Sama k moru so štvorročným synčekom. Poradíte?

serpentino
21. júl 2014

Zienky,straaasne by som chcela zobrat mojho maleho k moru niekam,ale bojim sa s nim ist sama,tak neviem ci ist alebo nie...samozrejme nie do arabskych krajin a jedine lietadlom,nakolko o tom strasne sniva...aj dnes sa ho v skolke pytali,ze kam pojde na dovolenku a p.ucitelka mi vravela,ze povedal,ze asi nikam a ze bol strasne smutny...no srdce mi islo puknut,ked mi o tom rozpravala a on bol pri nas....ja ho musim niekam zobrat,vsetci chodia a my len kvoli tomu,ze nemame s kym ist,tak chudatko nikam nepojde...vsetky kamosky maju svoje rodiny,muzov a my sme sami....od bud.tyzdna az do zaciatku sept.je skolka zatvorena,tak aspon mu to trocha spestrit...ale nemam sajnu,kam a dost ma blokuje,ze by sme isli sami..ale ,ked vidi lietadlo,len sa ma opyta-maminka a mi kedy pojdeme lietadlom a na plaz?co keby sa nahodou nieco stalo atd..no potrebujem trocha odvahy od Vas,dakujem

hradnapani
21. júl 2014

no ved nepojdete niekde na kraj sveta, ale do civilizacie, keby sa nieco stalo. Pojdete lietadlom ,takze odpada starost o auto, defekty a podobne. Moja znama chodila na dovolenky s dvomi malymi detmi sama.
A mozno sa tu najde tiez nejaka mamina, co by tiez takto isla 😉
ak mas na to prostriedky, chodte a nesedte doma! chod do cestovky a vyberte si nejaky lastminute v nejakom rezorte, kde mas vsetko po ruke.

dominix
21. júl 2014

A bezne chodite niekam sami na vylety? Napr. Tatry, dlhsie celodenne prechadzky a tak...lebo ak ano a zvladate to, nevidim dovod, ze by ste nesli i k moru...Vybrat nejaky baby friendly hotel a mas vystarane - bude tam plno mamiciek s detmi, deti sa zahraju, skamaratia a cez nich sa i Ty mozno s niekym porozpravas a nebudes sa citit sama...Drzim palce, odvaznemu stastie praje 🙂

tilda
21. júl 2014

Bez debaty chodte,bude vam super 🙂mozno pre tvoj vacsi komfort a pocit istoty bude lepsie cez cestovku...ja mam 4r dceru a ved decka v tomto veku su super partaci!uzite si to 🙂

babulka82
21. júl 2014

kludne chodte,ved cez cestovku a letecky nemaš takmer žiadne starosti ,daš sa odviezt na letisko a je to ! A určite je všade kopa slovakov takže sa určite nestratite 🙂

mawka
21. júl 2014

a co ze ste sami. boze, zeny, to nie je choroba. stat sa ti moze aj ked by si bola s chlapom, nedajboze s nejakym trdlom a tak ci tak by si musela riesit ty. zbal sa, najdi last minute a bezte. ja som bola a dokonca v arabskej krajine. a bola to ta najkrajsia dovolenka s malym aku sme zazili. ja to len odporucam. mat neobmedzene prostriedky, lietam s deckami po svete a uplne sama. poviem ti, ked porovnam dovolenku bez chlapa a s chlapom, tak radsej BEZ. vtedy vsetko fungoovalo hladko. chlap je pre mna ako tretie dieta, privesok, cecok. s dietatom si oddychnes, vyblaznis sa, uvidis. nevahaj, chod. skoda, ze som uz bola, pridala by som sa rada 🙂 a daj si tu vyzvu, mamina, ktora je sama s dietatom, detmi a ma na dovolenku, ze by ste sli spolu.

civavava
21. júl 2014

suhlas s mawkou 🙂 aj ja idem tento rok sama so 4rocnym synom, pred rozvodom som chodial s manzelom ,ale ako keby som bola sama aj tak 🙂 takze ziadne stresy 🙂
ideme samozrejme cez cestovku, do baby friendly hotela, kde je miniclub, all inclusive a bazen s vela toboganmi. a este som dbala na ot, aby casy odletov boli normalne, a nie nad ranom alebo hlboko v noci. a piesocna plaz este. ine netreba! oddych tak ci tak nie je nikdy, ked si sama s dietatom, takze to mas jedno, ci budete len doma, alebo odcetsujete, a maly bude mega happy 🙂

pribinak
21. júl 2014

Pobal sa chod, však nepôjdeš kdesi na 2.koniec sveta, všade naokolo stretneš iných Slovákov alebo Čechov, dohovorí sa s deťmi a zahrá sa! Ak pôjdeš lietadlom, je to rýchle a nemusíš riešiť cestu a tankovanie a diaľničné známky s pumpy a tak, navyše v cestovke ti ochotnejšie pani poradí hotel s rezort pre deti a určite vas bude viac.

lenach
21. júl 2014

Zbalit sa a ist!🙂 ked si sama stale na maleho tak to zvladnes aj tam sama a teda ako ostatne baby pisu, budu tam aj ini ludia. Pre tie iskry v ociach tvojho syna by stalo ist aj na mars sama s nim;)

emma_932
21. júl 2014

ja by som aj sla.... 😎 aj deticky mame rovnako stare 🙂
akurat, ze ten moj, odkedy letel, lietadlo nechce ani vidiet ☹ a to sme si mysleli, ze bude pilot po tatovi 😒

l3yla
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lyonesska
21. júl 2014

Ja som bola sama z 8roč.synom minulý rok,aj tento sme už stihli ísť do Chorvátska.A úplne v pohode všetko sme zvládli,aj ked syn je neposedny a hyperaktivny,v autobuse sedel ako pecka: 🙂 tešil sa na more.Boli tam aj ine matky same zo synmi,tak som bola o to radsej,že nie som sama čo chodim bez partnera s dietatom na dovolenku.

alenkaorava
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
bianca2
21. júl 2014

Ahoj.ja mam 2,5 rocnu dcerku a muz je vela na stavbe ako sme zacali dom stavat a tiez rozmyslam ze pojdeme sami, so starkou mozno.ale ja sa trochu obavam toho ze dcerka je este mala,velmi ziva,aby som ju ustriehla cely den vo vode, na smykackach.kedze doteraz sme stale chodili s muzom vsade,tak teraz sme zacali tak ze chodime sami so starkou po okoli,jazera, kupaliska a tak a paci sa nam ta sloboda, ja odsoferujem a bavime sa.muz na take hry moc nie je radsej je na stavbe.takze takto sa otukavame a ked by bola dcerka o rok starsia, nevaham a ideme k moru.

krissy1
21. júl 2014

Serpentino a co keby sis is nasla nejaku mamicku,ktora je na tom podobne a sli by ste spolu?

julinka2787
21. júl 2014

ja som bola sama s malou, keď mala necelé tri roky na 10 dní autobusom v taliansku. ak ti financ dovolí, určite choď. bola to naozaj výborná dovolenka.

rebeka7501
21. júl 2014

a čo ti bráni ísť na dovolenku lietadlom ? financie ? našetríš, požičiaš, odvaha ? nemôžeš myslieť na zlé veci. Tým, že ste len dvaja- dokonca 1 + prístelka zoženieš aj last minute. Utekaj si oddýchnuť a malému sprav radosť 🙂

matozazzo
21. júl 2014

Ahoj, kludne chod sama 🙂 Grecko, Bulharsko, Tunisko... neraz sme boli na dovci a boli tam mamicky same len s dietatom a vzdy sa k niekomu pridali 🙂 aj teraz sme tak mali a v pohode. Je to sice narocnejsie a asi si velmi neoodychnes, ale vsetko je o tom, ako sa nastavis. Ak pojdes, lebo chcete ist, tak pojdete a uzijete si to 🙂 poobede si kludne lahnete spolu oddychnut, pospite si, super je ist niekam, kde maju aj bazen, lebo len more dieta nebavi, no a hracky do piesku a stavat hrady, oblozit kamienkami 🙂 Ak nemusi byt len letecky, aj chorvatsko je super 🙂

iveta71
21. júl 2014

Len ty kľudne choď. Napr.lietadlom do Bulharska, vraj je tam pre deti fajn. A nerieš, že nemáš chlapa - vieš, koľko žien ti bude závidieť? Hlavne tie, čo budú mať pri zadku ufrflaného nerváka, čo mu bude horko na slnku, bude sa nudiť, atď. Chlapi dovolenku len otrávia, takže do toho! Určite je lepšie pozerať sa na šťastného synčeka ako na otráveného chlapa.

pink_lady
21. júl 2014

@serpentino ja som na tom uplne rovnako ...tiez zbieram na to odvahu ... 😅

bublinkaj
21. júl 2014

Ahoj, existuje aj možnosť reagovať na inzerát, kde aj iné maminy nemajú s kým ísť na dovolenku s dieťaťom. Treba prešmejdiť net, určite som už niekde čítala o niečom takom.Rozhodne ak je takáto možnosť, treba si dopriať 🙂 aj bez chlapa.

milanchemik
22. júl 2014

Ahoj Serpentino. Nie som síce žienka, ale ak chceš cenovo nenáročnú a dobrú dovolenku, tak si rovno vyber Bulharsko. Ako ti tu už radili, nájdi nejaký last minute, zbaľ sa a leť. Naviac sa mi v Bulharsku páči Prímorsko, ale ľudia si tu chvália aj Obzor. Slnečné pobrežie sa dá, ale v Prímorsku je lepšie. Jedine čo sa mi nepáčilo bolo Pomorie. Ale ono je to vcelku jedno. Budete pri mori, ktoré má pozvoľný vstup do mora, takže malý sa ti vo vode vyšantí do sýtosti. Stravu ani nerieš, za lacný peniaz si tam kúpiš aj raňajky, aj obedy a aj večere. A ak nechceš letieť, tak ide aj priamy vlakový spoj z Blavy tuším až do Burgasu, alebo Varny.

vnika
22. júl 2014

Ahoj, napisala som ti aj internu postu... urcite, ked to bude len trosku mozne, zober maleho k moru. podla mna je pre deticky perfektne bulharsko a hlavne je aj cenovo dostupne, plaz je obrovske pieskovisko, teple more, pozvolny vstup do vody, dohovoris sa ked je treba... a aj ja tam casto cestujem len sama tiez so 4 rocnym synom, alebo aj s kamoskami a ich detmi. 😎

nelinka2009
3. aug 2014

Ahoj, ja sa chystam s amlou sama v seútembri 2014 tak nejaky lôast minute na 8 dni Tunis, Turecko alebo Egypt. Ja mam 30 rokov a mala 5... tak sa ozvi ak by si chcela len termin uz zmenit nevime. Manzela mam ale nepojde kvoli praci.