Je lepšie ísť do Chorvátska s deťmi autom alebo autobusom?

lenkavrananova
19. máj 2014

Ahojte chcem sa vas opytat chceli by sme ist dochorvatska s dvomi detmi 4 a 7 rocnymi.nevieme sa vsak s muzom zhodnut na doprave,ci ist vlastnym autom o by som isla ja alebo autobusom ktorym by isiel muz obava sa dlhej cesty.Mne kazdy povie ze s detmi radsej svojim autom,Boli ste niekedy s detmi aj autobusom co je pre nas lepsie dakujem za vase odpovede

tanapeta
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
katarina1984
19. máj 2014

my s mm sme sli autobusom a bol to pre nas zabijak tak si neviem predstavit s detmi....urcite autom

monicm
19. máj 2014

jednoznačne autom,zastavíte kedy chcete,idete kam chcete,aj v chorvátsku môžete ísť na výlety bez nejakých veľkých obmedzení.autobusom by som sa dnes už neodvážila,resp. ak mám možnosť na výber medzi autom a autobusom,tak na plnej čiare vyhráva auto

tenerifka
19. máj 2014

Jednoznacne autom, a nie na noc, ale vyrazit skoro rano,pocas cesty si robit mensie prestavky, prist na miesto vecer, ubytovat sa, navecerat sa a ist spat.
Autobusy jazdia vacsinou na noc. Ja som kedysi pracovala v jednej CK, cez vikendy som robila sprievodkynu do Chorvatska autobusom a poviem ti, ze to bolo o hubu aj pre dospeleho.Nijako sa v autobuse nevyspite a cely dalsi den nebudete poriadne fungovat. Ak budete mat aj tam dispozicii auto, budete moct pojazdit okolie, urobit si vylety.....

mirka0703
19. máj 2014

my sme boli autom v chorvatsku, bolo to fajn ked malemu bolo dlho zastali sme pobehal si a sli sme dalej, neviem ako je to busom ale to ma moc nelaka..... kedze tak by umrncane deti liezli na nervy ostatnym....sice my sme sli s takmer 2rocnym..... Ale keby mam ist este raz tak do chorvatska uz nejdem radsej letecky niekam inam....nemala som pocit ze nas to vysli tak lacno ako niektory opisuju ale zas sme si dopriali co sme chceli....pokial ti deti obsedia 10h tak je v pohode aj bus...no mne to bolo vela aj v aute sediet....a to sme nikde nestali v kolone .... ale letecky do chorvatska... 🙂

veronka30
19. máj 2014

určite autom a cez noc,aby deti spali,tak im cesta rychlo ubehne,popripadne im nie je zle ,my sme vlani boli s troma detmi,najmladšie malo 1 rok a zvladli to super,autobusom určite nie!

enky
19. máj 2014

Dobrý deň!Ja poviem len za seba.Určite autom a to v noci.Cez deň budete počúvať otázku ako....a kedy už budeme tam a už sme tam...a ešte ďaleko......my tiež ideme tohto leta do Chorvatska no po predošlých skúsenostiach určite autom a v noci.......peknú dovolenku vám.

jabadaba
19. máj 2014

vlastnym autom a v ziadnom pripade nie na noc! To su take rady ze az. Telo si ziada svoje ,noc je noc a vtedy byva na cestach najviac prichrapanych vodicov. Riziko ako svina. Takze svojim autom, pekne oddychnuta, vyspata. Da sa vyrazit skoro rano, ked nie su cesty plne a nie su horucavy. Ale dnes ma vacsina aut klimatizaciu, takze problem s horucavou odpada. Deti si pospia aj tak. Kazde tri hodky sa daju robit pauzy a je to aj ziaduce pre sofera. Deckam sa da namontovat do auta dvd prehravac, zobrat rozpravky a hotovo. Radsej pocuvat sem tam otazku kedy tam uz budeme ako zapasit s klipkajucimi ocami alebo sa vystavit riziku stretu s podobne ochrnanym vodicom. Autobusom nikdy! Komfort nula bodov, riziko opat prilis vysoke, kedze soferi su rozni, o cudzich nevieme nic. O stave autobusu detto! Deti potrebuju cikat a tie nervy ak sa nebude dat zastavit lebo....do tohto by som ja nesla veru. 😝

siska53
19. máj 2014

My sme boli autobusom,ked som,mala 12 a sestra 7. No pre mna to nebolo velmi dobre,lebo som,casto potrebovala ist na wc a kazdu chvilu otec behal za vodicom,aby zastal.
odvtedy chodime zasadne autom a vyrazame cci kedysi bez deti,teraz s detmi okolo 4 rano. Tak nam,to vyhovuje.
cize ja odporucam,auto. Autobus nie. Hlavne ked som videla,ako museli mat dakde v hale kufre od rana a odchadzali az vecer,nemas sa kde poriadne osprsit. My sme,prosto sadli do auta a sli domov.

milota164
19. máj 2014

no presne ja by som autobusom nesla, ak mate svoje auto tak by som nerozmyslala

janicka11
19. máj 2014

no my ideme tiez omesiac dochorvatska a autom deti mame male ale snad to zvladne ideme nanoc...

luciferkax
19. máj 2014

My ideme tento rok prvýkrát autobusom.... s rodičmi sme ako deti bežne chodievali autobusom aj do bulharska !!! a to bola cesta nad 30 hodín a mala som ešte dvoch súrodencov..c estu sme absolvovali asi 4x bez problémov, prežili sme to my aj ostatný cestujúci :P my sme boli radi, že niekam ideme.. letecky dovolenka bola drahá
S mojimi deťmi sme na dovolenke ešte neboli, tento rok ideme prvýkrát "len" do chorvátska, cesta cca 12 hodín... neviem, akosi nemám obavy, o piatej nasadneme, deti chvílu popopzerajú a zaspia.. vyspia sa aj v buse, prečo nie? Deti odmala učíme "cestovať" s nami, na dovolenke mimo SR sme neboli, zato sme obišli Tatry, plte, rôzne ZOO - spali v kočíku, v nosiči, na deke v tráve, v aute či v stane...... keby mali spať v buse každú noc, tak sa nevyspia, ale tá jedna noc, ked budú spať , im neublíži :P
Autom nejdeme, auto nemáme :P na auto nemáme :P našetrené peniaze s radosťou minieme na dovolenku, auto počká 😀 😀 😀 😀
rodičia by nám síce auto požičali, ale... ani môj si netrúfa na cestu, a ked si netrúfa, tak nejdeme..

nancy1974
19. máj 2014

Jednoznačne autom, je to lacnejšie a pohodlnejšie

meluela
19. máj 2014

@lenkavrananova je to sice pohodlnejsie autom, ale ked sa muz neciti na dlhu cestu, je to dobry dovod zvolit si bus ... ked nie je na take dlhe cesty zvyknuty, tak to moze byt bezpecnostne riziko.
Spominam si inak na tri cesty do chorvaska v starej rozgeganej karose ktora ladne lizala okraje cesty a pod nami hlboka roklina ... teraz tam uz asi postavili dialnicu, ale vtedy kebyze niesom dieta tak mam asi dobre nervy 😀

sissy27
19. máj 2014

určite autom... spravíte si prestávky kedy chcete, ako dlho chcete, prípadne ak muž ako šofér má obavu z dlhej cesty, tak si ju môžete naplánovať tak, že jednu noc niekde v pohodlí prespíte, tých pár € za jednu noc s raňajkami v nejakom malom penzióne vás nezruinuje... inak my sme dali HR na motorke, a dokonca 2x 😉

ukulela
19. máj 2014

ja som do chorvatska chodila aj busom, aj autom. a volila by som auto - uz len kvoli tomu konfortu "zastanem na toaletu kedy chcem a kde chcem" - aj pre deti urobit prestavku podla potreby, nech si oddychnu, ponatahuju sa. ak sa muz obavy z dlhej cesty,tak to rozdelte na dve casti a prespite na nejakom zaujimavom mieste s peknym vyletom, my sme takto raz stali na plitviciach - prespali sme, na druhy den tura na jazera a poobede sup k moru.
v chorvatsku som bola naposledy busom so sestrami a 3 detmi, to sa nam setkym ist autom nedalo. a nebolo to bohvie co. v letovisku nas vyhodili o 4tej rano - museli sme cakat, kym nas pustia na izby (vymienali sme sa hostia) - unavene na carach. nastastie nas bytna pustila skor aspon do penzinu a detiska pochrapali na lavickach na terase 🙂 a aj s odchodmi - musis izbu opustit o desiatej, a bus po teba pride az vecer. a ak nie ste cielova a vychodzia stanica, odchod sa moze velmi posuvat ... tiez zazitky z autobusu - uz som zazila aj hadku medzi cestujucimi, jednym vadila klima, lebo im bola zima, a v druhej polke busu bolo bez klimy dusno ... hoci maju busy wc, soferi upozornuju, ze nepouzivat, budeme stat (asi sa im nechce cistit, ci co?) takze mne auto vychadza ako operativnejsia a pohodlnejsia volba (teda az na sofera - ale ako sompisala, ak sa nemozte prestriedat, tak niekde prespite. nasa teta tak robi uz roky, ujo je starsi, tak chodia na dva krat a prespavaju)

tova
20. máj 2014

tiez mam 4r. a autobuom sme este nikde neboli ani by sme nesli, autom max 3-4 hod, a jedine letecky... dovolenka ma byt oddych, nie zabijak za kazdu cenu.

velkacica
3. júl 2014

"zastanem na toaletu kedy chcem a kde chcem" - no, autobusy majú toalety tiež, a WC rozhodne nie sú pri každom strome... Autom sa oplatí podľa destinácie, druhu ubytovania (hotel vs. ubytovanie v súkromí), ako aj podľa toho, či chcete byť na dovolenke mobilní.

zuzmag
5. júl 2014

išli ste niekto do chorvatska s letecky ??? oplatí sa to ???

monacanka
5. júl 2014

ahoj jednoznacne autom nieje dobre takto cestovat letecky alebo nebodaj autobusom najlepsie cestovat na dovolenku je v noci lebo nemate vela aut na ceste a neprazi vam po ceste slnko proste de sa lepsie v noci mam to vela krat odskusane deticky v noci cestou spia takze ani velmi vela stat na prestavky nemusite