Thajsko a Vietnam

viera
10. mar 2024

Bol niekto prosim posledne 2-3roky niekde vo Vietname? Oproti Thajsku je tam nejaky rozdiel?Alebo je to ako v Thajsku?Ubytovanie vo Vietname, plaze, mentalita ludi, jedlo, verejna doprava? Je lepsie Thajsko alebo Vietnam?Co sa Vam pacilo a co nepacilo na Vietname?

egonsk
10. mar 2024

Ja som tam chcel ist tento rok pozriet, ale do leta nemam sancu mat tolko volna a v lete sa to uz neoplati, kedze oni tam teraz maju leto a najkrajsie obdobie, potom pridu dazdove obdobia.

ddaassuullaa
10. mar 2024

Pre mna je Vietnam krajina snov. V Thajsku som nebola. Porovnat neviem. Vietnamci su srdecni usmievavi ludia. Krajina obrovska a nadherna, plna kontrastov. Jedlo vo Vietname je skvele, u nas mam zmapovane tie najlepsie restauracie a bistra, cize som vedela, do coho ideme. Pre mna je vietnamska kuchyna najlepsia na svete. Ubytovanie - vsetky hotely boli ciste s vybornym servisom, ustretovostou personalu. Fakt sa snazia pomoc. Jedina vec, co sa mi na Vietname "nepacila" je, ze 16 dni je malo. Neboli sme cez cestovku, pocas pobyti sme zmenili 3x miesto pobytu. Plaze krasne, more uzasne, atrakcie a tiez a nevies, co skor pozerat. Ja by som isla spat aj hned😅

viera
autor
10. mar 2024

@ddaassuullaa Dakujem.Uz mam poprezeranych par videii o Vietname a teda zatial to vyzera pre mna famozne. Jedla z vietnamskej kuchyne milujem. Aj my nechodime cez CK. Mozem vediet prosim co si pochodila?Cenovo je to lacnejsie ako u nas? Lebo v Thajsku to tak je, ze cenovo je vacsina o dost menej ako u nas....A doprava verejna?Ako je to tam?Alebo ste mali auto, motorku?...My sme viac turistickejší. No to mi hovor...Ja by som sla tiez hned do Thajska..🙂Napriklad na Phuket Kata Noi Beach😍😀alebo do Siam Paragonu v Bangkoku....Och...

cezpat
10. mar 2024

@viera Ja som síce bola pred viac ako 5 rokmi. Ale jednoznačne Vietnam je srdcovka ♥️. Môžem povedať, že Thajsko ani Kambodža sa mi až tak nepáčili. Vietnamci sú úžasní, jedlo je skvelé, krajina krásna, služby majú ok. Cenovo to bolo určite lacnejšie ako u nás. No my sme jedli na ulici u miestnych. Prenajali si motorku a šli. Do vzdialenejších miest sme cestovali autobusmi (majú aj ležadlové 😉).
Vietnam určite odporúčam.

kiki68
10. mar 2024

@viera kamos bol pred tyzdnom, hlavne je tam lacnejsie ako v Thajsku. A je to ine. Odlisne mentalitou, ten rozdiel je znacny. Dopravu riesil rozne, mal par kamosov tam priamo a ti ho zviezli na mopedoch. Alebo taxikom, isiel aj busom a pod

maranco
10. mar 2024

@viera pár info nájdeš aj tu https://www.vietnamista.cz/
* Je lepsie Thajsko alebo Vietnam? *
Na prácu na diaľku je lepšie Thajsko, na objavovanie a turistiku je lepší Vietnam
na dopravu si prenajmi motorku

lavender273
11. mar 2024

Za mna Thajsko. Vo vsetkom okrem stravy. Vietnamska strava a pivo fantazia. Vo Vietname od kedy sme vstupili do krajiny az pokial sme isli prec vsade nas odrbavali, ubytovania, restiky .. okradli ma (velmi bezne, sranda bola ked som isla na policiu nahlasit kradez 😆 ). My s muzom sme skuseni cestovatelia nie nejake teliatka. A ku koncu sme uz mali dost obaja. Cestovali sme z juhu Phu Quoc na sever Sapa, boli sme tam asi mesiac a pol dokopy.

ddaassuullaa
11. mar 2024

@viera boli sme: Nha Trangh a okolie, Phu Quoc a Ho ci Minh a okolie po deltu Mekongu. A stale malo. Ceny nizsie, priaznive. Boli sme skupina 9 ludi, 3 rodiny a presuvali sme sa lietadlami a taxikmi. Aj pri delte Mekongu by bolo lepsie ostat aspon o den viac. Aj v Ho ci Minh. Ale ani ani 5 dni lehara na Phu Quoc v uzasnom priezracnom mori teplom mori by som neskratila. Tam tie plaze boli ako v rozpravke. Malicky sukromny hotel s bungalovmi na konci "nicoho" s malou sukromnou plazou, vo vnutri ako v raji. Chodili sme na vylety v ramci ostrova, po roznych plazach. Keby to nebolo tak daleko, aj kazdy rok😂 ja neviem spat pocas letu, to uz bolo na hranici kolapsu po asi 20 hodinach a 3 prestupoch, ale po sprche a hodke spanku sme ficali oslavit Silvestra a Novy rok💃🎉 uplne ma fascinovala tq ich doprava😂 ale teda velmi nam neodporucali v tak frekventovanych oblastiach ist na mopedoch a ze teda tak bol pretlak☝️🫣

viera
autor
11. mar 2024

@cezpat Super👍

viera
autor
11. mar 2024

@lavender273 joj to si ma nepotesila🤦‍♀️,v Thajsku s kradezou a odrbmi sme nemali problem

viera
autor
11. mar 2024

Dakujem za info.