Stredisko s atrakciami verzus kľudná dedinka, kde je more pre deti

lvandrealv
4. júl 2015

Neviem sa rozhodnut, ci ist radsej do malej dedinky, kde nie je nic, ale zato krasne more, pieskova plaz, malo ludi. S tym, ze ak by sme sa nudili, tak by sme museli cestovat autom do mesta 30 km, na ine plaze 10-20 km. Nemusela by som deti (1,5 a 3 roky) nahanat po atrakciach, ale uzili by sme si spolu more a klud. Nevyhoda, ze by som musela varit, lebo sa daju objednat iba ranajky. Je tam sice jedna restika, ale ak nam nesadne, tak smola.
Alebo radsej ist do velkeho rodinneho komplexu s animacnym programom a atrakciami, plnou penziou? Plaze preplnene, more zamutene. ale vsetko po ruke.
Co maju radsej vase deti?

Dakujem za vase skusenosti

dzejn80
4. júl 2015

A co maju radsej tvoje deti?

horana
4. júl 2015

Deti maju radi to na co ich naucis 😉

zuzich
4. júl 2015

Ja si myslím, že takým malým deťom je to úplne jedno. Dokonca im je jedno, či sú pri mori alebo doma na dvore v minibazeniku. A stresujucejsi mi príde obrovský komplex s animatormi a veľa ľuďmi. A ak vám nesadne restika, takým malým deťom a V takom teplé nemusíš vyvarat trojchodove obedy. A ešte keď si predstavím, že V komplexe je nejaký časový harmonogram kvôli jedlu alebo programu, tak to vôbec nie...čo keď deťom vôbec nesadne. Známi boli v drahom all inclusive hotely na Cypre, ich malé dieťa jedlo suchý chlieb, holé cestoviny a raz za čas banán.

jankapo
4. júl 2015

podla mojej osobnej skusenosti, s takymi drobcami jednoznacne kludna, pekna plaz, atrakcie a animacie az ked budu vacsi.... 🙂

sharmana
4. júl 2015

@lvandrealv ja osobne by som hladala niečo medzi... menší komplex alebo apartmánový dom, v kludnom prostredí, ale s nedalekými možnosťami aspon toho stravovania a obchodov, avšak dalej od diskoték. A hlavne by som chcela jedine dvoj izbový apartmán, aby dospelí ludia mohli večer podebatiť a nie ísť spať so sliepkami 😉
Osobne, ja som sa ešte neodvážila na dovolenku v zahraničí s detmi, ja mám pocit, že im nič neujde ked tam pôjdeme ked budú už školáci. Zatial to riešime výletmi po SK, Aquaparky, jazerá, kúpaliská, ZOO a podobne. A aj ten bazenik na dvore a ihriská a malá je happy. Krpec ten potrebuje zatial len mňa 😀

h2
4. júl 2015

@lvandrealv Prosím Ťa, a to je kde, že "krásne more, piesková pláž a MÁLO ĽUDÍ"? Tam by som hneď išla! Varenie mi nevadí, davy ľudí áno.

jankapo
4. júl 2015

@h2 Grecko, Rhodos, plaz Tsambika (nevyhoda- nutne dochadzat od hotela/ privatu prenajatym autom, cize financie navyse, ale radsej sme ozeleli inde )

fra
4. júl 2015

.

lvandrealv
autor
5. júl 2015

@h2 kebyze to tu napisem, tak uz by to neplatilo 😀
ta plaz ma asi 20 m, nie je tam ziadna promenada, ziadne obchody, preto malo ludi 😀

@dzejn80 neviem, este sme pri mori neboli

@sharmana ani mna dovolenka s malymi detmi 2x nelaka, teda hlavne ta cesta a balenie, ideme hlavne kvoli ekzemom

@jankapo
nakoniec som sa rozhodla pre klud, vo velkom komlexe by som len nahanala deti po atrakciach, na ktore by aj tak nemohli ist, lebo su este male, takto sa mozeme vsetci kupat spolu v krasom cirom mori, venovat sa jeden druhemu a nic nas nebude rusit

dakujem vsetkym za rady

lvandrealv
autor
5. júl 2015

@sharmana presne take nieco som nasla,
9 km od tej dedinky je pekna plaz s kopcom atrakcii, spime sice vsetci v jednej izbe ale s babyfonom si mozeme posediet na terase, v restauracii, pripadne si zaplavat v bazene, lebo to mame pod oknom

sharmana
6. júl 2015

@lvandrealv ja by som v zahraničí a v hoteli svoje deti nenechala nikdy samé v izbe. Stačilo mi, že uniesli to dievčatko v Portugalsku. Proste strach by mi to nedovolil. Iné je byt pod oknom vlastného domu a iné pod oknom hotela či v jeho reštaurácii. To nie je rýpanie, len ja ked som si predstavila, že by moje deti takto zostali na izbe samé, až mi mráz po chrbte prebehol.
Práve preto by som ja s deťmi jedine apartmán chcela ísť, aby sme večer mohli s mužom fungovať v druhej miestnosti. Apartmán môže byť aj v hoteli samozrejme, nie len tie s "vlastnou stravou" typu Chorvatsko a Taliansko.
Chápem však, že je to drahšie. Je to na tebe, prajem hlavne príjemú dovolenku a pre deti zábavu a nech sa zbavia ekzemov 😉

prasiatko30
6. júl 2015

obidve moznosti maju svoje za a proti - vo velkom centre s plnou penziou nemas uz tie starosti ohladom jedla a jeho pripravy, deti len musis navyknut na rezim jedalne a je to, tiez je pravda ze detske kluby s tak malymi detmi nevyuzijes - obycajne beru deti az od tych 4-5r. a napr mne vzdy vadila - pokial hotel nemal rodinne izby - to ze musis mat rovnaky rezim s detmi - tiez nenecham deti same v hotelovej izbe a ja si sadnem na terazu proste je tam az prilis vela rizik. v apartmanoch a v tichsej oblasti pre tak male deti je to ok - tak malym detom treba vodu, kyblik a lopatku a slnecnik nad hlavou a su stastne.

lvandrealv
autor
6. júl 2015

@prasiatko30
@sharmana
je to apartmanovy dom s restauraciou na spodnom poschodi, my sme na 1.,
myslite, ze to je riziko? v babyfone pocujem kazde otocenie dietata, v pripade, zeby sa vypol, tak to hlasi...
a aj ked som doma, chodim deti pre istotu pozerat, ked spia

lvandrealv
autor
6. júl 2015

@prasiatko30
@sharmana
asi mate pravdu, je to blbost, budeme radsej sediet na apartmnovej terase alebo odpadneme do postele spolu s detmi 🙂

oli18
6. júl 2015

Aj ty si bola vo veku svojich detí pri mori? Myslím, že si bola s mamou na materskej a bolo ti všetko jedno. Všetko má svoj čas, tvoje maličké deti o nič neprídu, ak ešte s nimi ostaneš doma a počkáš, kým povyrastú, nebudú mať plienky, fľašu s mliekom a pod. Sama si upletieš na seba bič a nebudeš mať z tej dovolenky nič. Nehovoriac o ďalších veciach s tým súvisiacich.

lvandrealv
autor
6. júl 2015

@oli18 to ja ani neratam s tym, ze by som mala nieco z dovolenky... ideme kvoli ekzemu a chorobam, ktore s nim suvisia

oli18
6. júl 2015

@lvandrealv potom to je iné 🙂

dzejn80
6. júl 2015

@lvandrealv ja som to myslela tak, ze ty najlepsie poznas svoje deti, vies coho su "schopne" 😜
Ja mam 2,5 a takmer 4 rocnych chalanov, z retaze odtrhnutych a keby soms nimi sla niekam, kde je klud a ze vodicka clapkaj sa, tak mi aj na hlavu vlezu a ja si budem trhat vlasy uz druhy den 🙂
Proste by sa nudili a tym padom by strasne vymyslali. U nas zfungoval tento rok velmi dobre Vadas thermal resort v Sturove. Su tu detske atrakcie, ktore bez problemov zvladaju, tobogany kde ich mozme zobrat spolu s nami na dvojkoleso, mame plnu penziu v klimatizovanom hoteli a ja som vysmiata mama, lebo decka su vecer uplne "uricene" hehehe. Benefit toho, ze sme na SK, kusok z domu ani nespominam.
Ty mas inu situaciu, ak musis riesit more kvoli ekzemom 😕