Storno poistenej letenky Ryainar

marivka
16. jún 2014

Ahojte, mám kupené letenky na dovolenku s odletom o 3 tydzne, spoločnosť Ryainair...dala som si ich poistit proti stornu v poistovni, máte niekto skúsenosti so stornovaním prípadne prebookovaním lenenky u nich...syn má totiž nábeh na kiahne a ako teraz s hrozou zistujem, táto spoločnosť vraj nevydáva doklad o storne letenky, ich storno je 100% sumy - to som vedela, ale počítala som s tym, že ak stornujem let v predstihu, bez problemov sa to dá s dokladom o tom...ale potvrdenia sa vraj nedočkám, tým pádom ani refundácie z poistovne??? prosim niekoho, kto má s tým skusenost o radu, dakujem

lukis
17. jún 2014

Dobrý deň
U akej poisťovne ste sa poistili voči Storno poplatkom?

Jozef

zuska_bluzka
17. jún 2014

@marivka za poplatok (tuším 50 eur) sa dá prebookovať. je pravda, že v prípade ryanairu normálne faktúra nepríde ale myslím, že ak si o ňu požiadaš (resp. o potvrdenie) tak by nemali mať problém ti ho zaslať.

zuska_bluzka
17. jún 2014

okej a ešte raz...
ryanair neumožňuje stornovať svoj let, a teda nemá ti aké potvrdenie vydať. zároveň, keďže sa let nedá stornovať, nemôže ti byť účtovaný stornopoplatok, ktorý je vlastne predmetom poistného plnenia, resp. jeho časť. čiže summa summarum pri ryanairi je ti toto poistenie na dve veci... storno poplatok neplatíš, takže nie je z čoho vypočítať poistné plnenie, čiže poisťovňa ti nemá čo zaplatiť 🙂 easy...

marivka
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
marivka
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zuska_bluzka
17. jún 2014

@marivka áno asi poisťovňa nepozná prepravné podmienky všetkých leteckých spoločností, a keby aj, je to tvoja zodpovednosť.. ryanair neumožňuje stornovať svoje lety, preto tu nie je ani žiaden stornopoplatok ani refund. jediná výnimka, kedy ti peniaze neprepadnú je v prípade smrti blízkeho, pasažiera alebo v prípade vážnej choroby (po ich posúdení). to, že ti prepadne letenka, to nie je stornopoplatok... agentura, ako aj poisťovňa mile rada poskytne poistenie vždy a ešte radšej, keď k poistnému plneniu objektívne nemôže prísť...
viac tu: http://www.ryanair.com/en/questions/can-i-cance...

marivka
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
keira
7. nov 2018

myslite, ze sa oplati kupit si poistenia strono letenky?

lisa2472
9. máj 2019
Používateľ lisa2472 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od lisa2472.

Najlacnejšie letenky - https://search.jetradar.com/?marker=15048&currency=EUR&locale=sk Ja kupujem letenky len cez net. Ano, vytlac si to, co ti poslali emailom ako prilohu.