Som v 7 týždni a chceme ísť na dovolenku

michalka55
1. aug 2012

Som v 7.tt a chceli by sme ísť s manželom na dovolenku bud do Talianska alebo do Chorvátska..neviem či je lepšie ísť autom alebo letecky?? Viete mi poradiť? dakujem

zuzito8
1. aug 2012

ja by som šla autom.... keby niečo, môžeš odísť kedykoľvek domov 🙂

kkl82
1. aug 2012

ahoj. my sme minuly rok boli na dovolenke v chorvatsku cca 9-10tt. treba si len davat pozor na horucavy, nemala by si sa prehriat a ani sa moc opalovat. ale inak v pohode, oddychnes si a vela si aj pospis (teda, ja som prespala pol dovolenky). lepsie je ist autom, najma ak mate klimu, tak je to bezproblemove. ale ani letecky na taku chvilku by nemalo ublizit. urcite by som ale neletela mimo europu. niektori lekari neodporucaju lietat v prvom a poslednom trimestri vobec, kvoli vysokemu tlaku pri vzlete a pristavani... keby som mala ist znova, tak len autom, prave kvoli tomu, ze je to flexibilnejsie.

michalka55
autor
1. aug 2012

@zuzito8 @kkl82 ..dakujem 🙂 ja som tiež skor za to auto.. len neviem ci taka cesta napr. do talianska nie je az moc ...

zuzito8
1. aug 2012

@michalka55 my sme boli v taliansku pred dvoma týždňami, to som bola v 22.tyždni. bolo super.. a cesta tiež v pohode... trvala nám 8 hodín a to sme mali tri prestávky

m.i.r.i
1. aug 2012

@zuzito8 ja sa tiez prihovaram ze ked, tak za auto..aj ked zas v 1 trimestri je to aj rizikove...zalezi samozrejme ako sa kto na to pozrie, ale ja som v 7tt prisla o babo ked som otehotnela znova, tak mi aj lekar odporucil radsej pockat s cestovanim do konca 1 trimestra..a ked uz ist, tak v 2 trimestri a na take miesta, kede je dobra dostupnost a lekarska vybavenost keby nieco..mna posielali sluzobne do Maroka, to teda ani nahodou nebolo nieco co som chcela absolvovat a lekar to vyslovene nedoporucil..
Chorvatsko je hadam fajn, ja viem, ze nikto neche privolavat nic zle, ako sa hovori, tehotenstvo nie je choroba, ale je jasne, ze s organizmom zeny sa deju velke zmeny, kazda znasa vsetko inak, ci uz nevolnosti ci rozne komplikacie, tak ak si nechcete odopriat tu dovolenku tak urcite nieco blizko a sla by som asi radsej autom

suelop
1. aug 2012

Pokial tehotenstvo dobre znasas tak dovolenka - preco nie? Ja som v 7tt vyliezla na Solisko 🙂)) a to niesom ani nahodny sportovec a moja kondicka - vlastne ja ani ziadnu nemam... 🙂) jedine co mi tento vylet zneprijemnilo bola nevolnost. Ked sa budes setrit a prilis neslnit tak si chod oddychnut a tiez by som odporucala auto.

reluska
2. aug 2012

záleží ako prebieha tehu, a ako sa cítiš, osobne radšej autom ako letecky /možný rýchlejší navrat na SVK, prestávky počas cesty / Ja som napr. v nedelu hrala tenis a v stredu rodila... / a to som prenášala 🙂 /osobne myslím že more nikomu neublíži, skôr ppomôže..samozrejme že sa tehu žena nebude hádzať do silných vĺn 🙂 🙂 nemalo by sa nič zlé stať...

tinki
2. aug 2012

@michalka55 myslím, že vzdialenosť je približne rovnaká či Tal., či Chor., tak ako píšu baby, radšej autom..Môžeš si spraviť prestávku, kedy chceš, odísť kedy chceš..Počkaj aspoň do 10. - 12. týždňa..Ak budeš v pohode, tak si to užiješ.. 😉

martuska75
3. aug 2012

Odporúčam cestovať v 2. trimestri - aj ja som tak bola tehotná na dovolenke a všetko bolo v najlepšom poriadku. Veľmi som sa neopekala - len som si ležkala pod slnečníkom alebo vo vode a úúúplná paráda. Bola to moja zatial najlepšia dovolenka. Samozrejme výlety som obmedzi kvôli teplu len na večerné/nočné - žiadna divočina len pianko. Išli sme letecky a pre mňa lepšie ako sedieť x hodín v aute. A odporúčam vybrať nejakú klasickú destináciu žiadna exotika - keby dačo nech je tam po ruke lekár. My sme boli na Sicílií a pohoda. Jediné riziko bolo, že som bola hrozne "žravá" a ešte aj fantasticky varili - pribrala som tam 3 kg !!!

vlatom
3. aug 2012

Ahoj. Tak ja trosicku s dovolenkami robim, resp. ich predavam a z tohtorocnej skusenosti mozem odporucat: Taliansko i Chorvatsko v pohode autom, letecky som toho nazoru ze by sa nemal pokusat osud, i ked myslim si ze problem by nemusel byt. My sme mali po dlhej dobe možnosť vypadnuť z domu, objednali sme si egypt - ze aby sa zadarilo babo na dovolenke. Zajazd som kupil, zaplatil a manželka tyzden pred dovolenkou mi oznamila ze je tehotna. Bola 3-4 tt myslim, no nevahal som ani minutu - zajazd sme stornovali. Urcite do takych krajin ako Turecko, Egypt, Tunisko az s babom na svete, ziadna dovolenka v "brusku". Zase na druhej strane vela rodicov je nezodpovedných i po narodení. Včera som mal klientku ci nemozeme jej predat dovolenku autobusom do bulharska s 3 mesacnym babom. Jednoznacne som to odmietol predat... Ale to som odbocil od kladenej otazky- riesil som to i s gynekologom kamaratom - letecky radcej nie, autom v pohode. Ale Europa

maznacik007
3. aug 2012

ak ist tak autom... ale osobne by som v prvom trimestri nestla az v druhom ja som mala brutalne nevolnosti a boli sme na dovci sice len na svk ale mala som veru problem prezit tu cestu v aute.... a moc som z tej dovolenky nemala ... kedze som dost vracala

radlinka
3. aug 2012

Kludne chod tak, ako vam to vyhovuje, je jedno ci autom alebo lietadlom. Oba prostriedky som absolovala aj vo vysokom stadiu tehu a uprednostnovala som letecke spojenie a menej cesty. Ak sa citis v pohode a nebyva ti spatne, tak nie je o com debatit, hlavne si treba davat na seba pozor, dodat telu a babatku tekutiny a zdrzovat sa v tieni, pripadne na plazi skoro rano/vecer. Treba si vybavit aj dobre poistenie pre tehulky (neviem ci existuje speci poistka na SK, asi iba zdravotna) a vsetky ostatne veci so sebou, kt. budes potrebovat. Krasnu dovolenku zelam. 😉

mummy01
3. aug 2012

@michalka55 necitala som vsetko ale ked som bola tehu v 12tt boli sme autom v chorvatsku.Cesta tam bola v poho,sli sme v noci ale spät tak to bola jedna katastrofa....to sme sli cez den a mne bolo strasne zle,skoro som skolabovala.Bolo teplo,a snazili sme sa byt co najrychlejsie doma a to asi bola chyba lebo sme mali malo prestavok.Takze ak pojdete autom robte si vela prestavok,inak dovolenka bola super.

johankaa
3. aug 2012

ahoj, v každom prípade ešte sa poraď so svojím lekárom. ja som cestovala letecky v 7. mesiaci na zakynthos a prebehlo to bez komplikácií. môj lekár mi vravel, že na cestovanie je najvhodnejší 2. trimester.

lucinocka
3. aug 2012

@reluska nesuhlasim s tym ze more nikomu neublizi, takmer kazda druha chorvatka rodi s nejakymi infekciami a bakteriami co nachytali v mori..

dolce251
3. aug 2012

Ja len z vlastnej skusenosti napisem, ze by som na dovolenku v 7 tt nesla. Bol to necely rok co sme sa snazili o dieta, nedarilo sa, tak sme si povedali ze ideme na dovolenku, ze tam sa mozno zadari. Tyzden pred odletom som sa dozvedela, ze som tehotna....nevedela som, co mam robit, radila som sa s lekarom, ten mi vrelo odporucil, ze mozme ist, ze tam nevidi ziadne komplikacie a oddych pri mori mi len pomoze. Tak sme boli letecky na korfu, setrila som sa, vobec neopalovala, brusko si stale zakryvala a vela spala. Bohuzial, po dovolenke sme o babatko prisli. Vsetci mi vravia, ze to nebolo tou dovolenkou, ved mozno ani nebolo, tazko povedat, ale keby som sa mala rozhodnut este raz, tak na dovolenku nejdem. Momentalne je to uz 2 roky od tej dovolenky a babatko sa nam stale nedari.

petribela
3. aug 2012

Ja som tiež radšej nešla,prvé tri mesiace bývajú kritické..radšej si tento rok odpustím dovolenku.Pritom sa hovorí, že 2 trimester je bezpečný,ale každé tehotenstvo u ženy je iné,ale radšej netreba riskovať,aby si to človek potom nevyčítal.Detičky rýchlo vyrastú,tá dovolenka bude o to radostnejšia,veľa zdravia všetkým tehuľkám:o

hradnapani
3. aug 2012

pridavam sa k tym, co by radsej nesli v 7-8 tt, je to krehke obdobie kedy sa moze stav z minuty na minutu zmenit, hoci sa pritrafi len jemne krvacanie, tak je to lepsie riesit doma ako stresovat na pohotovosti v zahranici. Po skoncenom tretom mesiaci by som isla, tiez asi radsej autom, ale ani lietadlo by uz nemalo narobit problemy. Takze dovtedy radsej oddychovat na Slovensku, pripadne v blizkom zahranici.

malapepka
3. aug 2012

@michalka55 Ahoj. Ono je ťažko predpovedať, ako sa ti môže stav zmeniť, či tu, alebo na dovolenke. Ak si pevne rozhodnutá, že chceš ísť, tak auto a zistila by som si (pre istotu) blízke zdravotnícke zariadenia, dala sa pripoistiť. Cesty autom by som sa nebála, rodičov mám v Ríme (1300 km) a cestu hore-dole všetci znášame v pohode. Niečo mäkké pod zadok, veľa vody a zastávok po ceste. 🙂
Z mojich skúseností viem, že by som si tento rok dov. odpustila. V začiatkoch teh. som začala špiniť, krvácať a musela som vyhľadať lekára. Keď som bola doma, bolo to jednoduchšie. Ale tam? Teraz som tiež priklincovaná doma, vďaka Bohu, drobec sa udržal, a VôBEC mi to nevadí, kvôli nemu to s radosťou obetujem. Ešte si tých dovoleniek užijeme!!! 🙂
Som zvedavá, ako sa nakoniec rozhodneš. A pohodové tehu prajem!!!

isiska
8. aug 2012

Ja som bola v 8tt letecky na Korfu pri prvom tehu. Vtedy ma to ani nenapadlo nejak riešiť, už si nepamätám či som sa pýtala lekára, ale asi aj áno. Ináč mne celý čas bolo dosť zle ☹ , takže som si to až tak neužila, ináč všetko bolo v poriadku. Najlepšie je spýtať sa lekára, ak je všetko ok, tak by to nemusel byť problém. Asi by som šla autom, lebo ak by niečo, tak sa môžte v pohode zbaliť a vyraziť domov. Záleží na tebe, či si trúfneš.

mirreckall
8. aug 2012

my sme sa práve vrátili z chorvátska po 2 týždňoch, a bolo úplne super 🙂 žiadne ťažkosti, užila som si aj more, aj prírodu aj slnko...