Eurotrip s 2-ročnou dcérkou

domcurik27
1. feb 2023

Ahojte maminky, koncom júna sa chystáme na dovolenku s dcérkou. Bude mať vtedy skoro 2 roky. Problém je, že namiesto leteckej dovolenky pri mori naplánoval manžel dovolenku autom ala eurotrip. V Rakúsku sú na pláne 2 lokality po 2 dni. V Taliansku týždeň pri mori vrátane výletu do Benátok. A cestou späť Slovinsko. Ide s nami ešte jedna rodinka s 3 malými deťmi. Všetci sú ohromne nadšení okrem mňa. Ja si myslím, že neustále premiestňovanie v aute, ubytovávanie, vybalovanie, výlety v horách aj na pláži sú náročné pre tak malé deti a rozhadze im to celý režim. Vďaka ak ste dočítali až sem a za Váš názor na takúto dovolenku.

babovka2321
1. feb 2023

@domcurik27 ja by som to brala ako tvoj muz (a tiez mam takmer dvojrocne dieta).

nique
1. feb 2023

V pohode. Ja moje vlacim od malicka obidve ako maciatka. Aj na sluzobky (manzel robil babysitting po hoteloch, vecer sme boli spolu). Ide o to, ako sa nastavis ty, nie dieta. Ked budes v pohode, aj ono bude. Pozri sa na to tak, ze mas velmi luxusny problem. Vies, co by mnohe mamicky dali za to, aby mohli ist s detmi niekam aspon na 1 den? Nestresovat a uzivat si.

diewcatqoo
1. feb 2023

Jedine, co by mi na takejto dovolenke prekazalo, by bolo to, ze s nami ide dalsia rodina, kde su 3 male deti. Nerada sa totiz na dovolenke prisposobujem ostatnym. A viem, ze svoje dieta by som zvladla ukocirovat, ale 3 dalsie male deti znamena pre mna 3x viac moznych problemov, nez by som chcela 🙂

stanulienkat
1. feb 2023

S jedným dieťaťom je to úplne v pohode. Ak však idete so známymi, ktorí majú tri malé deti, zbláznite sa. Je to neustále prisposobovanie sa, kompromisy, iný režim, iné vychovanie.

Pre toľko malých detí z dvoch a viac rodin, je ideálna dovolenka na jednom mieste.

silviaa
1. feb 2023

@domcurik27 Ak budes ty v pohode, dieta to zvladadne bez problemov. Ja som bola pred rokmi s rocnou a trojrocnou na Kapverdach, precestovali sme tri ostrovy.

adeladulova
1. feb 2023

@babovka2321 uvidis ze sa ti bude pacit. 2r dieta je velmi prisposobive, viac akoby si cakala ☺️

sundew
1. feb 2023

@domcurik27 tak sa ti ani necudujem,je to o hubu hore dole vsetko vyťahovať z tašiek a zas baliť,pri takom dvojročnom este častejšie,baliť desiatu chystať veci do auta aby mu nebolo dlho,bavit ho atd. Neoddychnes si ale ze vobec. My sme toez s malym tak cestovali a som sa tesila domov ze si oddýchnem v praci 🤣

hviera81
1. feb 2023

a ako zvlada v aute dlhsie trasy? spi, hra sa, ci place?

sojorez
1. feb 2023

Nuz, ak mas rezimove dieta a potrpis si na to,tak to bude peklo pre dieta aj pre Teba. Boli sme tak na dovci s mojou sestrou, jej syn dva roky, moj rok a pol. Ich dieta rezimove, teraz sa spi, teraz sa papa, z prechadzky vecernej sa treba vratit skor, lebo co ak zaspi v kociari... Sestra v strese zo samotnej cesty, z dovolenky - nechodia casto... Maly prereval celu dovolenku, zo stresu ho zapieklo.. Nas je trerorodeny, od mala sme ho prevlacali jak maca v ramci rodinnych aktivit a vyletov, tak to zvladal uplne v pohode. Ale hlavne je to Tvojim nastavenim, ak budes Ty v pohode, da to aj syn.

babulkomale
1. feb 2023

@domcurik27 kym sme mali jedno dieta take male ako ty, isla by som. Ale s inou rodinou s tromi detmi ani omylom.

luccija
1. feb 2023

@domcurik27 išla by som, ale bez ďalšej rodiny s 3 deťmi.Ja mám rada spoločné akcie, ale vždy skončili zle a zistením, že nikdy viac s niekým.
Balenie,vybalovanie, cestovanie by mi nevadilo, ale zase berte ohľad na deti môžu spat v aute, kým niekam prídete už budú hladné...mrzuté.Ist so 4 deťmi o držku.ako sú veľké tie ostatné?

dorotenka333
1. feb 2023

@domcurik27 ahoj.necitam komenty.nemaj strach strach.zajtra vyrazame s 2detmi dodavkou do spanielska.jedno nema ani 2roky a druhe 6r.na 6tt ideme,spanie v dodavke bez ubytka.s prvou sme boli v spanielsku prvy krat takto ked mala 18mes.detom to neublizi...vela vidia a naucia sa.rezim sme vzdy dodrzali...spanok a jedlo,zvysok sa vyladil.odporucam cestovanie s deckami🙂

sojorez
1. feb 2023

@sojorez teda dcera 🙈

luccija
1. feb 2023

@domcurik27 spat môže aj na pláži a režimu by som sa nebala,tak večer bude spať v kočíku na promenade.Len mne by vadilo prispôsobovanie sa druhým my sme si ráno chceli pospať synovci nám trieskali o 07 na dvere celý pobyt sme mali ako ďalšie 2 deti navyše.Oni sú ranné vtacata chceli ísť na raňajky o 7 my o 9, my na loďku im býva zle, tak plakali, my sme boli na pláži a jedli cez obed v restikach oni cez obed na izbu pospať a prečo oni nemôžu jesť pizzu...bola som z dovolenky znechutená a odratavala dni.Dobre si to premydli

beky223
1. feb 2023

Záleží na tom, aký si typ ty. Zvládnuť sa to určite dá a x-rodín by si to užilo. Ja osobne by som si neoddýchla a s druhou rodinou už vôbec nie. Je tam veľká šanca že dieťa bude mrzuté a keď je mrzuté dieťa, mrzutá som aj ja 😄 už len tie presuny v aute, keď poznám, ako pri dlhšej ceste piští 🤯 ale toto má každý inak nastavené...

nikpa
1. feb 2023

@domcurik27 nikdy! Neznášam vláčiť decká autom dlhé trate, kade tade s nimi po pumpach po záchodoch, jeden sa pokadi, musíš zastaviť, umývať ho v umývadle na pumpe. Potom chce mlieko, zarábať za jazdy. Vyťahovať, napratavat opakovane do autosedačky. Toto je pre mňa nočná mora. Ja by som takto neisla ani za nič ale každá sme iná, pre niekoho to nemusí byť problém 🙂

u2jana
1. feb 2023

@domcurik27 myslim si, ze podobny vylet, ocenia skor vacsie deti. 2rocnemu je uplne jedno ci je v rakusku pri jazere, alebo doma v bazene ;)
Tak ber to tak, ze oddych teda to nebude, ale dobrodruzstvo ;)
Skor by ma hnevalo, ze manzel neda na moj nazor

zorkahorka
1. feb 2023

Tiez mam rezimove dieta, v lete nemal ani 2 roky a ani ja by som nemala odvahu ist s nim ďaleko. Boli sme 3x na morave, aj so starsim a tie cca 2,5 hodiny v aute im bolo dlho.nehovoriac o naplni vyletu. Kebyze neberieme biky, tak sa nudia. Deti nebavi chodit po mestach a obdivovat ich. Vzdy sme hladali aj preliezky a pod. A na par dni som musela prezriet,ze nespi v tu hodinu ako doma, ale ma obedny spanok posunuty na 16.h... bravali sme so sebou aj kocik,takze sa vyspal v nom, jedenie sme tiez nehrotili na presnu hodinu, vzdy mal nieco v ruke

zuzanaete
1. feb 2023

My sme boli s detmi (1,5 a 4 roky) takto cestovat na 8 tyzdnov. Konkretne - 2 tyzdne boli same presuny, potom 4 tyzdne na jednom mieste s vyletni a znova 2 tyzdne same presuny. Prve dni sme od starsieho poculi snad 1000x, ci sme uz tam. Potom pochopil, ze tam proste nedojdeme a zacal sa pytat, kolko noci bude spat v danom byte. Za mna absolutne skvela dovolenka. Rezim deti sme neriesili. Proste nejak vsetko islo tak za pochodu. Starsi si kazde ubytovanie pamatal podla najblizsieho ihriska. 🙂 Za mna je uplne v pohode takto cestovat aj s malymi detmi. Spajat sa s druhou rodinou moze byt narocnejsie, ale to uz vy ich poznate.

canis_lupus
1. feb 2023

Boli sme takto posledné leto s 3,5r, presne 2 dni Rakúsko, pár dní Slovinsko, pár Taliansko a cestou späť deň v BA (sme z Tatier). A povedala som, že takto už nejdem 😂 My sme ale teda stanovali (v SI a IT iba), takže k tomu plus stále balenie a rozbaľovanie stanu a pakšamentov 😁 S normálnym ubytkom by to bolo možno o kúštik lepšie. Syn to zvládal úplne v pohode, väčšinu cesty prespal, ale on nemá úplne pevný režim. Ten váš plán znie celkom ok, keď nad tým premýšľam. Ja by som kľudne išla aj tento rok, Slovinsko a Taliansko sú úžasné, mne sa viac páčilo v Slovinsku. Ale už len tak, že jednu noc zastávka v AT, potom aspoň týždeň na jednom mieste a cestou späť niekde inde v AT zastávka na noc, lebo muž si ma tak dlhú cestu a ešte aj so synom netrúfa.

jumama
1. feb 2023

My chodime takto stale, ale az od 4 rokov dcery. Ona ako mensia v aute grcosila, tak skor sme nemohli na take dlhe ist, to by bolo naozaj ciste utrpenie. Vase dieta ako znasa cesty?

Nase zasady boli - lahka strava, aby negrcosila, pocas cesty napriklad suchy rozok alebo tycinky, voda, caj, nic ine. Mali sme zabalene vsakovake hracky - babiky na obliekanie, cesanie, knizky, karticky vseliake, magneticke knizky..., Len take 2 rocne je tazsie zaujmut, mozno vam ale zas viac pospi.

Aj balenie sa da prisposobit - napriklad si na prve dve zastavky nabal zvlast tasky, aby ste nemuseli vybalovat vsetko. Aj my sme sa zvykli presuvat s medzizastavkami a riesila som to tak, ze som mala zvlast tasky s vecami pre vsetkych na 1-2 dnove ubytko.

Mavala som nabalenu zvlast tasku na kupaliska/plaze - plavky, uteraky, crocsy, kremy - ked sme zastali a chceli ist k vode, tak sme len tu tasku vzali. Zvlast sme mali tasku vsakovakej obuvi - to sme si len vzdy vybrali, co sa nam prave hodilo a ostatne hodili do tej tasky. A zvlast tasku s kozmetikou a liekmi. Cize pri kazdom ubytku som vzala jednu tasku a kozmetiku a bolo. Vo finalnom ubytku si to vies skonsolidovat, upratat, zase na cestu spat podobne pripravit, ale na tych medzizastavkach minimalizujes balenie, vybalovanie...

Aj my sme chodili cez Benatky, a kazdy krat tam bolo viac a viac ludi. Navyse take malinke deti - a maminy s nimi si to moc neuziju v pamiatkach. Deti letia prec, ty si nic nepozries a lutujes prachy za vstupne... V lete byvaju aj nekonecne rady, naozaj iba ak kvoli atmoske sa poprechadzat... Ked by ste sa presuvali s lodkami /tymi hromadnymi, nie gondolami), byvaju preplnene, ale zase ak by ste mali kocik, byvaju slusni, pustia. My sme vzdy chodili na ostrov Murano, tej je najvzdialenejsi, ide sa tam asi pol hodku, ten nebyval taky preplneny ludmi a su tam rozne sklarne a ochody so sklenenymi vecickami, aj majak...

belllinka
1. feb 2023

Mne to znie skôr ako horor a nie dovolenka. Stále sa vybalovať a znova baliť, presúvať + prispôsobovať sa ďalšej rodine s tromi deťmi.

bluka2
1. feb 2023

Keď si zoberieš malo veci, nebudeš musieť vybalovat 😀

zorkahorka
1. feb 2023

A este mi napadlo... tiez s nikym nechodime,ale 3 deti mozu byt aj vyhodou. Tvojmu dietatu bude veselsie, zabavi sa s nimi a nebude visieť na vas. Len musis teda upustit od striktneho drzania sa rezimu a prepnut na výletný,lebo sa zblaznis. Doma ho potom napravis, za par dni budes mat zasa rezimove dieta
Ber to ako trening do buducnosti, naučíš sa vela veci s detmi improvizovat v case a priestore 😉
Sa mi to hovorí, co? A sama na taky trip odvahu nemam 🤣 ale... chut by bola 🤣 aj napad od muza uz taky padol.

luccija
1. feb 2023

@canis_lupus kde ste boli v SI pri mori či hory?

babulkomale
1. feb 2023

@dorotenka333 fuuuuu, to si este aj tehotna ked píšeš ze idete na 6 tt - 6 tyzdnov tehotenstva?

dorotenka333
1. feb 2023

@babulkomale nie jedno t som chcela...6tyzdnov

dorotenka333
1. feb 2023

@babulkomale a mozno aj hej,clovek nikdy nevie,kedy nejaka dusa pride😀

canis_lupus
1. feb 2023

@luccija boli sme pár dní pri Blede a potom pri Izole tiež, takže aj aj 😀

yanni
1. feb 2023

Super ale bez tej dalsej rodiny. My vlacime po svete deti prakticky od pocatia. NIKDY neboli problemy. Akurat by som NIKDY nesla s inou rodinou. Ja sa prisposobujem len svojim detom, nasej rodine. My mame tiez uz naplanovany trip do Kalabrie autom. ca. 3 tyzdne s medziprestavkami a prespanim na urcitych miestach v Taliansku a v Kalabrii potom ca. 5-6 dni a spät zase nejake mesta pokukat.