli by ste v novembri do Dubaja aj keď je situácia aká je ? Ďakujem 🙂

smejko25
18. júl 2020

@emi_emi159 ja ti poviem len tolko ze nechapem ludi co siiiiilou mocou musia ist na dovolenku v tejto situaci...ano aj my sme chceli ist s malou hoc len tu na SK do Tatralandie ale ani neideme lebo proste je situacia aka je...mozno to o rok bude este horsie alebo o mesiac lepsie ale to nikto nevie...

emi_emi159
autor
18. júl 2020

@smejko25 no totiž to , 2 roky sme neboli pri mori mali sme sťahovanie na druhý koniec Slovenska , nová robota atd , mali sme toho veľmi veľa za posledné 2 roky nedalo sa nám ísť nikam a keď človek nájde letenku spiatočnú do Dubaja za 94€ priamy let tak ako samozrejme to človeka láka. A emiráty sú veľmi bezpečné , len najhoršie je to že nikto nevie čo bude o 4 mesiace možno už ani nebudeme vedieť čo to korona je a možno práve naopak to bude katastrofa

evaachesa
18. júl 2020

@emi_emi159 ked je to take mega lacne, ubytko aj letenky, tak to riskni a v najhrsom o tych par drobnych prides ...mozno vtedy budeme mat aj 2. vlnu...to ti nikto nepovie na isto

yanni
18. júl 2020

Otvorene je ale nik ti dopredu nepovie, co bude v novembri. Ono Arabi su nevyspytatelni, ak sa len trosku nieco pototo, su schopni zase vsetko zavriet zo sekundy na sekundy. My sme, da sa povedat hned za rohom, po Ramadane vsetko otvorili (okrem hranic) a velmi sa to rozsirilo, tak zase vsetko zavreli a teraz pomaly otvaraju.

bluka2
18. júl 2020

Keď je tá letenka až taká lacná by som neriešila, že prídem možno o pár supov. Zasa na druhej strane, lacná letenka sa dá nájsť v dnešnej dobe aj pár dní dopredu...čo by bol môj prístup a teda, ja by som nebookovala, ibaže by to bolo fakt také lacné, že mi je to jedno

smejko25
18. júl 2020

@emi_emi159 ja to uplne chapem lebo my sme chceli ist k moru na druhy rok ale keby bola situacia taka aka je ani nerozmyslam zeby sme isli..radsej si kupim bazen na dvor a serem nato 🙂 lebo si predstav ze zatvoria hranice a co spravis ?
Moji rodicia chceli ist k sestre do Luxemburska ale to zrusili.. a to sme sa od Novembra nevidelk

nenne27
18. júl 2020

Ja tiez nechapem ze sa niekto teraz niekam trepe a to nie som pos...ta z korony ale skor toho co si kedy ktora krajina zmysli, ruska, testy, karantena...nelaka ma nic...pritom cestujeme po svete minimalne 2x rocne..neuzila by som si to tak ako za normalneho stavu.svet je teraz divne miesto:(

miskooo1987
18. júl 2020

November je ďaleko... nikto ti dnes nepovie aká bude situácia... možno voľne ako teraz, možno úplne reštrikcie ako na začiatku apríla...

mirage
18. júl 2020

Ak je to velmi lacne kup a uvidis. My ame tak boli teraz v Grecku. Ja som mala pocit bexpecia kedze Gr je pre nas " bezpecna krajina". Pri tychto arabskych krajinach som si nie az tak ista. Ty sa musis rozhodnut sama. Je to tvoja rodina a tvoja zodpovednost.

yanni
18. júl 2020

@mirage Co znamena pre teba "bezpecie"? Coronou sa modes nakazit hocikde a ani nebudeš vediet kde a kedy a od koho. Emiraty a ich susedske krajiny boli prve, co zavreli hranice a zaviedli velmi prisne pravidla, po tom, ako sa to s Cinou prevalilo. My sme mali skor vsetko zavrete, ci uz skoly alebo obchody atd. ako cela Europa dokopy. Ruska sa nosia bezne aj mimo corony, takze pre nas to nebolo nic nove. Skoly su stale zavrete (sice su prazdniny ale neotvorili) a ci otvoria v septembri je otazne. Ludia su disciplinovanejsi ako napr. v DE. V DE napr. zaviedli povinne ruska len nedavno, az ked bolo 200 000 nakazeny (presne cislo nepoznam).

lenuska9999
18. júl 2020

Ja by som to riskla. Keď je možnosť si priplatiť storno a vrátenie peňazí, tak prečo nie ? Pri najhoršom to potom jednoducho stornuješ. Ale letenku do Dubaja za toľko peňazí, už potom asi nezoženieš. Kto vie, možno sa do vtedy situácia vylepší..

mirage
18. júl 2020

@yanni bezpecie je moj osobny pocit. Ani pred koronou som sa v arabskych krajinach necitila komfortne. Nie je mi blizka ich mentalita. Uprednostnujem Europu. Ale opakujem, je to moj osobny pocit.

mirage
18. júl 2020

@yanni a este : Grecko je v zozname zelenych krajin pre SK, Dubaj nie.

amelie2017
18. júl 2020

Ak ti je luto par € za dovolenku, tak nekupuj. Druha vlna pride, u nas uz prichadza. Mamina ma letenku k nam kupenu, ale este sa netesi. Sice je to len o 2 tyzdne, ale ak prileti a hlavne odleti, tak to bude zazrak. Na dovolenku sa netrepe, len chce vidiet vnucku.

Radsej rok posetri a o rok nebude mat o com.

yanni
18. júl 2020

@mirage Ani Greci nemaju rovnaku mentalitu ako Slovaci. Vsetci juzania su viac menej rovnaki. Greci su straasne arogantni. Jasne, ako turista to nepocitis, kedze z turizmu ziju a hostovi sa strcia aj vies kde. Ked clovek zije v tychto krajinach, popripade s nimi pracuje, spoznas ich pravu tvar. ja napr Grecko nemam rada. mne stacilo raz a este aj greckeho kolegu a mala som dost. Zato ani po 5tich rokoch zivota v jednej z arabskych krajin nemozem povedat nic zle. jasne, su svojrazni, ale nikdy by ti neublizili. Zato Europa vobec nie je bezpecna. Co uz sa to tyka chorob, zavisti, kofliktov, atentatov, strielaciek, mafii atd. Nasa domovska krajina je DE. Clovek by si myslel, jaaaj ze aki organizovani atd. ale o tom po tom. A o bezpeci radsej pomlcim.

yanni
18. júl 2020

@emi_emi159 zial, musis sa rozhodnut sama. S obmedzeniami musis ale pocitat. Tie budu aj dalsi rok ci dva. Mozno viac, mozno menej. Ak je ta letenka naozaj taka lacna (a nie je to nejaky pofiderny podvod. Aka let. spolocnost?), tak kup, prinajhorsom prepadne. Hotel teraz bukovat nemusis, cez booking.com zabukujes lacno aj tesne pred odletom. November uz nie je sezona, voda studena, pocasie ako ktory rok, raz lepsie, raz horsie, cize volnych miest v hoteloch bude plno.

mogaa
19. júl 2020

@emi_emi159 ale nikto nemá vešteckú gulu aby ti vedel povedať čo bude v novembri.....situácia sa mení každý týždeň, pravdepodobne v zime bude najhoršia keďže sa nebude dať rozoznať kto má chripku a kto koronu a otestovať tisíce ľudí počas chripkového obdobia je nereálne....tebe je prt platné že teraz je tam všetko pootvárané a bez obmedzení keď v septembri-októbri môžu byť pozatvárané letiská a situácia bude uplne odlišná....

mogaa
19. júl 2020

@emi_emi159 inak k tvojej otázke či by som išla, nie nešla.....ak bude aj situácia dobrá keď tam prídeš, zo dna na deň môžu uzavrieť letiská a ostaneš tam miesto 10-14dní - 2mesiace, samozrejme na vlastné náklady lebo nikto ti nič nepreplatí a poistenie koronu nepokrýva.....rovnako očakávať že pre pár ľudí poletí vládny špeciál je nereálne....synovec je v Siera Leone - od kedy sa dostala do Afriky korona uzavreli letiská a stále sú uzatvorené.....

mirage
19. júl 2020

@yanni netvrdim, ze maju rovnaku mentalitu ako my. Nemaju. Su mi ako stredomorsky narod sympaticky a citim sa tam vitana. Moj osobny pocit. Ci to je Spain, Taliansko, ci Grecko. Neprecestovala som vela arabskych krajin, Iba Turecko Egypt a Tumis, ale nemala som tam taky pocit bezpecia a necitila sa vitana ako vo vyssie spomenutych eur.krajinach. Teraz sme byvali u greckeho znameho a tyzden sme stravili s jeho rodinou, priatelmi. Vsetko ok. Ja uprednostnim grecku lenivost a bordel pred arabskym pristupom k bezpeciu zenam atd atd.

janage
19. júl 2020

@emi_emi159 toto je otazka zo sudka vytiahnem vestecku gulu😉ak si chcete oddychnut, na SK je milion krasnych, tichych miest.
Ak chces vediet co bude v novembri teraz, to je ako pytat sa ake cisla vyhraju sportku. Mozu Ti tu povedat svoje predpoklady a to je asi tak vsetko.

jumama
19. júl 2020

Zrovna dneska som citala rozhovor s tym vedcom, co urobil slovenske testy na koronu. Podla neho na jesen pride druha vlna spolu korony s chripkovou vlnou. Vakcinu predpoklada,, ze bude az koncom roka. Zatial vypozorovali, ze je viac chorych a menej mrtvych, cize moze byt, ze virus je prenosnejsi, ale slabsi. No ako sam povedal, ze nevie. Nedokaze predpovedat, da sa spoliehat len na testovanie a cisla, ze iba mozeme byt lepsie pripraveni zasiahnut, opatreniami aj z lekarskeho hladiska.

queen_mary
19. júl 2020

Vacsinou peniaze vracaju, alebo vystavia voucher na nakup inej. My mame na januar kupene letenky na kostariku, mame tam objednany vlastny dom. Nie sme negramotni, aby sme nevedeli, ako sa postarat o svoje zdravie. Ak mozte, urcite bezte do toho 🙂

zabka000
19. júl 2020

@emi_emi159 sesternica žije 10 rokov v Dubaji a mali tam cez 23000 prípadov a nosila rusko aj vonku na tej horúčave. Bolo to povinné, tam netolerujú ľudí, co to nerešpektujú. Držím palce aby ste sa správne rozhodli.

mogaa
19. júl 2020

@queen_mary len ak nejdú cez cestovku a individuálne si kupujú letenky - je tam riziko že v krajine bude situácia zlá ale letiská budú fungovať - takže za letenky im peniaze nikto nevráti....a ak aj pôjdu cez cestovku a krajina nebude v červenej zóne, majú smolu ....

lucyluv
19. júl 2020

Ja som chcela ísť na prelome december/januar do thajska, plánujeme to už dlho, ale zatiaľ vyčkávame, aká bude situácia, som zmierená už aj s tým, že nikam nepojdeme.. podľa mňa je to moc skoro niečo predpovedať.

hettinka
19. júl 2020

@emi_emi159 nikto ti teraz nepovie, čo bude v novembri. Kúpila by som jedine niečo s možnosťou storna.
My sme aktuálne v Chorvátsku, kupovala som deň pred nástupom, lebo som čakala na vývoj situácie. Je tu úplne super, malo ľudí, prijemne “mimosezónne” ceny.

tanapeta
19. júl 2020

@emi_emi159 Trošku som nepochopila. 2 roky ste nikde neboli, tak teraz zrovna treba ísť. Ešte by som pochopila, keby ste mali dávno zaplatené a chodíte každý rok. Ale takto? My teda chodíme každý rok. Minulý rok 2x pri mori (naposledy práve v novembri) a nejdeme. Nejdem, lebo do novembra môžu letecké spoločnosti dávo skrachovať. Pretože bez cestovky by som sa v tejto situácii bála, keby som došla cestou domov na letisko a zistím, že let domov zrušili (čo sa môže kľudne stať v tejto situácii). A kopec iných situácií, ktoré my, čo chodievame stále niekde, isto poznáme.
Bála by som sa ostať niekde v Dubaji, bez letu naspäť, cestovné poistenie už možno aj neplatné, keby ma tam náhodou nechali 14 dní navyše v karanténe a podobné situácie. Kľudne môžu let domov aj zrušiť, lebo sa im lietadlo nenaplní.
Takže keď ťa to fakt láka k moru, tak by som išla jedine v rámci Európy a s cestovkou. Ktorá, v prípade zrušenia letu cestou domov, nech sa stará ona.
A že sa bojíš ísť, tak to potom, čo je za dovolenka?

jana_eyre_2
19. júl 2020

Existuje aj poistenie, ktoré ti garantuje preplatenie bud uz celej sumy, alebo časti nákladov ak nebudete môcť ísť.. skús si zistiť ci sa to dá uplatniť aj na vás prípad..

mogaa
19. júl 2020

@jana_eyre_2 na koronu sa poistenie nevzťahuje, len na klasické storno podmienky.....

jana_eyre_2
19. júl 2020

@mogaa no veď a čo je na tom, ze cloveku môže prísť do plánovanej dovolenky čokoľvek, aj choroba dieťaťa.. my si to platíme vždy keď musíme platiť dopredu práve preto, že nikdy nemôžeme na 100%vediet či sa nám podarí naozaj odísť..