Máte skúsenosti s dovolenkou v Thajsku ?

jana585
13. apr 2019

Prosím poraďte co všetko zbaliť na dovolenku do Thajska. Ešte som nikdy neletela ani. Idem na 11dni. Bez dieťaťa. Koľko môže mať batožina a príručná batožina a co všetko ste si brali so sebou do lietadla?
Ďakujem za prijemne odpovede ❤️. No som neznalec

tenerifka
13. apr 2019

@jana585 co sa tyka batoziny, zalezi, s kym letis, precitaj si na stranke leteckej spolocnosti podmienky, lebo je ine lietat v ramci Europy s Ryanom a ine letiet s Thai alebo Eva air do Bangkoku. Do lietadla pohodlne oblecenie a mikinu(deky co davaju su tenke), a do Thai same letne veci, nic teple a menej veci, netahaj pol skrine, ak ides k moru, tak aspoñ 2-3 plavky, idealne je zbalit sa do maleho kufrika do 10 kg a do lietadla prutenu kabelku ci maly batoh s osobnymi vecami

natinka36
13. apr 2019

@jana585 my sme tam boli mesiac takze ja som brala 20kg batozinu a kabelku do lietadla, zalezi s kym letis podla toho si pozri rozmery batoziny.
Ale popravde ani mi toho tolko nebolo treba tam maju vsetko.

tenerifka
13. apr 2019

@natinka36 ved to, ze je ine ist na 10 dni a ine na mesiac. Ja som bola s 2 dcerami a kazda z nas mala 1 maly kufrik, a to sme boli na 2 tyzdne hore-dole Bangkok/sever Thajska/ostrov. Hocikde po svete som videla Ciñanky, napr.prileteli na 5 dni na Maldives a kazda tahala obrovsky kufor, no sedlane, bolo hned jasne, ze je to prvykrat co niekam leteli

jana585
autor
13. apr 2019

@jana585 sak ved to. Preto sa pýtam. Mame ísť z Wien do Dubaja, z Dubaja do Bangkoku a odtiaľ na ostrov loďou. Ved to, či mi stačia plavky, spodné prádlo, kozmetika a pár šiat. A nejaké dvoje žabky. Nech sa zbytočne nebalim a budem nadávať 😅

sisaka
13. apr 2019

@tenerifka si ma rozosmiala, že sedlane s veľkým kufrom 😂 Zabúdaš, že v dnešnej dobe chodia niektorí ľudia na dovolenku urobiť celu photo shoot pre ich instagram, blog/vlog a neviem čo ešte, tak musia trepať so sebou celú garderóbu, aby náhodou nemali na zábere rovnaké tričko či rovnaké flip flops, alebo nedajbože by im cely outfit farebne neladil 😅🙄

tenerifka
13. apr 2019

@sisaka ale toto boli fakt sedlane, na Maldives, kde je na zemi len piesok tak v steklach, a v mori pri brehu v metrovej vode so zachrannou vestou. Z Ciny maju lacne lety, ale potom na ostrovoch nezostanu viac ako 4-5 dni, lebo si to nemozu dovolit

tenerifka
13. apr 2019

@sisaka inak v Caribe som videla len Korejcov z Kanady a ti boli OK, dufam, ze Ciñanov v Mexiku nezazijem, su strasne nevychovani, drzi a hlucni, neohladuplni

sisaka
13. apr 2019

@tenerifka Číňanov som v Mexiku nevidela, mali sme ich ale raz na exkurzii na Kube a spĺňajú tvoj opis 😅 (jedna ženská tam pri výklade sprievodcu v relatívnom tichu normálne s prepáčením prdela! , až sa všetci obzerali)
Mna vždy pobavia Rusi - ženy vyobliekane, muži s bruchami natiahnutými v tričku Adidas alebo Nike, vždy pripití a v kuse fotia, čo jedia, ak sú na večeru krevety, vždy si dávajú kopec na tanier a fotia to. Neviem, či je to nejaký luxus v Rusku, či čo...

tenerifka
13. apr 2019

@sisaka Ruusov som raz tiez zazila na Maldives(nastastie len raz), ich asi 6-rocna dcera chodila pocas vecerneho predstavenia vykonavat potrebu pod drevene molo, a v restike si vzdy nechali nalozit plny tanier ananasu a potom to vobec nezjedli

juliet86
13. apr 2019

@jana585 zalezi aj do akeho hotela idete resp. aky mate program...co sa lietadla tyka ja rada lietam s ruksakom. do ruksaku si dam jeden hruby tmavy sal pripadne ine oblubene oteplovadlo. teple ponozky. do lietadla fakt ze v pohodlnom obleceni tenisky leginy mikina. dalej do ruksaku nahradne tricko gatky. plus si zobrat zabky a plavky zubnu kefku tuhy deodorant.ak by mi stratili batozinu nech si viem prve dni uzit kym mi ju najdu. do ruksaku si zbal aj prazdnu flasu napr. krytku na oci stuple. do priesvitneho uzatvaratelneho sacku oblubenu kozmetiku kazdu max so 100 ml max 10kusov. dalej osporucam casopis alebo knihu. a vlhcene obrusky na tvar plus dezonfekcne. takisto dezinfekcny gel na ruky a labelo. do velkej batoziny oblubene saty tricka sortky uterak. prosto tvoja letna klasika. opalovacie kremy poopalovacie kremy pripadne repelent. uzi si to. mne sa thajsko pacilo viac ako sri lanka aj ako bali je to moja srdcovka

spageta1
16. apr 2019

V Thajsku som uz bola 5x, urcite sa Ti bude pacit a ešte som aj bývalá letuška 🙂 Batožina štandardne 20-23 kg a príručná 7-10 kg. Mala by si to mať napísané na letenke. Do príručnej si nebaľ žiadne tekutiny, pasty, krémy, lebo ti ich vyhodia. Môžeš mať max. 10 x 100ml. Neviem či ideš cez cestovku alebo nie, my chodíme len na vlastnú päsť a v takom prípade dostaneš v lietadle aj deku, aj vankúš, aj jedlo a pitie, takže si nemusíš brať nič, len niečo na tvoju zábavku. Hlavne sa neobleč do letných vecí, lebo v lietadle zmrzneš 😀

tenerifka
16. apr 2019

@spageta1 v lietadle dostane deku, jedlo aj pitie aj vtedy, ked ide cez cestovku, nielen ked ide na vlastnu past

tenerifka
16. apr 2019

@spageta1 a takisto ma aj v economy svoj vlastny maly TV s filmami, hudbou a zabavkou

edulkobaby
16. apr 2019

ja som bola na mesiac, oblečenia stačí máličko, fungujú tam pouličné práčovne, ráno prinesieš, večer si odnesieš opraté a poskladané