Lacné letenky - Kiwi aplikácia

malickapatricia
24. sep 2022

Ahojte 🙂 Máte prosím niekto skúsenosť s aplikáciou kiwi? Ponúkajú celkom lacné letenky, pripadne ak máte skúsenosti so stránkou Pelikan (tam. Mi tie ceny prídu až nejak príliš nízke) ďakujem 🤗

petamich
24. sep 2022

aj Kiwi aj Pelikan su len re-sellery, agreguju letenky od leteckych spolocnosti a predavaju dalej, v zasade to mas jedno od koho kupis, ja mam skusenosti s oboma a nikdy nebol ziadny problem, negativne recenzie som videla na oboch rovnako

liljana
24. sep 2022

Problem so sprostredkovatelmi je, ze ked nastane problem, prides o peniaze. Letecka spolocnost s resellerom si ta budu pohadzovat medzi sebou, ze problem nie je na ich strane ale na druhej. A nicoho sa bez sudu nedovolas. Aj pri zmene letenky platis dvojity poplatok. Jeden za servis od Kiwi a druhy leteckej spolocnosti.

loginexistuje
24. sep 2022

ja som kupovala predtym aj cez nich alebo napriamo cez letecku spolocnost pre pelikan a spol je problem ze ked zrusia let rok sme cakali na vratenie penazi pri leteckej spolocnosti tak mesiac
uz kupujem skor priamo letenky

slovenka753
24. sep 2022

Ja vyhľadáva na kiwi ale kupujem vždy priamo od leteckej spoločnosti.

didi35
24. sep 2022

Kiwi a pelikan využívam len na vyhľadávanie letu, potom si daný let kupim priamo cez leteckú spoločnosť. Dokonca o pár EUR lacnejšie. Problem cez kiwi je napríklad ten, že dodatočne nevies dokúpiť batožinu len jednej osobe, ale len všetkým osobám v rámci rovnakej rezervácie. To je úplný nonsens.

queen_mary
24. sep 2022

@slovenka753 presne tak aj ja. Cez kiwi ich najdes a napriamo potom kupim.

bluemoon24
24. sep 2022

@malickapatricia presne jak ti radi kocky nade mnou. V zadnem pripade nekupuj pres kiwi! (ani pelikan) - kdysi to bylo fajn, ted uz ani omylem 🙂 mrkni jeste na skyscanner.com, tam to maji podle me nejlepe udelane, ale zase jenom mrknout na letenky a koupit primo na strankach letecke spolecnosti

kacusik69
1. okt 2022

dnes si cestujuci museli platit za sluzbu, ktoru si “zakupili” u Kiwi… papier znesie 🙂 realne to zaplatene nemali = este vyssi nez vyssi poplatok za to, co by cez oficialne stranky prepravcu mali lacnejsie… tolko ku Kiwi a pod. - ako clovek ktory s tym prichadza do styku den co den, neodporucam kupovat letenky cez akehokolvek sprostredkovatela… momentalne najviac skody robi prezmenu opodo, ale kiwi sa tiez drzi vysoko