Musí s cesotu do zahraničia súhlasiť bývalý?

buchtickasima
17. sep 2018

Ahojte. Neviem ci to patri sem ale skusim. O 2 tyzdne chceme ist s priatelom na 4dni do Talianska aj zo synom. Problem je ze syn nieje jeho. Potrebujem suhlas od byvaleho na vycestovanie ? Riesilk ste to niektora. Dakujem za odpovede

arasidka123
17. sep 2018

@buchtickasima boli ste zosobášení?a je teraz zverený syn len do tvojej starostlivosti? Ak áno tak len stačí ak mu oznámia,súhlas nepotrebuješ..ak by však chcel on zobrať syna niekam,tak tvoj súhlas potrebuje.

buchtickasima
autor
17. sep 2018

@arasidka123 neboli sme zosobaseny a je zvereny do mojej starostlivosti.

arasidka123
17. sep 2018

@buchtickasima tak nepotrebuješ súhlas..iba mu oznam že ho berieš niekde..

eva8
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
monane
17. sep 2018

nepotrebuješ súhlas 🙂 keď ste neboli zobratí a máš ho vo svojej starostlivosti tak ide len o to aby si s ním on na tú dobu niečo iné nenaplánoval, nech nemáte zbytočné zvady 🙂

conspi
18. sep 2018

@buchtickasima pokiaľ viem, tak to roky funguje tak, že ho nepotrebuješ ale odporúčajú ho... Hlavne pre prípady zlých vzťahov... Môže mu rupnúť v bedni a udať Ťa za únos dieťaťa a vôbec nie dôležité či ste boli alebo neboli zosobášený...

sandrittka
1. okt 2018

neviem odkial mate dievcata tieto info ale ja mam syna tiez s byvalim neboli sme zosobaseny, maly ma jeho meno ja svoje a potrebujem suhlas ako do ktorej krajiny (treba si zistot na ministerstve alebo na ambasade) ale pre istotu mi poradili vzdy nosit zo sebou rodny list aby som dokazala ze syn je moj aj ked nemame rovnake priezvisko ....

buchtickasima
autor
8. okt 2018

Bola som odcestovana 4 dni v Taliansku. S toho nas 2x kontrolovali suhlas som nemala, pozreli doklady a este aj popriali peknu cestu